Simpsonovi ve filmu (2007)

Moje zklamání z posledních sérií mého nejoblíbenějšího seriálu mě nijak nenutilo film zhlédnout a ted když se mi to podařilo... tleskám. Opravdu perfektní animovaný film se spoustou narážek a gagů. Díky.

Skeletoni (2007)

Originální a zábavné. "Právě jsme zastřelili rukojmí."

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Jako akčnák solidní jako smrtonosná past až urážející. Ale svoje kvality to mělo (jsem jediný koho iritovaly scény vyšroubované do maximálního nereálna?)

Sunshine (2007)

!!!Hrozí spoiler!!! Až do objevení člena posádky označeného jako unknown je všechno podle zajetých kolejí: nehody se kupí, členové posádky umírají a přijímají obtížná rozhodnutí. Poslední cca čtvrtina filmu, ale celý děj převrací, už nesledujeme jen boj členů posádky proti překážkám které se jim staví do cesty, na závěr přichází zúčtování se samotným Bohem, či dejme tomu, jeho poslem, chcete-li. Rozostřování obrazu v závěru a využití sluneční záře jako podklad jasně navozuje pocit, nadpřirozena až mystického duchovna. Boyle tady jasně otáčí a několika odkazy (sebeobětování, naděje při nalezení zárodku květiny...) částečně moralizuje, což se mu s použitím perfektní vizuální stylizace a hudebního podkladu daří. Pro mě osobně jeden z ukázkových filmů nového tisíciletí a jasných pět.

Tahle země není pro starý (2007)

Nemohu si pomoct, ale od tohohle filmu jsem čekal něco víc. To víc, jenž bylo očekáváno nepřišlo, ale dostal jsem něco jiného a to byl skvělý film plný napětí s jednoduchým příběhem (tady jsem čekal to něco víc). Z Chigurha mi běhá mráz po zádech ještě teď. Vidím to někde mezi 4 a 5 ale dám 5 za Chigurha :)

Transformers (2007)

Efektní, akční, po "americku" zvrácené a přitom tak zábavné! :)

Velmi křehké vztahy (2007) (seriál) odpad!

Může být něco horšího nežli Rodinná pouta? Nápověda: pro odpověď nechoďte daleko.