Navalny (2022)

Rusko, země zaslíbená.

Wasabi (2001)

Jeden z těch vzácných úkazů, kdy se film (a především herci) snaží tvářit vážně, ale vyleze z toho hrozná komedie.

What Is a Woman? (2022)

Tisíce let vývoje a k tomuhle jsme dospěli? Aneb co se stane, když menšina privilegovaných lidí začne vytvářet koncepty, které se pak snaží protlačit jako normu (a přitom, místo, aby se vyrovnali se svou identitou, tak chtějí po ostatních, aby tuhle odpovědnost převzali). Každý správně uvažující jedinec se musí při sledování tohohle dokumentu popadat za hlavu 100x za minutu. Obdivuji Walshe, že se tímhle tématem dokáže zabývat a vůbec poslouchat všechny ty popletené lidi, protože já bych to nevydržel ani vteřinu.

Vyproštění 2 (2023)

Nemůžu si pomoct, ale v akčních scénách to bylo až moc akční a uškodila tomu snaha točit všechno „na jeden záběr“ (z toho taky vyplývá jedna bolístka, a sice že všichni po sobě střílí jako zděšení, ale málokdy se vlastně trefí). A když konečně akce přestala, nebylo se na co dívat. Vlastně mě vůbec nezajímal osud nebohé rodiny, která musí utéct před uzurpátorským otcem. Kdyby zůstalo jen u prvního dílu, tak bych vrněl blahem, protože Extraction mě opravdu potěšilo. To bychom ale nesměli žít v době, kdy každý aspoň trochu úspěšný film musí zákonitě dostat pokračování a nejlíp dalších 5 spin-offů. Takhle je v konečném důsledku jedno, co se děje na plátně (pardon, na televizní obrazovce), protože víme, že hlavní hrdina přežije, protože už je v plánu další pokračování.

Příběh kmotra (2013)

Ploché jako OSB deska. Nabízí se srovnání s Wolf of Wall Street, ale Příběh kmotra nesahá hollywoodskému trháku ani po paty. Celkově zkratkovité podání scén, podivné pokusy se střihem (mám na mysli blikající obraz) a neherectví prakticky všech představitelů mě vyloženě bolelo. Takový Vaculík vypadal jako bezdomovec s kruhy pod očima, které by mu mohl záviděl leckterý alkoholik. Celkově ta snaha o epičnost a osudovost vyšla naprázdno.

Rychle a zběsile 10 (2023)

Sérii Fast and Furious Family jsem nikdy neměl moc v lásce, ale s každým novým dílem se ve mě probouzí skrytá touha po upřímném smíchu, takže jsem si vždy našel cestu ke sledování. Desátý (z 23dílné ságy) díl bohužel či bohudík nemá tolik WTF momentů, při kterých bych se upřímně zasmál z plných plic, což mě na jednu stranu mrzí, na druhou stranu se na to dá chvílemi i dívat. Středobodem tohoto vesmíru je samozřejmě Vin Diesel, který zase divákovi ukazuje, jak je důležité míti Filipa... chci říct rodinu a přitom jen tak mimochodem zachraňovat svět.... teda Vatikán. Jestli mě něco (ne)zklamalo, tak právě Diesel a jeho (ne)herectví, trapné hlášky a taškařice za volantem. Akce je tentokrát natočena opravdu povedeně a jakž takž uvěřitelně, výsledný dojem ale kazí všechny vedlejší postavy, které tady slouží pouze jako comic-relief. To ale nemění nic na tom, že Fast and Forever považuji za hollywoodskou verzi děcka, kterému se všichni smějí pro jeho nedokonalosti, ale borec háže všechen hate za hlavu a jede si pořád to svoje. P.S. Hodně potěšil Alan Ritchson, ten chlápek má charisma na rozdávání. Ona scénka alias Jack Reacher hodně potěšila. P.P.S. Je humorné, že desátý snímek  (stejně jako většinu předchozích) ze série zběsilých vozů produkuje společnost Original Film. To musí být jeden z největších paradoxů v Hollywoodu.

Super Mario Bros. ve filmu (2023)

Produkt zacílený na děti, kterému v tomhle smyslu nelze nic vyčíst (snad na místy hodně temnou atmosféru). Ale jinak naprosto zapomenutelná podívaná.

FUBAR - Vemte dceru do práce (2023) (epizoda)

Po všech stránkách naprosto obyčejný akční výplach. Máme tady přestárlého akčního hrdinu, kterému musíme přizpůsobit scény a hlavně střih, aby nešlo poznat, že jinak by neměl šanci skoro nikoho zabít (Arnoldovi bylo v době natáčení 75 a v takových letech holt nejsou reflexy to, co bývaly ve 20), hned několik sidekicků, kteří slouží nejen jako comic-relief, ale zároveň ze sebe chrlí expozici, protože nějak diváka musíme zasvětit do děje, předvídatelný děj a popravdě hodně přepálenou stopáž. Nic, co by mě navnadilo k dalšímu sledování. Netflix nepřestává chrlit obsah bez ohledu na jeho kvality. P.S.: Všechny vtipy jsou tak trapné, že jsem se popadal za hlavu. Jo a samozřejmě hned v prvním déle potkáme Marry Sue, dokonalou agentku, která je nejlepší ve všem. Tohle fakt ne.

Perníkový táta - Žulový stát (2013) (epizoda)

Miluju, když se filmaři drží zlatého pravidla „show, don't tell“. Jak divákovi řekneme, že uběhlo spoustu času a Walter na tom není dobře? Jednoduše si sundá čepici a bum, najednou má vlasy a vousy. A když leží na posteli, z prstu mu spadne snubní prsten, takže je hned jasné, že zhubnul (částečně kvůli chemoterapii, částečně kvůli nedostatku výživného jídla). A teď už je jen na divákovi si domyslet, kolik času asi uběhlo. Žádné vodění za ručičku.

Perníkový táta - Ozymandias (2013) (epizoda)

Epizoda, na kterou jsem se při druhém zhlédnutí Breaking Bad těšil nejvíc, ale když přišla, tak jsem ji odkládal, co to šlo. Domeček z karet se nadobro zbortil.