Správci osudu (2011)

Příběh tu byl popsán si myslím dobře, tak jako většina názoru pro a proti. Musím říci, že jsem se rozmýšlel mezi 3* a 4*. poté 4* a 5*. nakonec tedy dávám 4*, protože u mě film zůstal v mysli o po uplynutí týdnu. Což je jakýsi úspěch znatelný. Pocity po shlédnutí závěrečných titulek ~ velmi svižný děj, bez nudnějších míst, tajemný, sympatické postavy, parádní oddychovka. I když je film předurčen k "matrix - život není tak, jak si myslíte!" tak toho témata moc nevyužívá a vlastně se to vše točí jen kolem jednoho člověka. To se mi velmi líbí :-) Tím, že z toho nedělají víc, než to je, z toho udělali víc, než to je ;-) 80%

Kateikjó Hitman Reborn! (2006) (seriál)

Ahoj! jsem Reborn. Nájemný zabiják a vycvičím tě jako budoucího vůdce - 10. bosse v pořadí mafie rodiny Vongolla. Oki... Hlavní hrdina, Sawada Tsunayoshi je typický náctiletý nevinný depresivní ne-příliš-pohledný / to samé oblíbený / hloupý a ubrečený kluk. Ideální zboží pro vůdce největší mafiánské rodiny na světě. Ale máme tu přeci učitele. Malé "mimino" Reborn. On a jeho ještěrka Leon, který se může transformovat na jakýkoli předmět, který v minulosti viděl, produkují díl-co-díl problémy, který musí Tsuna řešit, a to za pomocí kulky střelené do jeho čela "Last Will Bullet", která všechno jeho litování (Kterého je stále víc a víc :-D) přemění na neuvěřitelnou energii. Nu, zkrátím to. Vcelku mě překvapil rozdíl mezi začátkem, kdy to opravdu vypadalo, že se tam bude jednat o nějaké mafiány a koncem, který mi připadal spíš jako Naruto / Bleach / Dragon Ball Z a další Shounen žánry. Když sem viděl na začátku Gokuderu, který má "neomezený přísun dynamitu kdykoli při ruce", tak jsem si říkal, že to trochu přehání. Ale když vidíte na konci Malou mořskou vraždící vílu, chlápka, který ze sebe udělá hada, dalšího, který je přeměněn na dinosaura a kápo těchhle všech vražedných strojů je "člověk", který... ehm... spoilerovat nebudu... Tak už je to na mě moc. zlaté začáteční díly. Klady: Výrazné postavy. Hibari Kyoa, Dino, Reborn a další Arcobaleno, Spanner a některé další vedlejší charaktery. Semtam povedená komedie. Arcobaleno děj. Takový celkový klid. Zápory: Sawada Tsunayoshi, Gokudera Hayato, Malá OTRAVNÁ kráva (ta sráží celkové hodnocení o min 20%...), dále opakující se vtipy. Nerozhodný hlavní hrdina. Haru a její výlevy. Kyoko a její stupidita. Její bratr... Celkově si myslím, že manga by špatná být nemusela, ale převedení do anime se jim nepovedlo. Hlavně ufňrkaný hlas Lamba a Tsuny... Tento incident už se jednou stal a to u anime Claymore, kde ten kluk byl v manze sice ubrečený, ale v klidu týpek. V anime to byl však posera všech poserů... Celkový pocit Prvních pár dílů - nuda... Dá se to však přetrpět. Poznáváme hlavní postavy - klad. Pak je tam cosi jako konečně vážnější děj. Tsuna, slabej, jde po jednom z nejsilnějších postav z celého anime a ... porazí ho :-D Rokudo Mukuro. Poté je tu boj o Vongolla prsteny. Vcelku povedené a vcelku logické. Dost se mi líbilo. Pár nudných dějů a když jsme u nějakého 80-90. dílu, tak nastane zvrat. Děj se totiž přesouvá do budoucnosti, kde je vše řešeno pomocí krabiček a prstenů. A řeknu vám narovinu, do této doby bylo hodnocení tak 85%. Po shlédnutí ultra dlouhého 110 dílného aktu, jsem to srazil na 60%, protože to prostě bylo MOC... Tohle anime má být o vůdci mafie. Ne vůdci POWER RANGERS, kteří lítají ve vzduchu jako triskáče a povolávající si na pomoc zvířátka, které se mění ve zbraně... WTF? Reborne... Už chápu tvůj nechápavý výraz po celých 110 dílů... Taky sis říkal "sakra, kam se poděla ta mafie"... Nechám vás ostatní, ať si uděláte obrázek. Dle mého anime za shlédnutí stojí. Ale vyčlenil bych tam 2 poloviny. Povedených 90 dílů a poté moc přehnaných dílů ostatních až do konce konečného... Nejstupidnější bylo, když tam přišli postavy z rodiny Vongolla od 1. bosse... To už jsem fakt nestíhal :-D suma sumárum Není to špatné, mohlo by to být lepší, manga stále pokračuje, doporučuji mangu. Bude o dost lepší. A to jsem jí ještě nečetl. 65%

