Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Drama
  • Komedie
  • Krimi
  • Thriller

Poslední recenze (2 223)

plakát

Memory (2022) 

No jo, tuhle novou "neesnovku" jsem viděl už cca před týdnem a ne, že by selhala moje "memory" nebo jsem to nechtěl hodnotit hned, ale prostě jsem se na to vysral. Hmm, takže... Od L. Neesona už prostě čekáte tu starou známou klasiku, kdy hlavní hrdina je sice drsňák, ale s dobrým srdcem, navíc sám proti všem a obvykle v tom všem hraje nějakou tu roli nějaká mladá holčina, kterou je potřeba zachránit. A tuhle šablonu tady více méně dostáváme taky. Že je L. Neesonovi skoro 70 pochopitelně znamená, že akce už bude celkem umírněná nebo šikovně sestříhaná, tady bych ani tak chybu nehledal. Ale přidat k tomu ještě ztrátu paměti, kdy skoro celej film je hlavní hrdina docela v pohodě, ale pak najednou v závěru mu ta paměť začne selhávat úplně šíleně, navíc pochopitelně v těch nejdůležitějších situacích, tak to opravdu bolelo. Ale jak jsem se díval, tenhle borec má rozdělaný další projekty, takže snad to bude lepší příště.

plakát

Tokyo Vice (2022) (seriál) 

Jsem skoro až překvapenej, že je tohle projekt pouze USA. Musím říct, že prostředí Japonska, resp. jeho podsvětí a to další propojení do celé struktury, je tady fakt precizní. Navíc cizí element v dané zemi a v daným městě (mladej ambiciózní novinář) je dobrej prvek, tady vůbec nic nenarušuje, krom toho musím ocenit, že se A. Elgort kvůli roli opravdu naučil japonsky, to jako klobouk dolů. Je to drsný, pochmurný, nepříjemný, sem tam nějakej ten nečekanej zvrat, ale bohužel taky nějaká ta berlička v podobě prazvláštních "náhod", aby sice tvůrci dali důraz na napětí, no logika pak jde občas stranou. A to je trochu škoda... Nicméně po první sérii dávám palec nahoru a těším se na další. Tohle vypadá nadějně!

plakát

Stalker (1979) 

Původní knihu jsem nečetl, to říkám hned na úvod, ale hrál jsem kdysi aspoň ty hry, který jsou tímhle inspirovaný a dost si z toho berou. Takže nějakej přehled o tom, co se bude dít a co mě může čekat, jsem zhruba měl. Dvě věci jsou na tomhle snímku určitě fascinující, to se nedá popřít. A to je rok vzniku vzhledem ke snaze natočit něco jako mysteriózní sci-fi, kde se dneska používají efekty, až z toho kolikrát oči přechází, což pochopitelně tenkrát nebylo. A pak naprosto brutální téměř tříhodinová stopáž v kontrastu neskutečně pomalýho tempa, kde se chvílema ani nemluví a není to akční. Jo, umění práce s kamerou, obrazem, světlem a filtrama spolu s využitím vody (hodněkrát během filmu zažijete pocit, že se s hlavníma hrdinama mácháte snad v každé kapce vody, která je v záběru - zní to divně, ale při sledování ten pocit fakt přijde!). Ale přece jenom z dnešního pohledu (a to je právě asi ten problém, srovnávat to nejde, ale stejně vás to nutí) se to stane nudným. Dokonce se přiznám, že jsem to dal na dvakrát. Když už se mně to zdálo fakt nekončený a najednou jsem zjistil, že se teprve blížím k polovině, musel jsem si od toho dát pár dnů pauzu. Jasně, pak jsem se na to dodíval, ale druhá půlku už vůbec neměla ten "wow efekt". A možná je to moje chyba, tenhle film totiž přenáší neuvěřitelnou váhu na diváka, kterej si má domýšlet, hledat v tom to svoje a vytvořit si "svůj pohled na věc". STALKER totiž nabádá, nahazuje myšlenky, pokládá otázky, ale odpovědi záměrně nedává, a pokud ano, hodně v tom kličkuje, aby to měl divák složitější. Ve filmové historii se určitě jedná o zásadní dílo, který ve své podstatě asi moc nemá obdoby, ale já to rozhodně znovu vidět nemusím.

Poslední hodnocení (3 021)

Memory (2022)

05.06.2022

Tokyo Vice (2022) (seriál)

05.06.2022

Stalker (1979)

01.06.2022

Seveřan (2022)

01.06.2022

Ambulance (2022)

07.05.2022

Uncharted (2022)

03.05.2022

The Batman (2022)

02.05.2022

The Outfit (2022)

24.04.2022

The Contractor (2022)

24.04.2022

Reklama

Reklama

Reklama