• Thriller

Bílý Elephant (2011)

Je to takový průměrný béčko, kde prostě černoch se sniperkou v golfovým báglu nahání pasáky, aby je trestal za obchod s bílým masem. Chvílema je to nuda, chvílema se něco děje, do toho tam otravuje malá šikmooká hlavní hrdinka, kterou bych tam vlastně vůbec nepotřeboval, a naopak K. Bacon je tam jako příjemný zpestření. Je to snímek, u kterýho není potřeba nijak přemýšlet, prostě to váma projede tak, že druhej den nebudete v podstatě vědět, že jste to viděli.

Clona (2014) (seriál)

Zatím je to na pomezí 2-3 hvězd. Velkým plusem je režie a kamera, protože je vidět, že je to točený moderně, zajímavě, u nás celkem nezvykle. Najde se tam hodně pěkných záběrů, obrazově tomu v podstatě není co vytknout. Problémem je scénář, kterej je táááák utahanej, že to chvílema působilo jako celá věčnost. Na to, že to byl pilotní díl, kterej by měl nalákat diváky, to bylo takový řekněme vlažný. Osobně doufám, že se to zlepší, protože mám pocit, že by si to tahle kriminálka zasloužila, ale na to si musíme ještě počkat. EDIT 9.6.2014 - OK, seriál skončil (nebo aspoň 1. série) a ty 3* si to fakt zaslouží. Je to moderní, je to zase něco jinýho, někdy sice přitažený za vlasy, ale u nás to každopádně patří k tomu lepšímu.

Marta a Věra (2014) (seriál)

Je to jako na houpačce, chvílema sranda a pohodička, chvílema ovšem nuda a téměř trapnost. Natočit kvalitní a vtipnej sitcom evidentně není nic jednoduchýho, aspoň v našich vodách ne. Protože vymyslet něco pro 3 herce, kteří jsou v podstatě celou dobu v jedné místnosti, chce opravdu mít pod kloboukem. Viděl jsem cca 3 díly a obávám se, že kvalita už se nikam nepohne a zůstane to takhle.

Nádech (2010)

Tenhle film a hlavně jeho závěr má vlastně dvě roviny - citovou a morální. Otázka je, která z nich je (anebo by měla být) ta silnější. Podle mě bylo to rozhodnutí trochu zvláštní a iracionální (když už za tím vším šel hlava nehlava), ovšem to se do filmařiny zase hodí, aspoň to vyčnívá z řady. Chvílema je to teda přitažený za vlasy a maličko to pokulhává, ale jinak je to vcelku slušný drama/thriller. 3,5/5*

Běžci (2010) (TV film)

Oceňuju snahu natočit v našich podmínkách postapokalyptickej film, ovšem to je asi tak všechno. Působí to lacině, amatérsky, dialogy jsou nepřirozený, hloupý a i ty herecký výkony stojí za prd. A největším vrcholem všeho je, že čekáte do konce na nějaký rozuzlení a dostanete... no tušíte asi co. P.S.: Pár záběrů slušných, ale jen pár.

V chrámu Páně je místo pro všechny (2010) (TV film)

Krásně ukázaná faleš největší korporace světa, která je tedy od pradávna. Zpovědi kněžích a dalších zúčastněných tady jasně dokládají, jak to vlastně funguje. Bohužel zaslepenost a fanatismus některým na očích tak pevně sedí, že i kdyby jim kadidlem praštili do čela, tak je to neprobere. Jako OK, každej, ať věří, čemu chce, ale chtělo by to k tomu trochu rozumu... (což samozřejmě dohromady jen tak nepůjde!).

Nejchytřejší Čech (2014) (pořad)

Není to dobrý, opravdu ne. Šmucler je tady naprosto příšernej, asi to tak má ve scénáři nebo to po něm chce režisér, každopádně už od prvních minut jsem to registroval. Nakonec jsem se na ten jeden díl dodíval, ale bylo to poprvé a naposledy. Nemám vůbec potřebu toto sledovat, je to naprostá zbytečnost.

Český žurnál - Dělníci bulváru (2014) (epizoda)

Dokument o zajímavým tématu každopádně ve výsledku celkem nicneříkající. Kdo v tom umí chodit, je vysmátej, a to je případ zrovna Novotnýho, kterej moc dobře ví, co dělá. Nemá zábrany, nebojí se toho, morálku má těžce potlačenou - a tohle je ten jedinej způsob, jak to dělat. Naopak taková Štiplová je absolutně mimo a chvílema jsem si říkal, že je fakt neuvěřitelně dutá, protože to ani není možný, co předvádí. A o těch rádoby celebritách je zbytečný se rozepisovat...

Zloději (2012)

Dannyho parťáci se šikmýma očima sice nenudí, ale zároveň taky neusadí pořádně do sedačky. Vypadá to všechno velkolepě a "hollywoodsky", ale problém je v tom, že jsou si herci, resp. herečky, dost podobný, takže jsem se chvílema ztrácel, co, kdo, jak, proč?! (není nad to jim všem udělat podobný účesy, aby to bylo jednodušší!). A druhá věc je, že je to zbytečně překombinovaný.. nejdřív se krade to, pak tamto, nakonec jeden okrade druhýho, do toho se zaplete třetí a čtvrtej, no ale ty zase chce okrást támhleten, kterej si na to vezme ještě šestýho atd. Prostě zbytečná složitost a zmatek, který to v mých očích nakonec srazily ze slibných 4* na tři.

TýTý 2013 (2014) (pořad)

Zdá se mně, že dřív tahle "soutěž" měla nějakou váhu a aspoň trochu se odlišovala od těch estrádovitých kýčů na Nově. No bohužel musím říct, že už se to zvrhlo i tady a nezachránil to ani K. Šíp, kterej za normálních okolností umí (tady to vypadalo, jako by to snad dělal z donucení) a už vůbec to nezachránili vítězové/ocenění.. ale to radši nebudu komentovat (ne, že bych se snad něčeho bál, ale spíš je to zbytečný asi jako házení hrachu na zeď nebo mlácení prázdné slámy).