Papírový dům (Netflix verze) - Série 2 (2017) (série)

Neskutečně nadhodnocené. Objektivně možná 3*, ale to hodnocení tady naprosto nechápu, proto dávám 2*. Je to taková telenovela. Občas jako by si to dělalo legraci samo ze sebe. Moc nechápu, z čeho jsou tu všichni tak "hotoví". Navíc množství WTF nelogických momentů. A ani akčnější poslední díl to nezachrání. Nepodařilo se mi sžít se s žádnou z postav.

Papírový dům (Netflix verze) - Série 1 (2017) (série)

Neskutečně nadhodnocené. Objektivně možná 3*, ale to hodnocení tady naprosto nechápu, proto dávám 2*. Je to taková tevenovela. Občas jako by si to dělalo legraci samo ze sebe. Moc nechápu, z čeho jsou tu všichni tak "hotoví". Navíc množství WTF nelogických momentů.

Love (2015)

Vizuálně skvělé, ale na vyšší hodnocení to není. Moc se mi líbila hra barev, snímání kamery, kontrasty i odkazy na jiné filmy (třeba Taxikáře). Jenže to mi nestačí. Love mi předložil skvělý vizuál, ale chyběla mi hloubka. Asi jsem čekala víc, než jen lásku fyzickou a hovory o lásce.

Než přišla bouře (2018)

Příběh podle skutečné události měl podle mě mnohem větší potenciál, než to co jsem viděla. Škoda.

Atletka A (2020)

Na 5* to asi vyloženě není. Dokument HBO jsem neviděla, nemohu srovnávat. Ale téma považuji za natolik významné a svým způsobem velmi děsivé, že dám 5. Hrůza, kolik lidí to vědělo a nic neudělalo. Palec nahoru za investigativní žurnalistiku. Hodně sil obětem, přeji jim, aby se jim vše povedlo časem překonat.

Vyfouknutí (2019) (pořad)

Zajímavý pořad ze sklářského prostředí, který z tohoto důvodu asi nebude masovkou. Střih pořadu je značně dynamický, takže neumožní více kouknout pod sklářskou pokličku, což je výhoda i nevýhoda pořadu. Stopáž je poměrně krátká, hlavně na začátku, kdy je 10 soutěžících, je 20 minut celkem málo. Uvítala bych i větší komentář od poroty. Co si však zaslouží velkou poklonu jsou samotní skláři a jejich díla, která jsou v některých případech naprosto famózní a nepostrádají vtip, uměleckou řemeslnost a nápad. Klobouk dolů před všemi účastníky. Kdo alespoň jednou zkusil fouknout do sklářské píšťaly, byť jen na exkurzi v nějaké sklárně (a že v naší zemi máme ke sklářství blízko) ví, že to není žádná legrace. A v tak krátkých časech, které soutěžící na zhotovení děl dostali vznikly skutečně působivé kousky.