Ve svém nejnovějším snímku Babycall spolupracuje Pål Sletaune s mezinárodně známou, talentovanou a momentálně velmi žádanou herečkou Noomi Rapace, která zazářila v roli Lisbeth Salander v trojdílné televizní adaptaci sbírky novel švédského novináře Stiega Larssona. Tentokrát si zahrála matku 8-letého syna Anderse, kteří společně utečou od násilnického otce a manžela. Ze strachu, že je najde, Anna svému synovi dá do pokoje vysílačku, aby si i v noci byla jistá, že je v pořádku. Z malého přístroje se však začnou ozývat zvláštní neidentifikovatelné zvuky. (oficiální text distributora)

*CARNIFEX*

Anna so svojim synom Andersom utekajú pred tyranským manželom a otcom. Pomaly si zvykajú na nový život, školu a byt kde momentálne bývajú. Nakoľko má Anna o svojho syna strach, rozhodne kúpiť malé vysielačky na prenos zvuku slúžiace na kontrolu malých detí spiacich vo vedľajšej miestnosti. Vysielačka však zrazu prenáša záhadné hlasy, plač a krik, ktoré sa jej syna netýkajú. Za každú cenu sa teda snaží zistiť pravdu čo sa to vlastne deje a odkiaľ zvuky prichádzajú. Noomi Rapace mala radšej druhý krát kopnúť do osieho hniezda. Nudné, znudené dielo riešiace pomätenú ženu, ktorá sa nikdy nespamätala z rodinnej traumy so štipkou mysterióznosti v poslednej 15 minútovke. Úplne bez napätia slúžiace skôr na uspanie ako na vystrašenie diváka. Dať tejto "čistej" dráme prívlastok horor či thriller je trúfalejšie, ako hrať finále LM bez postranných rozhodcov. Neviem kde a ako nahrabal tento film 50 %, ale mne nestačí, že v ňom hrá úspešná herečka, ktorá je momentálne žiadanejšia ako Schwarzenberg na český hrad. ()

George Stobbart

Matka, ktorá sa po odchode od násilného manžela so synom presťahovala a chce začať nový život, sa začne ocitať v podivných situáciách a dokonca z tzv. detskej vysielačky počuje zvláštne veci, pravdepodobne od susedov. Aj keď sa snaží zistiť o čo vlastne ide, postupne sa jej život začne komplikovať a navyše hrozí, že stratí opatrovníctvo nad synom. Predpokladám, že veľa ľudí si film pozrie hlavne kvôli vychádzajúcej hviezde Noomi Rapace v hlavnej úlohe, mňa však v tomto prípade nezaujala a jej konštantný výraz udiveného tragéda mi postupne začal liezť na nervy. A na nervy mi liezla aj väčšina nevýrazného a rozporuplného deja, ktorým ma sprevádzalo časté "deja vu" podobných a väčšinou lepších filmov, čo následne korunoval nevhodný záver. Taktiež sa vlastne nejedná o žiadny horor, iba o mysteriózne ladenú drámu s niekoľkými napínavými minútami, ktorá zdieľa viacero spoločných znakov s režisérovým predchádzajúcim počinom "Naboer". Pokiaľ sa však naďalej plánuje štylizovať do interiérovo ladených mystery príbehov, mohol by mrknúť napr. na tvorbu Guillema Moralesa, ktorý sa v tejto oblasti angažuje omnoho nápaditejšie. ()

korbitch22

Pomatená a svým hereckým projevem lehce retardovaná Noomi Rapace v dalším pomateném a smysl nedávajícím severáku.I když má film místy nějakou atmosféru, zbytek vůbec nefunguje a na kupu otázek přijde nic moc vysvětlující pointa, která tu šedivou nudu předtím vůbec nezachrání.Bohužel tomu nepomohl ani výtečný Kristoffer Joner, jak mě pijou krev tyhle drámo horory.40%. ()

J*A*S*M

Nevýrazný psychothriller s prvky hororu, který si v první půlhodince získá divákovu pozornost (hustá atmosféra, dobrý výkon Noomi Rapace), aby se následně rozmělnil do klasické "všichni jsou blázni, jenom já jsem letadlo" povídačky. V jednotlivých momentech celkem fajn severské strašení, ale celkový dojem .. jak už jsem řekl, nevýrazný. Režisérův předchozí kousek je poněkud jinačí hororová psycholiga. ()

venison

Opravdu obdivuji severský styl filmování.. Je naprosto inverzní od toho hollywoodského.. Obyčejné, nezajímavé až ponuré lokace, hlemýždí tempo, poskrovnu dialogů, herci většinou nehezcí.. Ale má to svůj půvab, kouzlo, napětí a rozhodně nenudí!!! Velmi příjemné zpestření kinojídelníčku :-) Noomi Rapace je čím dál tím víc herecky obratnější a vyzrálejší.. ()

• Noomi Rapace získala v roce 2011 na Rome Film Festival cenu pro nejlepší herečku, v roce 2012 získal film Grand Prize na International Critics Award na filmovém festivalu Gérardmer a 4 ceny Amanda Awards pro nejlepší herečku, produkci, scénář a zvuk. (Cheeker)