Simpsonovi - Líza královnou krásy (1992) (epizoda)

Líza Simpsonová už není malou miss Springfieldu. Dnes byla slavnostně zbavena své koruny. Důvodem bylo, že otec sesazené královny krásy, Homer Simpson, nesprávně vyplnil přihlášku do soutěže. V rubrice zde nevyplňovat napsal ano.

Forest Man (2013)

Na jedné straně nádherný příběh o muži, který sám a bez jakýchkoliv vedlejších úmyslů vysázel les, kde se shromažďují rozličné zvířecí druhy. Na druhé straně obraz lidské chamtivosti a touze po vlastním obohacení za cenu ničení přírody. Lidstvo se holt poučí, až bude žít na zničené planetě. Nejhorší je, že i když někteří lidé názorně ukazují, že změna je možná i v krátkodobém horizontu, většinou se tím změní máloco, protože lidstvu trvá adaptace desítky či stovky let. https://youtu.be/HkZDSqyE1do

Zac Efron nohama na Zemi - Sardinie (2020) (epizoda)

Italové jsou úžasnou připomínkou toho, jak důležitá je pro zdraví rodina, tj. sociální kontakt a víno :). A samozřejmě výborné jídlo.

Zac Efron nohama na Zemi - Kostarika (2020) (epizoda)

Úžasný díl o udržitelném životě v Kostarice. Nejvíce se mi líbil školní systém, který neposadí děti do školy, kde se v podstatě jen plní jejich hlavy informacemi bez kontextu nebo pochopení. Namísto toho se děti učí sami. Žádné pitomé úkoly nebo testy. Nemusí být „na jedničku“ v každém předmětu. Už jen ten psychický tlak, který na děti vyvíjí systém, kde musí mít perfektní známky z každého předmětu, je enormní. Děti jsou přirozeně zvídavé. Mládě tygra taky nezavřete do místnosti, kde mu budete ukazovat video, jak lovit potravu. Musí se to naučit samo.

Zac Efron nohama na Zemi - Francie (2020) (epizoda)

Bez jídla přežijeme 3 týdny, bez vody umřeme za 3 dny. Ach ty přežité koncepty :). Vyprávějte to pránistům. Sory, ale to povídání o vodě bylo totálně nudné, ještě když borec vytáhl lahev vody ze Slovinska s tím, že je to jediná lahev v celém USA. Úplně jsem cítil, jak se Zac a Anna Kendrik cítí ještě speciálněji, protože jsou celebrity. Mezitím někde v Africe umírá dítě žízní.

Vražedná pole (1984)

Asi první válečný film, který se vám nesnaží válečné hrůzy cpát do chřtánu, ale jednoduše je ukazuje. Ze začátku mi chybělo nějaké vysvětlení, ztrácel jsem se v ději, protože jsem o konfliktu nikdy dříve neslyšel. Trocha kontextu by neuškodila. Děj se zaměřuje především na kamarádství amerického a kambodžského novináře. Film je o to silnější, že je natočen podle skutečného příběhu novináře operujícího s Kambodži.