• Fantasy

Zloděj motorek (2020)

Nič. Žiadne zamyslenie, či pobavenie. Totálne nezáživne. Proste som dopozeral a povedal si len "Okej. A!?" A nič.

Mortal Kombat (2021)

Spočiatku, ešte počas úvodu v Ázii, som filmu fandil, no každými ďalšími minútami hodnota filmu klesala a klesala, až spadla. Vlastne sa ešte drží jednou rukou na skale a tak je to 1*. Dialógyprimitívne s otrepanými hláškami. Postavy sa snažia za každú cenu stále pôsobiť drsne. Film mal aj takú schémičku = Ideme hentam, pobime sa tam, akože ledva vyhrajme, alebo nie, buďme z nejakého dôvodu smutný, hoďme dojímavý príbeh nejakej postavy a ideme sa znova biť. Takto stále dookola. Prišlo mi to tak, že príbeh tam bol, len aby zlepil scény s bitkami. Bola tam postava Kana, ktorá chcela byť veľmi veľmi vtipná, ale prisahám, že som sa počas filmu ani raz nezasmial. Niekedy som mal pocit, že sa autor spolieha na to, že divák pozná a hral rovnomennú hru. Zážitok z filmu je len krútenie hlavou nad udalosťami, čo sa tam dejú.

Noční doktor (2020)

Veľmi podarená dráma, ktorá ma stále viac a viac ponárala do deja. Postupne gradovala, až vyvrcholila do nie tak šťastného, no zato grandiózneho konca. Príbeh originálny, myšlienka tak nie. Dobrý výber hudby do podmasu. Herecké výkony prirodzené. Túto nočnú jazdu som si užil.

Střípky (2021)

Celý film som pozeral bez nejakého väčšieho zanietenia. Možno posledných 15 minút ma upútalo. Príbeh obyčajný. Z konca som sklamaný. Postava Rami Maleka ma hnevala. Jared Leto odviedol dobrý výkon, len škoda, že to bolo jediné čo ma bavilo. Film nebol zlý, len nudný.

Syčák Hesher (2010)

To bola sila. Áno, má to chyby, je to strašná vtákovina a Hesher je naozaj absurdný. No o tom život je. Nečakaný. Chce pomôcť a zároveň ti s radosťou podkopáva nohy. Ukazuje odpovede a hovorí rady, ale zadarmo ich nedáva. Takýto je Hesher, stelesnenie života. Sú tam zaujímavé myšlienky, vtipné hlášky a scény. Ku koncu veľký doják. Charaktery postáv boli rôznofarebné a výkony hercov super, obzvlášť ten Levittov. Nie je to druh filmu, ktorý každému sadne, no mne sa to veľmi páčilo.

Gladiátor (2000)

Veľkolepé. Perfektný postupne vyvíjajúci sa emočný príbeh, tak ako aj postavy v ňom. Vizuál pozadia nádherný. Hudobný doprovod Hans Zimmera ma len viac a viac ponáral do diania. Nenapadá mi jediná vec, ktorú by som mohol vytknúť. Prvotriedna prácička. Oscar je zaslúžený.

Castle Rock - Série 2 (2019) (série)

Zo začiatku to vyzeralo nádejnejšie ako prvá séria a naozaj to aj bolo lepšie, ale koniec (posledné dva diely) to zaklincoval. Herecké výkony nič moc. Neskutočne ma vytáčali postavy Annie a jej dcéra. Nebyť druhej dejovej línie s inými postavami tak má séria odo mňa horšie hodnotenie. Čo sa týka konca, bol za mňa zle vysvetlený, nedotiahnutý, absurdný, nudný a poskladalo ma, keď som uvidel B. Skarsgårda s kučeravými vlasmi. To už prosím viac nikto nerobte! Čo sa týka hororového žánru, tak najstrašidelnejšia vec bola znova meno Stephen King v titulkách. Odmyslieť koniec bol príbeh série celkom fasa. Nebola to taká volovina ako prvá séria, ale ani nie o moc lepšie.

Hawkeye (2021) (seriál)

Fajn. Asi tak a nič viac. Rýchlo zbúchaná rodinná vec s nejakým tým humorom, detektívnou zápletkou a záverečným plot twistom/dejovým zvratom, ktorý ma z celého seriálu ohúril asi najviac. Po Black Widow to je druhá Marvel-ovka, ktorá sa zaoberá skôr uvedením novej postavy na scénu, než postavou, po ktorej je seriál/film pomenovaný. Hailee Steinfeld v role Kate Bishop mi liezla na nervy a keby jej uletenosť len o level klesla, tak by som možno pridal aj o jednu * naviac. Seriál som si užil, ale patrí k dielam, na ktoré po týždni zabudnem.

Zabijákova žena & bodyguard (2021)

Úroveň filmu brutálne klesla. Divím sa, že to sú stále tí istí tvorcovia. Postavy sú nepremožiteľné, humor silený, dialógy jednoduché a dej strašne preuzlený. Často krát som sa pristihol ako pozerám film a zrazu, že: "Čo sa tam vlastne deje?!". Minúta mi prišla ako päť minút. Veľa scén totožných s prvým dielom. Opakovaný vtip už nie je vtipom. Toto bolo obrovské sklamanie.

Daredevil - Season 3 (2018) (série)

Už to nebolo tak dynamické ako prvé dve série. Bolo to viac politické. Seriál sa veľmi dlho rozbiehal a prvé tri diely ma moc nebavili. Potom to našťastie od štvrtého diela Blindsided  začalo naberať grády. Trinásť dielov mi prišlo veľa, dva diely by podľa mňa v pokoji mohli ísť preč. Boli tam perfektné zvraty, bojové choreografie (bohužiaľ menej než v prvej a druhej sérii) a malo to sakra štýl. Je mi ľúto, že spolu s treťou sériou sa musím rozlúčiť aj so seriálom.