evil_ryu

okres Žilina

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 29.8.2016  16:02
    Ptáčátko (2016)

Neuveriteľná animácia. Krátke ale sladké.

• 16.3.2016  22:49
    Horace and Pete (TV seriál) (2016)

Fámozna zostava hercov hrá výborne napísané postavy v tomto fascinujúcom projekte. Keď sa povie webseries, tak si človek určite nepredstaví sociálnu drámu v štýle divadelného realizmu. Louis C.K., si môj hrdina.

• 11.1.2016  23:29

Seriál pri ktorom strážcovia vesmíru vyzerajú ako nominant na oscara za špeciálne efekty. Je to paródia klasických japonských RPG hier, preto ak človek absolútne nič o nich nevie, veľa vtipných scén pôjde okolo neho. To ale neznamená, že si Yoshihika nemôže užiť. Jeho humor by som označil ako kombináciu Monty Pythona, japonskej absurdnej komédie a infantilného humoru. Začal som uvažovať, či sa náhodou demencia humoru tohoto diela nedá vzsvetliť tým, že bol zameraný pre deti, ale potom príde scéna, kde si všetci naprávajú rozkroky alebo rozprávajú o ženských prsiach ako o svätom gráli. Hlavné postavy sú sympatické a správne strelené. Najväčší Yoshihikov problém spočíva v repetitívnosti gagov a dejovej náplne. Neodporúčam pozerať celú sériu na jeden hlt, skôr si ju rozložte na nudné večery.

• 12.10.2015  00:46
    Za zdí zahrady (TV seriál) (2014)

Patrick McHale, tvorca tohoto skvostu, má asi veľkú slabosť pre všetko, čo je staré. Príbeh inšpirovaný americkým folklórom a klasickými rozprávkovými knihami. Kresba zase čerpá z animovaných filmov 20.-30. rokov. Hudba, ktorá je vskutku nádherná, zahrňuje v sebe skladby z opery, kabaretu, new orleanskeho jazzu, ragtimu a mnohého ďalšieho. Tajomná atmosféra sa dá opísať ako kombinácia Ospalej diery, Alice v krajine zázrakov a Adventure timeu (to posledné nebude náhoda, kedže McHale je jeden z hlavných tvorcov). Dúfajme, že vďaka výborným ohlasom tejto minisérie (prvá ktorej cartoon network povedal áno), vzniknú ďalšie, aspoň z polovice kvalitné ako je Over the Garden Wall.

• 21.9.2015  17:51

Mindfuck podľa Orsona Wellesa.

• 21.9.2015  17:07

Náročná, existenciálna, pomaly plynúca freska ruskej spoločnosti s ťaživou atmosférou. Nádherne komponovaná kamera. Silný zážitok.

• 21.9.2015  17:01
    Hlupák (2014)

Relatívne jednoduchá myšlienka, ktorá je tak univerzálna, až to mrazí. Niktoré momenty pôsobili až satiricky. Výborná gradácia a audiovizuál. Tento rok je radosť pozerať ruské filmy.

• 21.9.2015  16:42
    Zvězda (2014)

Jednoznačné víťazstvo formy nad obsahom. Škoda otravnej kamery (Kto sakra ukázal kameramanovi kde sa zoomuje ?). Inak výborný, vtipný, povzbudivý film so slušnou dávkou sentimentality. ( Počkať sekundu! Ruský, prílišne sentimentálny film ? To už čo sa deje vo svete.)

• 21.9.2015  16:30

Ooo Don Hertzfeldt, zase si to dokázal! Myšlienky evokujúce dielo, ktoré je vtipné a zároveň originálne . SOLD !!!

• 8.9.2015  22:39

Každý, kto opitý sedel v kine v Karlovych Varoch pri premietaní tejto kompilácie vie, že nič podobné už nikdy nezažije. (so všetkým pre aj proti)

• 8.9.2015  22:28
    Stop (2015)

Zábava k posraniu. Som presvedčený, že scenár k tomuto klenotu písal niekto mladší ako 10 rokov a Kimove výroky o vážnosti a ťaživej atmosfére sú len súčasťou jeho premysleného plánu. Ak nie, boh nás ochraňuj!

• 28.6.2015  11:05
    De nærmeste (2015)

Otrasná gradácia, nesympatické, priam otravné postavy a plytká psychológia. Námet mal veľký potenciál ale stroskotal na slabom scenári a réžii.

• 11.3.2015  08:26
    Rozvedený se závazky (TV seriál) (2010)

Najkvalitnejší polhodinový formát v televízii.

