Ahoj, já jsem Doris (2015)

Těšil jsem se na pohodový film s příjemnou atmosférou, ale nakonec jsem dostal přehrávající Sally Field, které jsem její postavu prostě nevěřil.

Ah Pook Is Here (1994)

Zvláštní, velmi zvláštní. V hlavní roli nějaká hybridní slepice, která povídá o zločinech lidstva a do toho hraje dobrá hudba.

Air: Zrození legendy (2023)

Hodně dobře se na to dívá a to je asi největší chvála, kterou může film dostat. Na rozdíl od mnoha dnešních hollywoodských produkcí jsem nikdy neměl nutkání dívat se na stopáž nebo odbíhat k jiné činnosti. Affleck se rozhodně vyšvihl jako skvělý režisér a je škoda, že film v kinech v podstatě propadl. O Jordanovi jsem před zhlédnutím filmu věděl leda to, že je to jeden z nejlepších basketbalistů světa a dělal reklamu pro Nike. Basketbal není sport, kterému bych věnoval jakoukoliv pozornost, ale to u sledování sportovních filmů není podmínkou. Air se šikovně zaměřuje jenom na strastiplnou cestu firmy Nike k získání Jordana, což bylo správné rozhodnutí. Vadilo mi jen, že nebyly nijak opodstatněny všechny ty řeči o geniálnosti Jordana. V 18 už o něm všichni mluvili, jako kdyby získal všechny tituly a ocenění světa. Spíš to smrdělo snahou o honitbu ega, aby podepsal deal. O peníze jde přece jen na prvním místě.

A.I. Umělá inteligence (2001)

Po dalším zhlédnutí musím snížit hodnocení. Velice by mě zajímalo, jak by film dopadl pod taktovkou Kubricka. A chtěl bych mít taky Teddyho :(

Ajťáci (2006) (seriál)

Dalsi kultovni britsky serial! I kdyz ma pouchych 12 dilu, vyhoda je, ze sou nabity od shora po strop smrticimi vtipy a hlavni hrdinove jsou proste uchvatni :) "Hello IT have u tried to turn it on and off again?" "Are you sure its plugged in" To jsou nezapomenutelne hlasky :), ktere ale ztraceji s ceskym prekladem. 1. série: 100%; 2. série: 100%; 3. série: první díly jsou přinejmenším stejně kvalitní jako zbytek seriálu

Akira (1988)

Neuvěřitelně detailní animace, ve které jsem se vyžíval. Začátek nenapovídal tomu, co mělo přijít. Bu´dme rádi, že Japonci jsou správní magoři, nikde jinde by tohle nevzniklo :).

Akta Tesla (2018) (seriál)

Klasický dokument z produkce History. Upřímně nemám vůbec v lásce tento formát, kdy se neustále opakují základní informace pořád dokola. Je to samozřejmě dáno také televizní tvorbou, kdy se tradičně po reklamě zopakují všechna základní fakta. Možná, aby senioři sledující pořad nezapomněli, na co se dívají? Každopádně samotný dokument je co se informací týče nepříliš plodný. Že vláda zatajovala existenci Teslových dokumentů? Pro koho je to překvapením. Bezdrátový přenos elektřiny vzduchem a pod zemí je sice krásná představa, ale jaký by to mělo dopad na živočichy, potažmo lidi? Mimochodem není divu, že se Teslu snažili ostatní zdiskreditovat. Chtít postavit zařízení produkující elektřinu zdarma?! To by přeci nešlo, proč by měli lidé dostávat něco zdarma, když za to můžou platit.

Akta Tesla - Beze stopy (2018) (epizoda)

Ředitel muzea Nikoly Tesly byl z návštěvy Američanů hodně nevrlý a odmítavý :). Buď mu šlápli na kuří oko tím, že odhalili informace, o nichž neměl ponětí, nebo se mu nelíbilo, že se moc dotazovali.

Akta X - Čert z Jersey (1993) (epizoda)

Zvláštní díl, ve kterém Muldor nahání (asi) odnož lidské rasy, která pojídá bezdomovce. Bohužel mi připadalo, že se v celé epizodě vlastně nic moc nestalo.