Krtek a zelená hvězda (1969)

Nejvíc se mi vždycky líbilo, jak se tam ta hvězdička rozzáří jinak, než ty ostatní :)

Valkýra (2008)

Zajímalo mě, jak režisér přišel na to, že obsadí zrovna Toma Cruise do hlavní role. Tak jsem koukala na fotografii skutečného Clause von Stauffenberga a podoba tam maličko je. Myslím však, že úplně nejlepší by bylo na tuto roli najít nějakou neznámou tvář s podobou Stauffenbergovi (ale zřejmě by to nebylo tak jednoduché). Přiznám se, že jsem nikdy dříve o této události neslyšela nebo jsem asi zrovna spala ve školní lavici, jelikož dějepis nebyl zrovna mým oblíbeným předmětem. Ale světovou válku nemůže snad nikdo úplně ignorovat, a o to spíše tu druhou, která je nám časově blíže, a která jistě poznamenala svět na dlouhou dobu. Do kina jsem šla s hláškou : ,,To je blbý, když víme konec." Ale během sledování jsem byla přesvědčena, že "blbý" to není. Pořád máte takovou klamnou naději, že to dopadne dobře, a já napjatě očekávala, kvůli čemu se to vlastně zhroutí (ti vzdělaní to asi věděli). I když otázka, která z těch hloupých náhod za to mohla nejvíc, asi zůstane nezodpovězena. Bohužel, postav je tam příliš, na to, aby se stihl ještě do hloubky rozebírat jejich charakter. Film ukazuje, že ne všichni Němci byli jen ti zlý. Ale doba dávala jasně na výběr. A lidi mají od přírody strach, jako všichni tvorové. Za ztrátu času stojí úvaha, jak byste se asi zachovali vy. Na závěr pohovořím o závěru. Byly tam emoce, ale udrželo si to jakýsi odstup, jinak bych se určitě rozbrečela :)) Tak nakonec jsem se rozhodla, po tom, co jsem se vypsala, dát plný počet.

Živě z Bagdádu (2002) (TV film)

Dnes náhodou hodnotím 2 filmy, které jsou natočeny podle skutečných událostí - Valkýru a Živě z Baghdádu. Tento film hodnotím jako první. A jelikož byl dost nenáročný, zajímavý a fajn herecky obsazený, zaslouží si 4 hvězdičky. Ale co pak můžu dát tomu druhému:)

Ranč U Zelené sedmy (1998) (seriál)

Je to rozhodně lepší, než všechny ty kriminálky, co běžej všude jinde. A je to seriál mého dětství :)