• Thriller

Musarañas (2014)

Misery je tu zminena asi stokrat a je to opravdu tak. Jinak ale zadna pecka teda. I kdyz to zaverecny odhaleni me docela rozesmalo :)

Taxikář (1976)

Po delsi dobe jsem znovu podlehnul nelogicky vysokymu hodnoceni filmu na csfd a jako vzdy se mi to krute vymstilo. Takovou dobu cekam kdy se neco zacne dit a teprive az po skoro dvou hodinach nudy a okusovani nechtu konecne De Niro pri krecovity a velice spatne a az komedialne zahrany prestrelce sunda tri lidi. Nejvic me ale dodela, kdyz ho za onu chladnokrevnou trojnasobnou vrazdu kupodivu neposlou na kreslo, nebo minimalne nedostane dozivoti, ale naopak z nej udelaji v novinach narodniho hrdinu (dafak?!). Tresnicku na spicce stocenyho kouriciho hovna tomu nasadi ta pipina co mu na zacatku dala kosem, kdyz k nemu naleze do taxiku a zacne se k narodnimu hrdinovy lisat. To uz rvu nahlas "CO TO KURVA MA ZNAMENAT!" a hbitym kliknutim mysi na krizek v hornim rohu prehravace tu nestoudnou debilitu posilam do filmovyho pekla. A za coze teda ta jedna hvezda? No, jako punker ji davam za ciro ktery si ke konci De Niro vyholi coz si skutecne nemalo vojaku ve Vietnamsky valce nechavalo. Punx not dead vy volove!

Noční můra: Tajemství spánkové paralýzy (2015)

Jako malyho me vzdycky bavilo poslouchat vypravet kamarady a spoluzaky o nejakym hororu co videli a mel jsem u toho prijemne husi kuzi. A neco podobnyho ve me vyvolava tenhle dokument kde mi 8 lidi vypravi o fenomenu kterej je realnej a ve svy podstate je to to nejstrasidelnejsi co existuje. Castecne me to pritahlo i z toho duvodu, ze jsem nekolikrat v zivote neco podobnyho zazil na vlastni kuzi, i kdyz ne az v tak chronickym meritku. Nekolikrat jsem se ocitl ve velice neprijemnym snu, ani ne vizualne jako spis pocitove, a ze vsech sil se snazil z ty nocni mury probudit. Pricemz jsem si po celou dobu uvedomoval ze se mi to jenom zda. Byl jsem defakto vzhuru ve snu, coz na tom bylo to nejhruznejsi. Kdyz se mi probrat podarilo, tak jsem si spocenej rikal "zaplatpanbuh ze jsem venku". Jednou jako malymu skrckovi se mi zdalo o postave mimozemstana, kterej byl se mnou v mistnosti a natahnul ke me ruku a zapich mi prst do bricha. V ten moment jsem se s revem probudil a to misto kteryho se dotknul me bolelo nejakych 10 minut. A korunu tomu nasazovala mladsi sestra se kterou jsem sdilel dvoupatrovou palandu v detskym pokoji. Obcas se uprostred noci se zavrenyma ocima zvedla a sla telefonovat. Vytocila nejaky cislo a pak do sluchatka takovy 2 minuty neco nesrozumitelnyho mumlala. Polozila sluchatko a vratila se zpatky do postele. Rano kdyz jsem ji o tom vypravel, tak nevedela o nicem. Takze tenhle dokument me vratil do ty doby a vyvolal ve me spoustu neprijemne prijemnych vzpominek.

Babycall (2011)

Hodne veci jsem tam nepochopil, ale to je u me normalni :) Horor to fakt neni, spis psychologicky drama. A veskrze prumerny. Kdyby ve filmu prselo, tak mi to tema apartmanama a castecne i linou atmosferou pripomelo americkej remake japonskyho Dark water.

Ghoul (2015)

Tak to byla velika sracka. Teda ne ze bych cekal neco jinyho.. Je to asi na stejny urovni jako slovensky Zlo, akorat profesionalnejs natoceny. Jakl evidentne zaspal dobu. Tohle by mozna mohlo fungovat jeste tak pred deseti lety, kdy byl mezi divakama zajem o found footage horory. Ja uz ale zacinam bejt docela alergickej na stale dokola omylanej scenar. A sice, kdy skupina nesympatickych mladych radobydokumentaristu namachrovany nekam pridou aby natocily dokument a konci to hadkama, hysterickym vrestenim, snahou se odtamtud zdekovat a jiz tradicne finalnim 5ti vterinovym zaberem na hlavni zlo. Od vydani BW uz uplynulo 16 let a stale se najde dost filmaru, ktery neustale dokola jenom tupe kopirujou jeho dej. Pritom to lze i jinak, viz. Noroi, prvni REC, Paranormal activity, Skew ci Det okända. Nedostatek originality se da vzdycky prekousnout pokud ma film atmosferu a dokaze vystrasit. Ale Ghoul & spol nemaji ani jedno ani druhy. Jenom vriskajici fakany co neumi pevne drzet kameru, ale presto toci do posledniho dechu.

Nebezpečná známost (2005)

Naboer mi i pres relativne kratkou stopaz prijde zbytecne natahovanej. Jako 15ti minutovej kratas by to melo vetsi efekt. Ale co si zaslouzi jednu hvezdicku je Julia Schacht. Norka s krasnyma ocima a v polopruhlednym tilku bylo na filmu zdaleka to nejlepsi. Ale musim podotknout, ze skandinavsky filmy moc v lasce nemam. Kvuli jejich uspavacimu tempu, zvlastnim dialogam a chladnymu obrazu. Mam rad vlastne jenom jeden, respektive dva - Det okända a Antikrista. Pac ten prvni kopiruje muj nejoblibenejsi film (Blair witch) a ten druhej zase silne pripomina mou nejoblibenejsi videohru (Silent hill).

Nic nás nerozdělí (2012)

Vcelku rychle prijde tsunami vlna a pak az do konce sledujete nekoncici objimacky a tesknivy sceny.

Apollo 13 (1995)

jak ve filmech z vesmiru neni vetrelec anebo ufouni, tak vetsinou nudi a stoji za hovno

Poltergeist (2015)

Nevim jak by na me zapusobil dneska ten puvodni film, ale urcite by byl porad lepsi nez tenhle paskvil. Ze zacatku je to jeste prumernej a relativne koukatelnej horror, ale cim dal dej postupuje, tim je to horsi a horsi. Komedialni vsuvky byly nadmiru trapny a nektery sceny ke konci me svoji stupiditou nutily film vypnout a bez milosti smazat. Trvat film jeste o nejakych 10 minut dyl, tak by sel jenom by se po nem zakourilo.

Demonic (2015)

Dalsi zatuchlej kousek z nekonecny rady podprumernych horroru s nulovou originalitou.

Časové pásmo bylo změněno