• Thriller

Skryté vášně (2010) (seriál) odpad!

Na tohle snad člověk nemůže narazit jinak, než že z nudy projíždí programy TV... a stačí opravdu malá chvilka na to, abyste zjistili, že je to totání a nesmyslnej blábol tenhle rádoby seriál.

Metro Manila (2013)

Tvrďáckej film nejvyšší úrovně, kterej působí v mnoha věcech netradičně, třeba i proto, že se tam "jakoby nic moc neděje" a najednou jsem zjistil, že už jsem za půlkou, aniž bych uvažoval o tom, že se nudím. Způsob vyprávění a zpracování je prostě natolik poutavej, že není potřeba nějakých šílených akcí, přestože by tomu žánrový škatulky napovídaly. Je to fakt moc povedený a skoro bych řekl, že je škoda, pokud takovejhle film nemá větší ohlas. Je to velice emocionální, tvrdý, realistický, pěkný a zároveň krutý... za poslední dobu rozhodně jeden z nej filmů, co jsem viděl.

Ohnivá bouře (2013)

Totální asijská řežba, kde najdeme povedený souboje tváří v tvář (např. vysoko mezi barákama na kusu plotu), ale taky pořádný přestřelky s tou závěrečnou, kterou bysme mohli označit za monstrózní. Asijská filmová škola je prostě jasná, ti se nepářou s ničím, takže nějaký prostřelený hlavy, chladnokrevnej přístup k věci a cákance krve s výbuchama nemůžou nikoho překvapit. Už nejednou nás tihle východní filmaři přesvědčili o tom, že umí natočit slušný krimi-thrillery. 3,5/5*

Na hraně zítřka (2014)

Tak za prvé se trošku divím zdejšímu hodně vysokýmu hodnocení, protože mě to pořád nutí přemýšlet, z čeho tam ty hvězdy lidem naskákaly. Viděl jsem to ve 3D, který bylo prakticky zbytečný snad kromě dvou scén, hledal bych tím pádem klady jinde. Efekty... no OK, na dnešní dobu vcelku normál nebo možná mírnej nadprůměr, ale nic, co by vás posadilo na prdel. T. Cruise hraje v podstatě jen na začátku, v průběhu už to pak není moc potřeba, protože ve zběsilé akci se herecký umění vytratí, i kdyby tam bylo. To souvisí i s vtípkama, který se objevujou spíš v první části a postupně vyprchávají. Stopáž kolem dvou hodin je u blockbusteru tohohle ražení přehnaná, nicméně vydržet se to dá samozřejmě. Nedá se říct, že by to byl propadák, i když to víceméně kritizuju, ale spíš se jedná o film, kterej mnou projel a za chvilku ho zase zapomenu, zapadne do průměru.

Kobra (1986)

"Tady končí zákon a nastupuju já... šmejde!" No, to je sice pravda a S. Stallone hrává v takových filmech, ale tady se to úplně nepovedlo. Nebylo to kdo ví jak super, dokonce si troufnu říct, že to občas bylo nudný a nezáživný. O hereckých (ne)schopnostech Slye není potřeba se vyjadřovat, to všichni víme, jak to je. Spíš ten příběh, akce atd. byly takový dost podprůměrný a tomu odpovídá i to hodnocení. Hlavně to teda trpí příběhem, u akce bych ještě našel světlý momenty, i když se to celý snažilo tvářit tak nějak temně.

NON-STOP (2014)

To je tak, když to pěkně sviští, pomalu se z toho loupe slušnej thriller v malým uzavřeným prostoru, což nikdy není lehký ukočírovat, aby to nebyla nuda, a najednou zvrat. Ale bohužel k horšímu. Cca od půlky (srdceryvnej proslov o alkholismu a úmrtí dcery) je to další americkej brak, což je prostě škoda. Pak už to není ani napínavý, ale spíš chvílema na facepalm... už se ani skoro neptám proč, je to totiž zbytečný.

3 dny na zabití (2014)

Myslím, že tvůrci moc nevěděli, co vlastně chtějí natočit. K. Costner je frajer jako vždycky, ale jinak to je asi všechno. Akce je tam minimálně, krimi/thriller se taky objeví jen občas, no a většina z těch dvou hodin je nějaká romantická komedie nebo aspoň pokus o ni. A dohromady to fakt nefunguje. Buď to mělo být jedno, nebo druhý, ale rozhodně ne tenhle guláš. A to nemluvím o "náhodách", kdy na Kevina přijdou návaly pokaždé, když může dostat nějakýho madrfakra... jako jednou, OK, ale pokaždé?! Ehm, no táák!

Karel Janeček, svět podle algoritmu (2014) (TV film)

Jako dokument je to šeď a průměr, jako představení vizionáře, kterej ze svýho světa nahlíží na nás ostatní, je to pěkná podívaná. Osobně K. Janečkovi fandím, i když je mně matematika cizí a vždycky jsem s ní bojoval. Těžko říct, jestli to k něčemu povede, nebo ne. On si totiž přepočítává všechno a ve světě jedniček a nul (a dalších hausnumer) musí mít pohled na realitu asi jako Neo v Matrixu. Uvidíme, necháme se překvapit, s čím se na nás tenhle pán (jehož společnost má roční obrat několik biliard korun - aneb kurva, co je tohle za číslo?!! - Karel to tam sám vysvětlil, že je to cca "tři krát deset na patnáctou") vytasí.

Rozpal to, šéfe! (2014) (pořad)

Zdenda je machr, co se vaření týče (dle odborné veřejnosti patří do první desítky (šéf)kuchařů u nás) - o tom vůbec nepochybuju. Je to vidět... baví ho to, umí to, mluví o tom jídle s vášní. Prostě vaření je v jeho podání paráda, občas hodí nějakou tu svou superhlášku a je to. Akorát ty zbytečný prostřihy, který mají být asi vtipný nebo jaký, ty by tam být nemusely. Stačilo by toto prostříhat a bylo by to OK.

Na zdraví (1982) (seriál)

Poslední dobou jsem to párkrát chytl v TV a vůbec mě to nezaujalo. Ani vtipný mně to nepřišlo, což je u sitcomu dost zásadní problém. Nevím, jestli je to určitým stářím seriálu, ale to bych snad ani neřekl. Prostě je to jenom styl humoru, kterej nemusím a neprožívám. Dal jsem tomu šanci v několika dílech, ale nepomohlo to.