Hunger Games (2012)

Slabý odvar knihy, a upřímně řečeno, ani ta kniha není takový zázrak, za jakou se vydává (nicméně přečíst se to docela dá). Je to tak 1 a 1/2.

Elysium (2013)

Socanská agitka nejhrubšího zrna ve sci-fi kabátku, něco jako Vyměřený čas, ale o třídu horší a s tolika logickými lapsy, že ani nemá cenu je rozepisovat. Hvězdička za efekty a herecké obsazení,jinak odpad. Hodně podobné tzv. evangelizačním filmům.

Rodinná dieta (2008) odpad!

Pokrytecká zelená agitka, navíc úplně nevěrohodná.

Lovci draků (2008)

Velice pěkná a poměrně netradiční pohádka, která uchvátí hlavně prostředím a hudbou, a ten příběh k tomu je jenom taková - no prostě docela dobrá pohádka, co neurazí. Jinak to běží i jako kreslený seriál.

Enderova hra (2013)

V rámci možností dobře zvládnutá adaptace knižní předlohy. Výběr hlavních postav podle mého byl také dobrý. Ale prospěla by tomu klidně o hodinu delší stopáž. To je ovšem obvyklý problém všech náročných knižních adaptací.

Firefly (2002) (seriál)

No, jak to jenom... Je to jednoduché a prosté, a zároveň geniální a komplikované. Spojení dvou naprosto rozdílných světů tak, že spolu tvoří jeden smysluplný celek, je v tomto seriálu dotaženo k naprosté dokonalosti. Kdybych to neviděl, tak tomu ani nevěřím. Ze začátku jsem to viděl jako takový zajímavý experiment, ale jak už tady napsalo více lidí, po pár dílech si posádku Serenity prostě musíte zamilovat. Chvílemi se to naoko tváří jako šestáková opera opsaná z rodokapsu, aby vás to za chvíli vyvedlo z konceptu něčím naprosto nečekaným. A rozhodně to má veliký potenciál. Osobně nechápu, proč se nepokračovalo dál... :-(

Star Trek: Do temnoty (2013)

Stará dobrá klasická sci-fi akčňárna, ve které se nekouká na takovou tu "uvěřitelnost", ale na děj, u kterého divák sotva popadá dech. Je možné, že se to nebude líbit mladším divákům, kteří původní Star Trek s Kirkem už dnes považují za přežitek, ale já jsem byl uchvácen, protože jak autoři dokázali skloubit tu naivní klasiku s novými technickými možnostmi je skutečně dechberoucí. Bravo! Jen tak dál, a ať nám Enterprise na svých cestách vesmírem ještě dlouho pokračuje!

Berserk: Ógon džidai hen III – Kórin (2013)

Třetí závěrečná část dle mého názoru bohužel vůbec nezapadla do celkového konceptu a posunuje děj úplně jinam, než by jeden čekal. Sice asi chápu autorův záměr (a samotný název třetího dílu tomu nasvědčuje), nicméně čekal jsem skutečně trochu jiné rozuzlení (bacha, spoiler), než že nakonec prostě všechny sežerou démoni. Škoda, že se to nedrželo původního tématu a prostředí, ale asi by to bylo pro autora málo japonské. :-(

Útěk z MS-1 (2012)

Je to naprostá nelogická blbost hned od začátku.

Muž na hraně (2012)

Je to taková oddechovka, poměrně naivní, místy málo uvěřitelná, ale docela koukatelná. Ale ten závěr tomu taky moc nepomohl. Průměr.