Hostitel (2013)

Další tupý film podle knihy TÉ Stehpenie Meyer cílený na 12leté holčičky. Emzáci ovládli lidskou rasu a udělali z ní slušňáky. Neexistuje násilí ani hlad. A hereckému ansámblu došel talent. Každý jen hloupě civí a tupě předříkává věty ze scénáře. Překvapila mě hlavně Saoirse, která hrát rozhodně umí, ale tady působí jako slepice v chlévě. V mnoha situacích jsem se prostě neudržel a musel jsem se jejímu výkonu smát. Do čeho se to chudák holka uvrtala. Nejen ona určitě doufala v další velkou frančízu, která zahučela v momentě, kdy začala. Naprosto nezajímavý a totálně podprůměrný film po všech stránkách. Korporátní produkt určený ke konzumaci bez jakékoliv invence či zápalu. Po právu kasovní fail. Rozpočet: 40 mil. USD. Box office: 63 mil. USD. Je zvláštní, že jinak talentovaní herci působí ve filmech podle knih Stephenie Meyer jak naprostí amatéři.

Curiosa (2019)

Konec 19. století. Marie je provdána za nudného básníka Henryho, který si ji v podstatě koupí u jejích rodičů, protože je do ní bláznivě zamilován. Marie však touží po Pierrovi a není proto divu, že jakmile se vrátí z cest, stane se jeho milenkou. Není však všechno zlato, co se třpytí. Marie brzy zjišťuje, že není jediným objektem touhy pro Pierra, který má zálibu ve focení žen. Situaci ještě více zkomplikuje manžel, který najde všechny hanbaté fotky Marie. Snad jen francouzský režisér by dokázal natočit erotický film tak přirozeným způsobem. Celkově se na film dobře dívá a oceňuji vynikající technické provedení. Třešničkou na dortu je BRILANTNÍ elektronický soundtrack, který kupodivu k filmu sedne jako poklička na hrnec. https://youtu.be/8cVfkFD77AA

Červený trpaslík - Série 1 (1988) (série)

„Jak dlouho jsem byl v tý stázi?“ „No, nemohl jsem tě pustit, dokud radiace nedosáhla bezpečné úrovně.“ „Jak dlouho?“ „Tři miliony let.“ „Tři miliony let?! Mám furt knížku z knihovny.“

Simpsonovi - Marge jde do zaměstnání (1992) (epizoda)

„Homere, musíme něco udělat.“ „Marge, říkal, že by to stálo osmdesát pět tisíc. V bance máme jen pět, takže nám chybí... něco kolem osmdesáti.“

Simpsonovi - Bartův trest (1992) (epizoda)

Vždycky jsem skálopevně věřil třem P. Předčítat Teletip, psát do Teletipu, předplatit si Teletip.

Amanda Knox (2016)

Vtahující dokument o jedné vraždě mladé ženy, která byla na studijním pobytu v Itálii. Hlavní podezřelou je její spolubydlící Amanda, ale policie nemá dostatečné důkazy, které by mohly vést k jejímu odsouzení. Velmi mne zarazilo, když italský vyšetřovatel uvedl, že tendenci přikývat těla svých obětí mají ženské vražedkyně, ale muž by to nikdy neudělal. Jaký smysl tohle prohlášení dává? Házíme všechny muže, potažmo lidi do stejného pytle? Pán měl hodně velkou představivost jako jeho hrdina Sherlock Holmes, na kterého si očividně hrál v reálném životě (viz dýmka, kterou nostil pro parádu před kamerami). Nehledě na to, že si honí vlastní ego a sám se chválí za svou úžasně odvedenou práci. Místní hrdina. Italští policisté navíc zcela očividně používali zastrašování a jiné metody, což je nepřípustné. A nakonec se ukázalo, že italská policie byla v tomto případě neschopná, spíše nezkušená v záležitostech vraždy, ke kterým v takovém městě jistě nedochází každý rok. Nejhorší na tom je, že se policie za každou cenu zoufale chytá každého stébla a může odsoudit nevinného člověka. Kdo mu potom vrátí ty roky strávené ve vězení? No a potom je tady samozřejmě tisk, který vytrhne cokoliv z kontextu a udělá z toho senzaci. A jako třešnička na dortu přijde Trump s jedním ze svých dalších stupidních prohlášení o bojkotování Itálie. Překvapují mě také místní nenávistivé komentáře vůči Amandě. Chtěl bych vidět, co by ostatní dělali v její kůži, jak by se zachovali. Amanda se rozhodně nechovala jako osoba vinná z vraždy. Ta se chová úplně jinak při zadržování důkazů.