Subete ga F ni naru: The Perfect Insider (2015) (seriál) odpad!

První dojem: Ho, co to tu máme. Nádherná malba, hodící se hudba, ani jeden záběr na kalhotky či nějakou erotickou ecchi věc (insta 5* :D), velmi zajímavý příběh, zajímavé postavy, chod episody takový, že jsem od toho nemohl odpoutat oči, ... Takhle kladně mě už dlouho nic nepřekvapilo ;-) | 24.10.2015 - Druhý dojem: Takhle překvapivě už mě dlouho nic nezklamalo. Už druhá ep se táhla, třetí pak otevřela "detektivní případ" klasického zamklého pokoje, kde se stala vražda a od té doby je to... naprosto divné... Nelogicky se chovají lidé. Starají se o někoho tolik let a když umře, tak to vypadá, že na to hned po minutě zapomenuli. Dělají klasické blbosti, kdy se nepřesvědčují o věcech a je tu naprosto viditelné, že informace, které dostáváme, budeme pouze dostávat, nebudeme na ně přicházet sami, popř. ani hlavní hrdinové. Myšleno: koukáte se na nudu. Alespoň prozatím... 90% -> 30% || Dropnul jsem to cca po 3 episodách. O ničem. Pokud odmyslím 1. episodu a budu hodnotit zbytek: 10%

JoJova prazvláštní dobrodružství - Hvězdní rytíři (2014) (série)

Oproti původní verzi z roku 1993 nuda. V porovnání s ostatními anime v roce 2014 však něco, co se velmi vyjímalo. Mé doporučení tedy zní: JoJo je úžasné anime! Ale koukněte na verzi z roku 1993... Zklamaných 50%

JoJova prazvláštní dobrodružství (2012) (seriál)

Musím uznat, u tohoto kousku jsem se královsky bavil. Tak mužné anime s pravými muži jsem už dlouho neviděl :-D A neuvěřitelně jsem se bavil až do posledního okamžiku. Ty náhody, ty triky, ty dialogy, ty pózy, inteligentní hlavní hrdina, ještě inteligentnější záporáci... Hudba! Styl kresby! Hledám důvod, proč tomu nedat 5*, ale nemohu najít. Je to jedno z mála anime, kde jsem si opening/ending pouštěl stále dokola, kde jsem se koukal na jednotlivé scény na youtube znova po pár měsících, kde jsem hledal na "jojo wikipedii", jak jsou postavy prolnuté, co se vlastně stalo, zjišťoval, že je i pokračování z roku 1993 a závěr příběhu v roce 2000, který však není uveden na čsfd (a po 2 roky později vyšla o dost delší a nudnější předělávka tohoto pokračování rozdělena na 1. sérii a 2. sérii). Nejedná se o silně mystické, příběhově dokonalé, po všech stranách logické dílo. Je to anime, které má pobavit, způsobit smích a udivení nad mnohými situacemi. Úsměv, který se mi při psaní této recenze objevil na obličeji, snad mluví za vše. U mě excentrických 98%

Aldnoah.Zero (2014) (seriál)

Je zábavné číst ostatní recenze. "Nečekal jsem od toho moc, taky to nebylo moc, tudíž 5*". Už se těším, až někdo napíše "Čekal jsem naprostý sh*t, byl to naprostý sh*t, tudíž 5*...". Pro ty, kdo si teď v duchu říkají "No jo, kecá, ale aby to zdůvodnil, to ne", jednoduše: Příběh:2/10, Hl. Hrdina: -2/10, Ostatní postavy:: -5/10, Animace: 6/10, Hudba: 5/10, Míra nudy při koukání:: 9/10, Zklamání z toho, že je další série: 20/10. Shrnuli to: Nemůžu něco hodnotit pozitivně, když krom animace a hudby je to naprostý sh*t... Není třeba o tom dále diskutovat. 15%

Rokka no júša (2015) (seriál)

