Život je krásný (1997)

Film, který jsem viděl v tu nejpříhodnější dobu, a to při cestě z exkurze v Osvětimi. Už proto na mě tolik zapůsobil, a ta část filmu, která se odehrávala v koncentračním táboře na mě tak dolehla. Bohužel kvůli začátku, do kterého jsem se kvůli prohlídce nedokázal naprosto vžít, dávám za 4**** Určitě se na tento velmi silný film kouknu znovu, až budu mít čistou hlavu.

Sindibádova dobrodružství (1996) (seriál)

Podobně jako ostatní uživatelé, kteří ohodnotili vcelku kladně, jsem i já vyrostl na tomto seriálu a jemu podobných (Hercules). Dá se říci, že je to podobný případ. Zase jsem nemohl vynechat ani jeden díl a zase jsem všemu bezmezně věřil. Pro mě jasný top dětských seriálů a když si pustim úvodní znělku přepadne mě šílená nostalgie, a to si myslí stačí na 4 hvězdičky. Mám ten seriál prostě rád a co se týče kvality, tak to je aspoň ta jedna hvězda dolů.

Praha, město věží (2007) (seriál)

Po dvou dílech už si dovolím hodnotit za 5***** , protože mě seriál hned zaujal. Dokumenty Bedřicha Ludvíka jsou vždy dobré (písně, které k nim nazpíval taky) a tento je podle mého zatím nejlepší. A jen dokazuje, že šplhání do výšek a pohledy z balonu lidi táhnou. Ať už to předtím byly rozhledny, nebo teď město měst Praha. Některé z věží Prahy naskýtají opravdu úchvatný pohled. Viktor Preiss namluvil dokonale poeticky a já už sem zvědavý do kterých věží nás zavede další díl. PS. po několika dalších dílech bych dal nejradši 6******

Poslední Mohykán (1992)

Film, který má nejlepší a nejmonumentálnější soundtrack a nejznámější a nejpoužívanější ústřední motiv prostě nemůže být špatný. Kdybyste tuto hudbu dali k Winetuovi, dosáhl by určitě i světových úspěchů. To ovšem neznamená, že zbytek filmu nestojí za nic. Právě naopak, krásnou hudbu podporuje povedená kamera snímající nádhernou přírodu, poměrně dobře přepsaný příběh a také hlavně vynikající výkon Daniela Day-Lewise. Při závěrečných minutách jsem nedýchal a když se rozběhl Čingačkůk a zasadil poslední ránu Maguovi vykřikl jsem radostí. Poslední scéna přesně vystihla můj dojem z filmu, akci střídá romantika při západu slunce a to je přesně to co mě baví.............................................. TA HUDBA JE FAKT BOŽSKÁ.

Hrdinové (2006) (seriál)

Hned první díl mě nadchnul a vtáhl do seriálu nevídaným způsobem. Další díly byly taktéž kvalitní a pro mě jednoznačně nejlepší díl 17 Company man. Celkově výborná atmosféra, krásná Claire, sympatický Peter a další dobře napsané postavy spolu s dobře vybranou muzikou učinili tento seriál nezapomenutelným. Poslední díl mě také zklamal jako hodně ostatních a vážně zvažuju, že se dál dívat nebudu, abych si nepokazil skvělý dojem z první řady.

Vesničko má středisková (1985)

Existuje snad něco krásnějšího, než tohle? Mám takový pocit, že ne. Ztvárnit vesničku se všemi krásami i problémy takovým způsobem, že bych se tam hned stěhoval, to je umění. Napadá mě zvláštní srovnání. Přibližně v této době vznikla i další poměrně úspěšná komedie a to o vesnici jménem Hoštice. Obě ztvárnění jsou sice pravdivé, vtipné, veselé, ale pouze jedno je i krásné, poetické, a dramatické zároveň, a to je právě toto Menzelovo.

Společnost mrtvých básníků (1989)

Krásný film o tom, že každý z nás je něčím výjimečný, každý z nás je osobnost, a jenom to chce, abysme se nebáli říct svůj názor. Po tomto filmu možná přehodnotím svůj přístup k poezii, třeba básnící nebyli jen blázni, co psali nesmysly třeba je v tom něco víc. Robin Williams zahrál skvěle a dokázal, že to není pouze herec stvořený ke komediím a rodinným filmům. U filmu mě strašně zajímá atmosféra, jestli mě pohltí, nebo mě nechá lhostejným. Tento film mě však zcela pohltil. Ó kapitáne, můj kapitáne.

Na Hromnice o den více (1993)

Skvělá romantická komedie. Bill Murray vtipný, i když nic neříkal a Andie tak krásná. Velmi povedená podívaná a pro mě po Love Actually jasné druhé místo v tomto žánru. Teprve daleko za těmito dvěma filmy jsou ostatní. Zazněla zde již kultovní píseň I got you babe a i díky ní jsem se ráno tak rád probouzel do "nového dne" . A řekněme si narovinu, kdo by tohle nechtěl zažít.

Hvězdný prach (2007)

Konečně fantasy na jaké jsme od dob Pána Prstenů čekali. Bylo zde mnoho pokusů využít náhlého zájmu o fantasy (Letopisy Narnie, Eragon a další), ale až Stardust splnil naprosto má očekávání. Film jsem si strašně užil, bavil jsem se po celou dobu a fandil jsem hlavnímu hrdinovi v jeho přeměně na dospělého. Rober De Niro potěšil, Claire Danes se mi líbila mnohem více, než v Terminátorovi 3. Příběh, který mě dokázal zaujmout hned na samém začátku ( což se u Eragona a letopisů nestalo), byl základem pro to abych si film užil tak, jak jsem si ho užil. A musím ještě zmínit poměrně slušnou hudbu. ( Po týdnech neustálého omílání soundtracku v mé mp3 jsem si uvědomil, že bych měl opravit svůj výrok ohledně hudby, je totiž více než slušná, je prostě skvěle poslouchatelná)

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Peter Jackson to dokázal. Zakončení jak se patří a určitě nejlepší film roku 2003. Přes veškeré bitvy a boje jsme se konečně dostali až na úplný konec, který byl nádherný. Ano, bylo to přeslazené, jak loď mířila směrem k moři a na obzoru zapadalo slunce, a všichni hobiti ubulení (a já taky) a právě na to jsem čekal. Po všech těch bojích už jsme si to určitě zasloužili a proto mě to tak dostalo. Annie Lenox v titulkách už byl pouze krásný bonus, který dokonal celé balení papírových kapesníků. Howard Shore poprávu dostal oscara a vytvořil jeden z nejvelkolepějších soundtracků všech dob (myslím tím celou trilogii). Zážitek v kině ohromující a jestli někdo někdy natočí hobita, musí to být Peter, jinak nevim.