• 9.1.2015  14:13
    Tengen toppa Gurren Lagann (TV seriál) (2007)

Mecha shounen na extáze so silnou dávkou LSD. Neskutočne energické, neskutočne "over the top" ale pri tom si zachovávajúce relatívne priamočiary a zrozumiteľný príbeh so silnými a nečakanými zvratmi. Dobré postavy, parádna animácia a dynamický sountrack.

• 9.1.2015  14:05
    Barakamon (TV seriál) (2014)

Neskutočne príjemný seriál plný nostalgie, priateľstva a životných múdrostí. Postavy ktoré niesu len jednorozmerné stereotypy, pekná animácia a chytľavý soundtrack. Škoda len, že príbeh nieje trochu komplexnejší a nejde viac do hĺbky. Oddychová záležitosť 4*

• 17.7.2014  19:57

Podivnosť najväčšieho kalibru, dokonca aj v rámci japonskej kinematografie.

• 30.6.2014  19:20
    Vzdálenost (2014)

What the fuck did i just watch ?

• 13.6.2014  08:18

Štýlová prázdnota.

• 17.5.2014  12:36
    Barton Fink (1991)

Úžasne štylizovaná absurdita, preplnená symbolikou. Skvelá kamera, kreatívna réžia a naozaj výborný herci.

• 11.4.2014  20:47
    Třetí muž (1949)

Dychberúca práca so svetlom a tieňmi. Výborný scenár s vybrúsenými dialógmi a komplexnými postavami. Jeden z najdôležitejších a zároveň najlepších filmov noir.

• 9.4.2014  22:42
    Foodfight! (2012)

Najhnusnejšia animácia akú som v živote videl. Z tých 65 miliónov i 64 999 900 pravdepodobne išlo hercom a stovku dali na produkciu. Skoro nepozerateľné.

• 22.3.2014  23:18

Hravé, vizuálne podmanivé, výborne zahrané (obaja detský herci veľké prekvapenie, Jared Gilman bol fantastický), okorenené typickým Andersonovým humorom a atmosférou. Príjemný zážitok.

• 21.3.2014  20:01

Neskutočná šialenosť s filmárskym srdcom. Škoda prvej polovice, ktorá je trochu chaotická a menej vtipná ako druhá. Tá druhá a hlavne totálne over the top finále, to už je iná káva. Ešte dlho po skončení záverečných titulkov som mal široký úškrn na tvári.

• 18.3.2014  22:38

Neskutočne príjemná a vtipná záležitosť, výborne napísaná aj zahraná. V podstate dokonalá komédia.

• 16.3.2014  18:03
    Temný případ (TV seriál) (2014)

Veľmi atmosferický seriál. Veľmi intelektuálne napísaný, kvalitne zrežírovaný no predovšetkým majstrovsky zahraný. Ústredná dvojica má chémiu, šarm aj komplexitu. Jediné čo môžem tomuto dielu vytknúť je ničím neprekvapivé finále a posledných 5 minút seriálu, ktoré mi prišli ako nútené a popierajúce Rustov charakter.

• 16.3.2014  17:49
    Harakiri (1962)

Veľmi silná dráma podporená hutnou atmosférou, vynikajúcim herectvom pána Nakadai a epickým vyvrcholením.

• 16.3.2014  17:34
    Baccano! (TV seriál) (2007)

Neskutočne podarený naračný a žánrový experiment. Rýchle tempo, humor, akcia, napätie, kopec rôznorodých postáv a výborná atmosféra. Najlepšie na dielach s takým obrovským množstvom charakterov je, že si každý nájde svojich favoritov. .(3 bonusové časti majú výrazný pokles kvality, oplatia sa pozrieť len kvôli dodatočným informáciám o niektorý postavách)

• 10.3.2014  21:42

Nádherný film, ktorý prehovoril k mojej duši, donútil ma premýšľať, rozosmial ma a možno mi trochu aj zvlhčil oči. Toto všetko Don Hertzfeld dokázal len za pomoci hudby, jedného hlasu, animovaných stick figúrok a experimentálnych filmových postupov. Človeka to donúti zamyslieť sa nad mentalitou súčasného filmového priemyslu.

• 2.3.2014  16:35

Park a la Gondry so všetkým pre a proti. Krásna vizuálna stránka, v podstate nulový dej a prazvláštna ale svojím spôsobom hypnotická atmosféra. Prvú polovicu filmu som mal problém sa do filmu dostať, no druhá ma už pohltila a po nabehnutí titulkov som mal pocit, že by som chcel ešte aspoň chvíľu sledovať osudy jeho hrdinov.

• 28.2.2014  23:36
    Poslední výkřik (2012)

Videl som už rôzne trashe ale toto je príliš. Tupé amatérstvo. 95% študentov točí lepšie filmy.

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12