Naisu no mori: The First Contact (2005)

Na toto sa nedá napísať nič iné ako: WTF !!!!!!!!!!! Dokonca aj na japoncov bláznivé, a to už je absolutný vrchol absurdity. No nik nemôže Funky Forestu odoprieť pekelnú zábavnosť a originalitu.

Zelený sršeň (2011)

Revolúcia to nie je, no je to pekelne zábavné. Gondryho vychytávky dodávajú tomu ten správny šmrnc. Film na piatkový večer ako má byť.

Nickyho rodina (2011)

Nickyho rodina je dokument ktorého sila nie je vo filmovej kvalite. Má až televízny nádych, no to nie je vôbec podstatné. Podstatná je myšlienka ktorú nesie. Bol som na špeciálnej študentskej premiére, kde sa zúčastnili aj zachránené deti. Film a celý príbeh okolo neho sa mi naozaj dostal pod kožu a začal som zase na chvíľu veriť, že svet nie je až také prehnité miesto. Krásne.

Tajemná vražda na Manhattanu (1993)

Nie je to typická Allenovská lavína vtipných hlášok, ale film stále veľmi príjemný a zábavný. Alan Alda a Woody Allen v jednom filme ? To predsa nemôže byť nuda.

Návrat do budoucnosti III (1990)

Asi najslabší film trilógie, ale stále extrémne nadpriemerná zábava. Vynikajúco natočená scéna na vlaku je len čerešnička na torte. 5*

Návrat do budoucnosti II (1989)

Dvojke nechýba nič čo mala jednotka, dokonca má navrch s niekoľkými vážne vynikajúco natočenými scénami. Inak je to opäť veľmi zábavný film.

Návrat do budoucnosti (1985)

Úžasná jazda, pri ktorej sa vžy cítim ako opäť malý. Teraz zisťujem, že je to aj vynikajúca filmarčina.

Králova řeč (2010)

Firth a Rush vytvorili náročnú konkurenciu pre ostatných nominovaných na oscara. Som zvedavý ako to dopadne. Inak film vynikajúci.

Cizinec (2010)

Scenár deraví ako ementál, pointu odhalí väčšina filmových ostrielancov v prvých 15 minútach. Jediné čo sa filmu odoprieť nedá je zábavnosť. Deppove hlášky pobavia. 2*

Zelig (1983)

Vidno že Woody dal do Zeliga všetko. Je to po všetkých stránkach prepracovaný film. Jediná jeho chyba je že nepobaví tak , ako sme u Allena zvyknutý.