Akacuki no Jona (2014) (seriál)

Abych pravdu řekl, neřekl bych, že je to takový poklad, aby to dostalo 5* skoro ode všech, co vidím, ale každý má svůj názor a je pravda, že i mně se Akatsuki no Yona zalíbila. Dalo by se to shrnout do Yona přišla, přestala se usmívat, potkala pár lidí a ... konec. Prakticky nic se nestalo v hlavní dějové lince, vše je provázáno jen s nalézáním čtyř draků, ALE velmi pěkně, dá se říci, že mi to připomíná různé hry (Skyrim, Pillars of Eternity), kde jdete hlavní dějovou linkou, ale cestou plníte spousty postranních úkolů a potkáváte lidi a i TO tvoří tu hru. Někdy bohužel právě to :-) Dějově je na tom Yona velmi dobře, je to zajímavé, plné překvapení, nedá se tak "úplně" odhadnout, jak to všechno dopadne, takže baví. Hudbou netuším, protože krom dvou Op, kde mi seděl víc ten druhej, mi nezůstalo v hlavě -nic- (oproti takovému GiTS, Mushishi, Nanatsu no Taizai, OP a další). Celkově však těší, příjemně se na to koukalo, neurychloval jsem žádné scény, byl jsem zklamán, že to skončilo. Trochu mi tam však nesedělo možná až mnohdy dojemné slzení a pohledy. Ale i to k tomu patří. Komplikované rozhodnutí mezi 3* / 4* :-) Ale ať si to tak nevyskakuje, dejme tomu méně. 4* dávám opravdu povedeným a znovukoukatelným, což se v tomto případě nejedná. Shlédl jsem, budu se těšit na další sérii, ale tuto už nikdy nezkouknu. Příjemných 70%

Šingeki no Bahamut (2014) (seriál)

Něco málo jsem si užil. Více moc jsem si neužil. První 1/3 ok. Druhá 1/3 "hmm", třetí 1/3 "wtf"... Naprosto bez hloubky, nezapamatovatelné postavy, žádné poučení, nevýrazný příběh, o ničem všechno, hrozné hlavní postavy... Ani se mi nechce pokračovat. Nijak nikomu nedoporučuji a tak nějak nechápu ty, kteří tomu dávají 5 hvězd... A to jsou i lidé, kteří ostatní anime hodnotí s větší důkladností, než já... Toto se ve vás prostě nezapíše, nezůstane, okamžitě na to zapomenete, nebude vás to ke konci bavit, nevzpomenete si na jediné jméno a celkově se budete modlit za to, ať už to skončí. Nevýrazných 40%

Bónen no Xam'd (2008) (seriál)

Tento komentář píši po mnoha a mnoha letech od zkouknutí. Existují anime, které si člověk pamatuje do konce života. Shana / FLCL / FSN / TengenToppa / Mushishi, ale i třeba Eureka 7, Midori no Hibi, Toradora, Moyashimon z těch hůře hodnocenných. Avšak pak jsou tady anime, které člověk ohodnotí 3*, nenapíše komentář a když pak od toho vidí opening, říká si - to by nemuselo být špatné... počkat... neviděl já jsem to? Zabádá v paměti a nemůže si vzpomenout na jedinou minutu. Na jedinou minutu, ať se snaží, jak se snaží. Proto přemýšlí o tom, že hodnocení z 3* sníží na 2*, protože to v něm prostě nezůstalo. Ani náznakem. Až je to s podivem. 60%->40%

Akame ga kill! (2014) (seriál)

Po 16 episodách jsem se odvážil o trochu komentáře. I když to ze začátku vypadalo jako tuctové anime, které má pevně dané hrdiny, příběh, žádné zvraty, zbytečné množství ecchi a krve, nakonec se z toho vyklubalo tuctové anime, které NEmá pevně dané hrdiny, příběh je se zajímavými zvraty, kde díl-co-díl netuším, co přinese, ecchi je tam minimum a krve tak akorát. Rozhodně se nejedná o vrchní příčtu anime žánru, má to množství nedokonalosti, avšak převažují pozitivní věci. Týden co týden se těším na další episodu ani ne tak kvůli vývoji hlavního mužského protagonisty, ale abych se dozvěděl o jejich světě víc a víc. A tam to míří :-) DaeGurth: "Imperial arms jde použít jen pokud jimi někoho zabiješ" - to jsi sebral kde? Nejbližší reference mě napadá Pokud se potkají proti sobě 2 imperial arms, je téměř jasné, že jeden z nich zemře. Což však nevylučuje jejich používání a nezabíjení. Přednosti: Ač se nejedná o bůh ví jaký příběh, je zde určitý vývoj postav, velké množství zvratů, sympatičtí protivníci, akce co střídá akci a v neposlední řadě stále extrémně slabý hlavní hrdina, který už 16 episod všechno lamí, což je z pohledu nynějších anime jako pohlazení na duši :-D Prozatím 70%. |||| SHLÉDNUTO: a hodnocení snižuji, všichni se obětovali kvůli hlavnímu hrdinovi, kterej ... no to uvidíte a celkově to dopadlo naprosto komicky. Někde jsem četl, že manga stále jede, takže je jasné, že to dopadlo jako první FullMetal Alchymist - také si vymysleli konec. Ke konci spíše zklamání, znovu-koukatelnost nulová. 55%