Jedno z mála anime, které jsem dokoukal v sezóně Summer 2015. Proč? Chtěl jsem vědět, kdo je sakra ten falešnej hrdina. Kvůli ničemu jinému. Ke konci série se to dozvíme. S jedním bullshit převratem, který vyloženě říká, že bude další sezóna. Tak o čem to je? Máme zde legendu, která praví, že se sejde 6 hrdinů, kteří půjdou zničit hlavního démona. Uvidíme hlavního déma? Ne. Protože se sejde 7 hrdinů a nejprve je třeba zjistit, kdo z nich je ten falešnej. Nikdo to na sobě nedává vědět, ale jako hlavní podezřelý se zvolí náš úplně hlavní hrdina a to "nejsilnější týpek ze všech týpků na celém celičkém světě"... Boha. Byste nevěřili, JAK se tam všichni chtějí zabíjet!, vyloženě maniaci bych řekl. Příběhově je to ještě větší bullhit. Protože se divák stále uváděn do rozpaků, kdo to může být. Je tam plno nelogičností, nikdo nikoho nevyslechne, všichni chtějí všechny zabít. Když už se něco vysvětlí, zas je řečeno něco, co to vyvrátí a takhle to jde celou dobu. Po pár episodách to začlo být nudné. Velmi nudné. Konečně se však dostaneme na konec, je nám představen onen 7. falešný hrdina, jeho vysvětlení je tak stupidní, že to není možný a vše dobře dopadlo. **SPOILER** Hrdinové konečně můžou vyrazit na cestu. Ale copak. Co to sem běží. Další naprosto komicky oblečená postava! To nevěstí nic dobrého. Jop Je to 6. hrdina! Takže druhá série, vítej, příběh asi bude úplně stejný, protože zas máme 7 hrdinů, což vás přiměje se zamyslet a zapochybovat, protože to znamená, že falešnej nebyl jeden, ale dva. Věděli o sobě? Proč je nepozabíjeli. Co je jejich důvod? To už se asi nikdy nedozvím. **KONEC SPOILERU** Fádní nucené představení, žádné podrobnosti o dalších postavách, samé hádky, nepovedený sherlock-holmes koncept, který naráží na repetitivonost v ohledu toho, že když někdo něco řekne, už dopředu vám je jasné, že to někdo bude kontrovat a tu možnost vyloučí. Tak se vysvětlí zas něco jiného, ale i to jiné je zas kontrováno. Atd atd... 45%

Gangsta. (2015) (seriál)

Když se musím po 2 týdnech pauzy podívat, kdy bude další episoda, protože "dnes žádná nevyšla" a zjistím, že série skončila, je něco špatně... O čem to je? Gangsta vypráví příběh temných hlavních hrdinů, kteří se pohybují ve světě, kde to každým dnem umírá a neužijou si chvilku klidu. Když se dostane na akci, jedná se až o neuvěřitelné fyzické výkony, které zahrabou normální lidi pod zem. Připadá vám to něčemu podobné? Ano. Naprosto úžasný Black Lagoon měl velmi podobnou zápletku. Ovšem o dost origiálnější, zábavnější, koukatelnější, temnější a propracovanější. V porovnání s BL je Gangsta naprostý průměr. Možná je to dané i tím, že to tak rychle "skončilo". Aby byl příběh nějakým způsobem dokončem, v budoucnosti se dočkáme druhé sezóny. Ortel: Z prvního extrémně kladného dojmu to ve 12 dílech ochabovalo, až jsem se prakticky poslední 3 díly ani na další episodu nijak netěšil. S těmi prvními se to nedá srovnat. Hlavní postavy jsou velmi zajímavé, avšak jejich potenciál je zdaleka nevyužit. To platí i pro postavy ostatní, které nedostaly moc příležitostí na rozvoj. Byly všechny mdlé. Lehce představeny, menší zápletka, něco se s nimi stalo, s nikým to nehlo... Opět na to koukat určitě nebudu. Shrnu-li své pocity, stalo se z toho spíše takové zklamání. Postavy zapomenutelné, boje nezajímavé, všechno to působí tak nějak... Nijak... Znalí angličtiny mrkněte na povedenou recenzi. Gangsta prostě failnul v prezentaci světa, který nám poskytnul. Fádních 40%

