Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Krátkometrážní

Recenze (2 471)

Rodina na baterky (2021)

Od Lorda a Millera na producentské židli jsem vlastně nic jiného nečekal. Uhozený animák o rodinných hodnotách dosazený do moderního digitálního světa je praštěný po všech stránkách. Při sledování jsem měl pocit, že se tvůrci snaží na plátno hodit vše, co je napadne a doufají, že se divákovi bude většina nápadů líbit. A že jich bylo hafo. Někdy se toho na obrazovce dělo tolik, že to bylo až na škodu. Přesto mi chybělo něco, co by mě opravdu nadchlo. Pro děti do 13 let to určitě bude hitovka, se všemi odkazy na Youtube videa.

Mortal Kombat (2021)

Jakkoliv je originální Mortal Combat naprosto cheesy, v tom je jeho kouzlo. Nová verze se snaží hrát na něco víc, což se jí nedaří ani trochu. Prakticky každá bojová scéna je doprovázena otravnou a tutovou rádoby cool hudbou. To bych možná překousl, ale proč je každá rána pěstí doprovázena hudebním basovým zvukem?Střihač se snažil nezůstat pozadu a svést se na cool vlně stejně jako ostatní členové štábu, takže stříhá jak vyšinutý bez ohledu na následky. Patrné je to hned v úvodní scéně, kdy namísto dlouhých záběrů, které by ukázaly dovednosti herců, neustále střídá záběry a úhly, protože to jednoduše působí drsně. Velká škoda. Subzero jako postava je skvělá a velmi povedené je CGI, ale jakožto typický záporák trpí syndromem vyhoření. Očividně ho přestalo své oběti zabíjet a tak je raději nechá polomrtvé, aby se mohly vrátit z hrobu a zabít ho. Kdybych měl Mortal Kombat popsat jednou větou, řekl bych, že se snaží vypadat cool pro moderní publikum, aniž by bral ohledy na své přednosti. Nezapomenutelný theme song z originálu strčí do kapsy jakoukoliv snahu tvůrců o drsný moment v nové verzi. Btw nenávidím scény typu chlápek dostane obrovským nožem do stehna a o pár scén dál chodí zdravý jako řípa.

Sexmise (1983)

Čekal jsem a čekal a čekal. A nedočkal jsem se. Podle zdejších reakcí jsem předpokládal polskou obdobu italských komedií typu Fantozziho, ale dvě hodiny (příšerně dlouhé! příšerně!!) uběhly a já jsem se nezasmál ani jednou. Ne že by vtipné situace nebyly vtipné, ony tam totiž žádné takové scénky ani nebyly, takže se nebylo čemu smát. Tohle mi fakt nesedlo.

plakát

Česká soda - Silvestr (1993) (epizoda)

První alespoň průměrný díl České sody – silvestrovský speciál. Hodně scének a gagů se vlastně opakuje z předešlých dílů, ale taky je jich dost originálních.

plakát

Malá Velká Británie (2003) (TV seriál)

British justice is the best in the world. Anyone who disagrees is either a gay, a woman or mental. Další geniální britský seriál, kterému vládnou především Matt Lucas a David Walliams. Tvůrcům se podařilo vytvořit kupu úžasných postav. Neskutečně drzá a ukecaná Vicky Pollard, Andy, který zcela jistě nedokáže chodit a je odkázán na vozík, přesto se mi vždy podaří vstát a dojít si pro vše potřebné,

plakát

Oscar 2021 (2021) (TV pořad)

Homer to vystihl celkem výstižně: „Byli jsme slavní a bohatí. To jediné, co jsme ještě chtěli, byly sympatie chudých lidí.“

Hardcore Henry (2015)

Zapomeňte na příběh, ten je tady důležitý asi jako boty pro beznohého. Tohle je totální kaskadérský experiment z pohledu první osoby. A ačkoliv mi občas roztřepanost kamery vadila, dařilo se jí zakrýt neduhy, které by jinak byly velmi očividné. Přesto jsem častokrát zůstal úžasem nad tím, jaké kaskadérské kousky se tvůrcům podařilo do filmu vměstnat. Sharlto Copley byl už jen třešničkou na dortu :).

plakát

Dámský gambit (2020) (TV seriál)

Veskrze nadprůměrný seriál z 60. let 20. století o jednom šachovém talentu. Velmi se mi líbilo zasazení seriálu do tohoto období, přímo sem se kochal set designem. Vůbec by neuškodilo věnovat více času mladší verzi hlavní hrdinky. Obtížně uvěřitelný byl také její souboj s prášky a alkoholem, protože pořád vypadala dokonale, ať už toho vypila sebevíc. Dva slabší díly se mezi těmi ostatními ztratí. Potěšila mě zejména koncovka, kdy do sebe všechno krásně zapadlo a naštěstí jsme se nedočkali finále, které by pouze lákalo na potenciální druhou sezónu. Co se samotných šachových zápasů týče, tak jsem prakticky nikdy nevěděl, co se děje, protože znám jen úplné základy a způsob, jakým byly zápasy natočeny, nebyl příliš vzrušující. Holt na režisérské židli neseděl Michael Bay. Jako jednohubka zcela přijatelné, avšak nikterak výjimečné.

Hostitel (2013)

Další tupý film podle knihy TÉ Stehpenie Meyer cílený na 12leté holčičky. Emzáci ovládli lidskou rasu a udělali z ní slušňáky. Neexistuje násilí ani hlad. A hereckému ansámblu došel talent. Každý jen hloupě civí a tupě předříkává věty ze scénáře. Překvapila mě hlavně Saoirse, která hrát rozhodně umí, ale tady působí jako slepice v chlévě. V mnoha situacích jsem se prostě neudržel a musel jsem se jejímu výkonu smát. Do čeho se to chudák holka uvrtala. Nejen ona určitě doufala v další velkou frančízu, která zahučela v momentě, kdy začala. Naprosto nezajímavý a totálně podprůměrný film po všech stránkách. Korporátní produkt určený ke konzumaci bez jakékoliv invence či zápalu. Po právu kasovní fail. Rozpočet: 40 mil. USD. Box office: 63 mil. USD. Je zvláštní, že jinak talentovaní herci působí ve filmech podle knih Stephenie Meyer jak naprostí amatéři.