Hvězdná brána: Atlantida - Vynoření (2004) (TV film)

Jako samostatný film by to bylo méně ale jako seriál je to jeden z mých nejoblíbenějších. Hvězdná brána se stala klasikou a já se tomu ani moc nedivím.

Temný rytíř (2008)

Temný, epický, akční thriller podle komiksu. Je to thriller, kterému nic nechybí a když se něco zdá neskutečný, dá se to omluvit námětem komiksu. Nevídaná záležitost. Balův / Batmanův hlas zní občas trochu směšně a sám Batman upadávající jakoby vedlejší postava. Ovšem. Je to na škodu? Mně to tak rozhodně nepřijde. Eckhart to pěkně přisolil, ale Ledger? Heath Ledger (stokrát omílaný jeho výkon v podobě Jokera) byl vynikající (musím to omlít ještě po sto první), co vynikající, byl naprosto skutečně neskutečný a svojí rolí (i tak skvělý film) to pěkně opepřil; zvlášť v obleku sestřičky byl k nakousnutí (hahaha). Točivá kamera. Hudba znějící v těch nejlepších momentech vám zastavuje dech. Nemůžu se dočkat až opět uvidím tu prořízlou držku vyvolávající nádherně nechutný smích.

Hvězdná brána: Archa pravdy (2008)

Hvězdná brána rozhodně neztrácí. Bylo to pěkné a typické uzavření Ori. Škoda jenom, že už tam není R.D. Anderson.

Geriho hra (1997)

Perfektní. Hezčí než zdlouhavé celovečerní pixarovky.

Hledá se Nemo (2003)

Pro mě jsou všechny pixarovky tak nějak nad mírným průměrem ale musím uznat, že Hledá se Nemo mě bavil celkem dost. Animace je kouzelná, ovšem to není asi tak nějak třeba dodávat ale tady mě příběh celkem hodně oslovil. Navíc kvuli mé neopodstatněné antipatii k tvorbě pixaru dávám to co dávám.

Earth (2007) (TV film)

Jediné co bych tomu nepřímo vytkl je informativní stránka, ovšem jako výtka se to nedá brát objektivně. Každému vyhovuje něco jiného, já osobně bych byl radši asi kdyby tam bylo více informací. Ale tady se aspoň člověk do toho více zahledí a o tom to asi je, protože vizuální stránka je opravdu přijemná (trochu slabé slovo) a spojení s přijemnou hudbou je krásné. Takže, audiovizuálně je to naprosto okouzlující.

Tenkrát na Západě (1968)

Kultovní wester s ještě kultovnější hudbou. Krásná Claudia Cardinale. Perfektní stylový, skvěle oháknutý zloduch Henry Fonda versus pomstychtivý dobrák Charles Bronson. Film na který se nezapomíná.

Digimon (2000)

Na co má člověk koukat, když mu zrušej pokemony:(..ale neni to zas tak trapný, vždyť jsou horší japonský seriály, tohle je ještě jeden z těch lepších. A to že vykrad pokemony je mu ku prospěchu.

Krtek a medicína (1987)

Jeden z nejhezčích dílů. Ale čichání k halucinogením kytičkám, to je tytyty děti.