Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Animovaný
  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Krátkometrážní

Poslední recenze (2 473)

plakát

Láska a příšery (2020) 

Celý komentář obsahuje SPOILERY: Asi v půlce filmu jsem si říkal, že Love and Monsters má sice hezká monstra, ale nebyl jsem nadšen dalšími aspekty filmu. Všechno se zlomilo v momentě, kdy Joel do kolonie Aimee. Žijeme totiž v postapokalyptickém světě, který ovládla monstra a vyhladila prakticky celou populaci planety. Lidé přežívají v podzemí v rámci kolonií. A Joel je součástí jedné z nich. Jeho role je však omezena na krmení krávy a vaření. Když tedy jednoho dne domluví přes rádio se svou přítelkyní Aimee, kterou už neviděl sedm let, rozhodne se z kolonie odejít a vydat se napříč krajinou za Aimee. Každý ho přesvědčuje, že je to sebevražedná mise, ale Joel se nenechá zvyklat. Možná si chce dokázat, že není takový looser, možná je prostě jen naivní. Po cestě potká dva přeživší, kteří ho naučí spoustu věcí o přežití v tomto nehostinném světě. Nakonec do kolonie Aimee dorazí a v tomto bodě jsem začal film více oceňovat. Joel totiž nezíská srdce Aimee zpět ala konec dobrý, všechno dobré a žili šťastně až do smrti. Aimee už o něj ztratila zájem a Joel se tedy rozhodně vydat zpět do své kolonie, kde ho měli všichni rádi. V tento moment zjišťuje, že měl vlastně všechnu lásku přímo pod nosem. A on se za ní přitom bláhově vydal na sebevražednou cestu ala Alchymista. Než se ale stihne vydat zpět, přepadne kolonii kapitán lodi se svými kumpány a Joel je nucen zachránit je a přitom využít svých dovedností, které se po cestě naučil. Ačkoliv jsem byl zpočátku skeptický, nakonec si mě film získal nejen díky perfektně vymazlenému světu, ale i proto, že ukázal, jak se má správně strukturovat film a nehrál si jen na přiblblou romantickou komedii zasazenou do jiného prostředí.

plakát

Řeholnice (2017) (TV seriál) 

Zajímavý dokument o vraždě jedné sestry a zneužívání dětí, ke kterému docházelo ze strany kněží. Při sledování těchhle dokumentů si vždy říkám, že všechny ty řeči o spravedlnosti ze strany státu jsou naprostý výsměch, protože lidé na vyšších místech, kteří nesou odpovědnost za zadostiučinění v otázce těchto odporných činů jsou jednoduše zcela nekompetentní. Můžou si dělat, co se jim zlíbí a nikomu se nezodpovídají. Stejně tak představitelé křesťanské církve, kteří o zneužívání věděli... nedej bože, aby se to dostalo na veřejnost, to by zničilo pověst křesťanství a to přece nelze dopustit. Raději tak vše ututlají a nechají kněze dál působit. A všechny ty zneužívané děti z toho pak mají trauma na celý život.

plakát

Rodina na baterky (2021) 

Od Lorda a Millera na producentské židli jsem vlastně nic jiného nečekal. Uhozený animák o rodinných hodnotách dosazený do moderního digitálního světa je praštěný po všech stránkách. Při sledování jsem měl pocit, že se tvůrci snaží na plátno hodit vše, co je napadne a doufají, že se divákovi bude většina nápadů líbit. A že jich bylo hafo. Někdy se toho na obrazovce dělo tolik, že to bylo až na škodu. Přesto mi chybělo něco, co by mě opravdu nadchlo. Pro děti do 13 let to určitě bude hitovka, se všemi odkazy na Youtube videa.

Poslední hodnocení (4 890)

Česká soda - Epizoda 11 (1994) (epizoda) (E11)

15.05.2021

Láska a příšery (2020)

15.05.2021

Česká soda - Epizoda 9 (1994) (epizoda) (E09)

14.05.2021

Řeholnice (2017) (TV seriál)

14.05.2021

Řeholnice - The Conclusion (2017) (epizoda) (E07)

14.05.2021

Řeholnice - The Web (2017) (epizoda) (E06)

14.05.2021

Řeholnice - The Suspects (2017) (epizoda) (E05)

14.05.2021

Česká soda - Epizoda 8 (1994) (epizoda) (E08)

13.05.2021

Česká soda - Epizoda 7 (1994) (epizoda) (E07)

13.05.2021

Reklama

Reklama

Reklama