• Fantasy

Lorelei (2020)

O tom, že začať nový život v ťažkej dobe je ťažké, zvlášť keď zrovna vyšiel z basy a s minimálnym vzdelaním. Film je dobre natočený so silným príbehom, ktorý ma vôbec nenudil a bol som zvedavý ako sa bude vyvíjať. Ďalej musím vyzdvihnúť herecký výkon Jeny Malone, ktorá svoju strelenú rolu Dolores zahrala podľa mňa naozaj dobre. Jediné čo ma na filme nahnevalo, bolo hneď na začiatku opätovne mylné zobrazenie motorkárov. Bohužiaľ motorkári v kinematografii asi navždy zostanú ako zlí vyvrheli.

Wu-chaj (2020)

Pozorovanie postupného zrútenia sa Yang Hua, na ktorého sa balia dlhy a zároveň mu aj iný ľudia dlžia peniaze. Bohužiaľ od ľudí, ktorí mu peniaze dlžia ich zjavne neuvidí a tak ani peniaze nemôže vrátiť tým, ktorým ich dlží. Zároveň ešte pozorujeme aj krízu s manželkou Miao Wei. Chýbalo mu trocha a stal by sa z neho druhý Joker. Bolo to zaujímavé sledovať, no nič viac. Film ma nijako zvlášť nenadchol, no zároveň to ani vôbec nebolo zlé, miestami možno nudné a zbytočne dlhé.

Asterrarium (2021)

Tak toto bol silný odvar. Na konci filmu som len bezhybne zostal sedieť prikovaný na zadku s vypleštenými očami, v mojej hlave spracovávajúc čo sa v tej telke predo mnou odohralo. Začiatok sa mi osobne neľúbil a priam som bol z toho filmu znechutený, no od príchodu prvého syna sa to začalo zvrtávať besným štýlom. Nemal som šajnu či sa mám na tom zabávať alebo byť zhrozený a tak som bol všetko. Vopred varujem, že je tam kopa morbídneho čierneho humoru, no smial som sa jak kôň. Ľudia vo filme ako pribúdajú, tak aj ubúdajú. Bola to šialená jazda. Herecky to bolo super zahrané, priam dokážem uveriť, že sú taký aj v realite a kamera sa mi páčila tiež. Veľa som od filmu nečakal ale prekvapil ma. Dúfam, že od Armena H'Akopiana a Dmitrija Tarchova, tvorcov tohto svojho režijného debutu ešte niečo vyjde.

Psanci Ameriky (2001)

Je pravda, že sa film zo začiatku celkom pomaly vliekol a mal som pochyby či ma bude baviť, no potom sa začal rozbiehať a bolo dobré. Nemal som pocit, že by ma to nudilo, no naopak ma to bavilo a humor bol celkom prirodzený a vtipný. Samozrejme v tomto ďalšom filme na spôsob Robina Hooda ako aj v každom westernovom filme nemohli chýbať staré otrepané hlášky s kusom naivity, ale nebolo to tak strašne citeľné a neprekážalo mi to tam. 94 minút bolo pre film akurát.

Steve Jobs (2015)

Tento film si ma chytil od prvej scény a už som sa od neho nedokázal odpútať. Je dynamický a nedá človeku vydýchnuť. Film nezobrazuje život Steve Jobsa tak ako sme zvyknutý pri životopisných filmoch, ale prevedie nás jeho troma prezentáciami počítačov, ktoré sú od seba vzdialené niekoľko rokov. Zachytávajú udalosti zo zákulisia a Jobsove postupné duševné "dospievanie". Výkon Michaela Fassbendera bol podľa môjho názoru na daný rok bezkonkurenčný a Oscara by si zaslúžil. No bohužiaľ nevydalo.  Hudba Pembertona bola super a perfektne gradovala s filmom. Jediné čo by som vytkol sú rýchle a miestami chaotické strihy.