One Punch Man (2015) (seriál)

První pohled: Ok, čekal jsem nějakou bláznivinu. Ale toto je drsné! :-D Četl jsem o to jen dobré věci před rokem, viditelně se vyplnili. Snad to bude, jak doufá Starletka, pokračovat :-) Po 1. ep: 85% || 2. ep: Boha to je dokonalý. Naprosto to prozatím vévodí. Zbytek zrecenzuji, jak to skončí. Prozatím 90% | Po shlédnutí: Trochu jsem vystřízlivěl a sám uznal, že to taková paráda není. Vtip s jednou ranou se za chvíli ohrál, ostatní postavy prakticky zbytečné, kresba, to je to, co jsem si na tom užíval. Věčně "cool" blond se za chvíli taky ohrál, prostě okolo poloviny to začne být takové... Meh, 60%

Heavy Object (2015) (seriál)

Mám pocit, že všechny (poslední dobou) supertajné supersilné supernebezpečné vojenské základny se superzbraněmi jsou vedeny 15-18 letými teenagery, kteří dávají rozkazy 13-15 letý teenagerům, supervelké superzbraně udržují 4 teenageři + jedna babička, která v zájmu příběhu za pár episod skoná a protože jsou všichni tak mladí, tak jsou nám do vínku přidány sexistické hlášky každých pár minut. Abych to shrnul: Příběh se nejeví špatný, vypadá to vcelku nadějdě, kdyby tam ovšem nebyly všudypřítomné narážky na sex, které se tam absolutně nehodí, ale na které je kladen neuvěřitelný důraz, protože je to teď prostě asi cool. Velké zklamání povedených 8 začátečních minut. Než přišli teenageři... Zájem to však vzbudilo, uvidíme, co dá episoda 2. Prozatím průměr. 2. ep: Zájem utichl. Boobgraby, naprosto nijaké rozhovory, logika, ... šlo to k ledu. (that was a pun :-D)... I můj trapný vtípek byl vtipnější než celá dnešní ep. Drop 20%

Comet Lucifer (2015) (seriál)

První dojmy:Hlavní hrdina, který umí dělat jen "aaah" "aaah" "aah" "aaaaah" spolu s omráčenou polonahou dívkou v náručích? Začíná to "zajímavě"... Pár klasických nelogičností a klišé, ale... Nechám tomu volný průběh, prozatím takový průměr. || Po 2. ep Hlavní hrdina má teď u sebe pokémona housenku, která však dovede japonsky mluvit a pokud na hlavního hrdinu zaútočí dort, tak se změnit v megasilného neporazitelného mecha. Po své levici má dívku, která ho nazývá perverzákem, po své pravici má dívku starší, pouze zabalenou v ručníku, která ho nazývá perverzákem a tomu všemu přihlíží zlá organizace, která zabíjí děti bez udání jediného důvodu s jedním šíleným pilotem, který k smrti miluje červenou barvu. Drop po 2. díle: 25%

Young Black Jack (2015) (seriál)

Přečtěte si v diskuzi Jeoffreyho první příspěvek. Pokračujem. Jak se pozná geniální chirurg? Vypadá jak Frankenstein. Dokonce má i vlasy dvojí barvy. Cruella de Vil by záviděla. Když pak jde na svou první operaci, přístojící "sempai" asi 20x zopakuje, jak je rychlý. "Ten je rychlý" "jak je rychlý!" "proč je tak rychlý!" "není možný, že je tak rychlý" "to šlo tak rychle!", operace skončí 5sekund!! před time limitem a sux otec je sux otec... Tahle série mi nemá co dát, není v ní nic zajímavého. Protože netuším, jaká bude kvalita, nehodnotím. Drop po prvním díle