• Krátkometrážní
  • Hudební

Mládí (1992)

Film Singles je moje krabička poslední záchrany. Tento devadesátkový poklad mě vždycky svým nadhledem a upřímností postaví na nohy, když to nejvíc potřebuji. A návrat zpět v čase do Seattlu, kde se tehdy rodilo to nejlepší z grunge muziky je hrozně moc fajn.

Přežít (1993)

Film Alive je důstojným přepisem skutečné letecké katastrofy. Avšak v bezprostředním porovnání s reportážní knihou Paula Reada je toto filmové zpracování jen kojenecká přesnídávka.

Drive (2011)

Takový slaďounký kýč v thrillerovém balení..no s Oscarem Isaacem a Ryanem Goslingem bych se v tom nablýskaném černém Mustangu povozila po LA ihned..

Nemilovaní (2017)

Pokud chce někdo spáchat sebevraždu utopením se v řečišti deprese, tak doporučuji snímek Nemilovaní. Tolik smutku, nenávisti, ignorace a zmařených snů v jednom filmovém balení je docela ojedinělé.. Nevím, kdy naposledy jsem viděla hraný film, ve kterém by se tak intenzivně promítal reálný život, negativní emoce a záštiplná slova. Nejhorší na tom je, že ani o jedné dospělé postavě se zde nedá říct, že by byla vyloženě špatná či jakkoli výjimečně zlá a zákeřná..zkrátka každý se tu snaží nějak žít, vyrovnat se s komplikovanou přítomností a vyváznout alespoň na chvíli z břečky jedovatých rodinných vztahů.. i když vyjde najevo, že se to vůbec nikdy nemusí podařit. Člověk téměř fyzicky cítí ubíjející osamělost ztraceného chlapce, jehož rodiče zatratili ještě předtím než vůbec zmizel..Je to divácky velmi náročný film ze současnosti, který si zaslouží po všech stránkách velké uznání a potlesk.. a také nutí k zamyšlení nad vlastním rozpoložením mysli. Je to krásný film..pokud si tedy mohu něco takového o natolik autentickém zobrazení neštěstí dovolit říct.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Velice seriózní „mužský“ film o ryze mužských hodnotách..o svobodě, spravedlnosti, vydobytí respektu a bezmezném přátelství. Úctyhodné a inspirativní filmové dílo o člověku, který musí jednou provždy vystoupit ze svého introvertního světa a postavit se sám za sebe. Nestárnoucí klasika.

Love (2015)

Au..tak tohle zcela rozervalo moji melancholickou duši..velice smutné, naturalistické a nestydatě erotické..Koukat na Love je docela emocionálně vyčerpávající, ale věřím, že přesně tak to progresivní režisér Gaspar Noé chtěl..zkrátka žádný odpočinkový film pro dobrou náladu..a mně tenhle film rezonuje hlavou už zatraceně dlouho, což je pro mě subjektivní známka kvality. Love Actually...French Love Actually.

Příběh služebnice (2017) (seriál)

Koukat na tento seriál je teda neskutečný stres! Ale je to skvěle vizuálně zpracované, napínavě vyprávěné..Jen doufám, že se nikdy nedožiji doby, která by jen náznakem připomínala tenhle dystopický příběh..A upřesnila bych zde žánrovou profilaci..Příběh služebnice je pro mě v první řadě psychologický horor.

Koyaanisqatsi (1982)

Koyaanisqatsi bych bez váhání označila za jeden z nejlepších dokumentárních filmů, které na této planetě vůbec kdy vznikly. Toto je naprosto perfektní kombinace obrazu a hudby, to se slovy ani nedá výstižně popsat, aby to nevyznělo fádně. A ten soundtrack..tohle je unikátní příklad toho, jak může hudba posunout film na úplně jinou úroveň..až mi z toho běhá mráz po zádech a opakovaně mě to dokáže dohnat k slzám..na tom filmu je něco neuchopitelného a s jakýmsi dalším nepojmenovatelným rozměrem. Koyaanisqatsi má v sobě neskutečnou sílu, je to takřka spirituální zážitek a asi nejkrásnější audiovizuální dílo, jaké jsem viděla. I když na tenhle film se vlastně nedá jen tak dívat, člověk se jím musí nechat zcela pohltit a nechat se unášet v proudu vlastních myšlenkových asociací, které obrazy vyvolávají. Tento snímek byl posléze citován spoustou dalších a dalších filmů, ale myslím, že žádný není ani zdaleka tak fenomenální a nadčasový jako tohle. No, přestože Koyaanisqatsi nese podtitul „Život v nerovnováze“, mě vždycky pomůže rovnováhu nalézt.

Zvrácený (2002)

Gaspar Noé je pro mě svým způsobem génius. Jeho nekompromisní postoj k divákovi a ignorování konvencí hraného filmu zasluhují respekt. On dokáže i z banality a kompilace intertextuálních odkazů udělat nezapomenutelný film. Ačkoli se zdá, že jeho filmy jsou nekoukatelné a že filmuje jen masakry a sex, podle mě je ve skutečnosti především empatický filmař, který prostě točí filmy o lidech a o tom, čeho všeho jsou schopni. Irreversible je vlastně ze své podstaty film o lásce, která se nešťastnou náhodou „zvrátila“ v teror. Ale mě nejvíc na Irreversible fascinuje fluidní atmosféra, proplouvání od bizarních a brutálních scén až k něžné intimitě, to je dech beroucí. No a Monica Bellucci je tady neskutečně krásná. Ze symbolického hlediska si Noé nemohl pro tuto tak náročnou roli vybrat lepší herečku.

Nine Inch Nails: Broken (1992) (video kompilace)

No wow teda! Broken se pro mě tímto okamžikem stalo synonymem pro čirou vizuální perverzi a brutalitu. Tohle je velice troufalá a velice extrémní podívaná široko daleko. Zhlédnutí nelze pro závadnost obsahu doporučit, nebezpečí nevratného ublížení na psychickém zdraví ..obzvlášť pro muže :D Rating adults only a s červeným vykřičníkem!