Sedm samurajů (1954)

Krásny príbeh o kamarátstve, ľudskej ochote a spolupratričnosti. O hľadaní skutočných priateľov. SPOILER: Najkrajšia scéna je keď sa ten vysoký samuraj rozplače, že pochádza z roľníckeho prostredia.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Film tak preplnený humanizmom som asi ešte nevidel. Je jednoducho nádherný a ani sa mi nechce písať o ňom niečo viac konštruktívne. Moja obľúbená postava bola Brooks.

Váleční ptáci (2008) (TV film) odpad!

Boze toto je tak neuveritelne vtipny brak. Scenar je akokeby ho pisali 10 rocni skolaci cez prazdniny v bunkri v lese. Seba-parodujuce herecke vykony.

Donnie Darko (2001)

Je neuveritelne aky dobry film natocil tento mlady reziser. Scenar je originalny, prevedenie skvele (najma kamera) a vyber hercov je podla mna perfektny. Videl som iba Director´s cut, z toho co som cital tak udajne v normalnej verzii nie su uryvky z knihy Roberty Sparrow, ak je to pravda tak podla mojho nazor nemoze divak pochopil pointu filmu. Uryvky z knihy o cestovani v case su podla mna klucom k pochopeniu toho o co v tomto filme ide.

Piráti na vlnách (2009)

Skvela komedia s vyborne prepracovanymi postavami. Ktorakolvek vedlajsia postava tohto filmu by vystacila na Bckovu komediu ako sa tocia po cely rok.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Asi najkrajsi film o laske ktory poznam. Prava krasa tohto filmu zacina az pri druhom pozreti nakolko uz divak vie o co vo filme ide a moze sa sustredit na Carreyho skvele hranie. Z tohto filmu srsi uprimnost.

Zámotek (1985)

nehambim sa dat tomuto filmu 5* a otvorene hovorim ze je to ciste osobne. Tento film som mal rad ako dieta a mam na neho velmi pekne spomienky. A rad si ho pozriem aj teraz.

Bezva parta (2003) odpad!

taku hovadinu som uz dlho nevidel. myslim ze hocikto kto ma doma domacu kameru by sa za toto hambil.

Ukradené Vánoce (1993)

Tim Burton je jeden z mojich najoblubenejsich reziserov a tento pocin hodnotim ako vrchol jeho tvorby. Kiez by raz toho bola kultova zalezitost pre vacsi okruh ludi. Nenachadzam chyby.

Jak na věc (2002)

Uplne prijemny film. Som vskutku prekvapeny a to najma Hughom Grantom.