Fate/stay night: Unlimited Blade Works (2014) (seriál)

No less and no more than... "wow" :) Edit 24.6.2015: Zklamání. Od půlky až do konce to byla nuda. Samé mluvení, tlachání, nelogické věci... Když to srovnám s Fate/Zero... To se nedá srovnat. F/Z je epické dílo, F/SN velmi, velmi slabý odvar, kterému i tu animaci od poloviny odebrali... Daleko.. DALEKO radši mám původní FSN příběh. Vcelku zklamání. Zklamání z toho, že to je zklamání... :-/ Přečtěte si Hrominův komentář, s tím natahováním a pár dalšími věcmi mi mluví ze srdce... středních 60%

Kurošicudži - Book of Circus (2014) (série)

Přesně jak praví Zíza, lehký nadprůměr, ale kouká se na to stále dobře :-) Nemám k tomu dál co dodat. Snad jen to, že mi tu Sebastian přišel až moc hodný a ten zlý byl spíše malý modrooký klučina... Velká škoda, oproti první sérii. 65%

Zvonilka a piráti (2014)

Moje druhá Tinker Bell :-) Lehce méně zajímavá (hlavně díky humánnímu osazenstvu), ale i tak hezká. Důraz bych hlavně kladl na tu kočku pirátskou :-) 70%

Croodsovi (2013)

Bylo to zběsilé, bylo to milé, bylo to plno zajímavých nápadů a za to si vyslouží moje hodnocení. Avšak spoustu věcí tam bylo velmi čudných :-) Příběh, proč se demoluje svět, naprosto "náhodné" události v "náhodný" čas a na "náhodném" místě... Bylo tam dost křečovitých míst, až moc "srdcovitá" hudba, nezničitelní lidé (jestli tu první rodinku zašlápl mamut, tak nechápu, jak tihle museli dopovat :-D)... Bavil jsem se, doporučuji i přes na první pohled menší hodnocení ;) 65%

Log Horizon (2013) (seriál)

Pamatuji si, jak jsme s Hrominem diskutovali. "Prej hráči jsou uvězněni v online hře. Kde jsme to slyšeli? SAO? Neeee.. Bože to bude blbost!" a z několika prvních episod jsem se k tomuto názoru silně přikláněl. V okamžiku, kdy se tam však rozrostly obzory, osvobodila jedna malá protagonistka a poté 2 ještě menší protagonisti, začal Log Horizon vystrkovat své růžky a rozrůstat se na celé čáře. Autoři tohoto promyšleného díla si byli vědomi potenciálu a neudělali stejnou chybu jako SAO, které bylo pouze o romantice a o ničem jiném. Zde se opravdu řeší online svět a to, že jsou tam hráči uvězněni, na co vše to má dopad, komunikaci s NPC, systém skillů a magie, eventy... Občas se může zdát, že jednotlivé episody slouží spíše jako tutoriál k online hrám, ale pokud tyto nedokonalosti přehlédnete, otevře se před vámi propracovaný děj, který se díl co díl rozrůstá a nabývá ještě většího potenciálu. A v okamžiku, kdy se zatajeným dechem sledujete nový díl, zjistíte, že to je díl poslední a další série bude až za půl roku. 25 dílů uteče jako voda. Prvních 5 je slabších. Ano. Ale beru je jako úvod do pochopení jejich světa. Co víc, po dodívání posledního dílu jsem se opět podíval na 1-3. díl. Proč? Protože jsem tam toho spousty nepochopil. Velmi hezké, líbit se bude ale spíše těm, kteří rádi přemýšlení nad politikou, plánováním a ne těm, kteří radši akci. Té se zde moc nedočkáte. Podobně jako v .hack//SIGN. Krásných 75%

Vlk z Wall Street (2013)

Forma nad obsahem. I tak by se dal charakterizovat tento třihodinový kousek sexu-drog-peněz a ... tím končíme. Bohužel na to, jak byl tento film velký, mě prakticky nenapadá, co k němu připsat. Možná je to tím, že jsem ho srovnával s dokonalými peckami jako například Chyť mě když to dokážeš. L'DiCaprio je poslední dobou obsazován do filmů, které POSTRÁDAJÍ energii. Může zde řvát, může pít, spát s desítkami žen, může nahlížet do snů snů snů snů, ale jako by poslední dobou dělal filmy jen tak, jak má napsáno ve scénáři. Ne tak, jak si on sám myslí, že by bylo skvělé to zahrát.... U mě velké zklamání. Na druhou stranu pár dobrých scén tam bylo. Za mě 60%