Samurai Champloo (2004) (seriál)

Jedno z mých prvních anime shlédnutých před dávnými lety. A i přes tu dobu, kdykoli jen vidím název, se mi impulzivně rozjedou koutky úst do stran a vyvolá se mi lehký úsměv. V okamžiku, kdy se rozpomenu na nějaké episody, se úsměv ještě prohloubí a mozek se zaplaví dávkou kvalitních hormonů spokojenosti, protože si uvědomím, že už jsem to dlouho neviděl a je načase se asi popáté opět kouknout :-) Bezvýhradně jeden z nejlepších seriálů pro ty, kteří mají rádi akci a zábavu a rychlý děj :-) 95%

No.6 (2011) (seriál)

Seriál, ve kterém jsem čekal mnoho a dostalo se mi méně, než by se mi kdy líbilo. Začátek byl opravdu zajímavý. Skvělý student, který vede spořádaný život, ukryje uprchlíka, kterého hledá policie. Následkem toho se mu změní život. Hlavně v okamžiku, kdy svého bývalého kamaráda "na jednu noc" vidí o pár let později. Museje uniknouti před zákonem se schová v tajném úkrytu dolního města za branami NO.6, utopistického místa. A poznává kupu nových lidí. A tady to začalo. Ona kupa nových lidí má velký potenciál, který nabyl v seriálu pramalého využití. Počáteční ideje hlavního hrdiny se rozpadnou v okamžiku, kdy mu zraní jeho gay kamaráda. Ale jakým způsobem! :-) Týden co týden mne to přestávalo bavit, ale říkal jsem si "počkám na konec, třeba tam bude zvrat". A byl. Zvratkový zvrat... Pokud to někdo dokouká, nechce se překvapit. Konec, který se mine s logikou začátku, ba i prostředku seriálu... Mine se to až do té velikosti, že sám vlastně ani nevím, o čem to vůbec bylo... ^_^ hodně slabé. Po celou dobu. 35%

Ikoku meiro no Croisée The Animation (2011) (seriál)

Do Francie jednou zavítá malá křehká Japonská dívka jménem Yune. Je pracovitá, malá, stydlivá, křehká, především však malá a křehká. Myslím, že popis velmi výstižný. Oproti ní zde vystupuje dospělý svalnatý a tvrdý hoch, který ji vezme (zprvu nedobrovolně) pod svá křídla. Rozmazlenou (všechno mohu koupit) princezničku a její záhadnou starší sestru. Nad vším drží dozor a rozumné slovo majitel kovářství, dědeček hlavního hrdiny a krátkodobý návštěvník Japonska, neboli Yunin přítel. || Začátek série uchvátí, přímo ohromí, Yune objevuje, Yune získává. Ale postupem času toto opojení novotou opadá a přistihneme seriál ve stále stejném sledu událostí, kdy Yune navštíví princeznička, blonďák je nevrlý, děda poučuje, sluha se usmívá, sestra dělá záhadnou a princeznička blázní, křičí a nenávidí blonďáka. Bohužel tento rys mi zkazil konec, ne-li ještě více. Pokud by anime skončilo u 8. ep, vůbec bych se nebránil. Na druhou stranu vidět milou Yune u snídaně před nějakým testem do školy, to na vás prostě zapůsobí. Ne tak spolehlivě jako Aria, ale i tak to připočítávám ke kladu. || Jedno z lepších v sezóně. 65%

Arrietty ze světa půjčovníčků (2010)

Naprosto luxusní záležitost. Neslyšel jsem o tom, nekoukal jsem na trailer a najednou "puf!", je tu něco od studia Ghibli. Na to se musím kouknout, pravím pro sebe. Usadím se pohodlně do křesla, dám před sebe 3 krajíce chleba, máslo, med a započínám sledování. Po snědení prvního kousku si všímám, že už uplynulo 40 minut. Arrietty dokáže neuvěřitelně krásně vtáhnout do děje. Je milá, odvážná ~ dá se říct, že jak všechny hlavní Ghibliovské dívky (Chihiro byla, pravda, trochu jiná). Její rodina je na jednu stranu rozvážná, na druhou trhlá. Dceruška se jim povedla kombinovaně. Na scénu vstupuje také nemocný mladík, který se chce s malou dívčinou za každou cenu spřátelit. Ale jde na to velmi jemně, nenásilně a hlavně od srdce. Nenapadá mne moc věcí, které bych vytkl. (Upřímně: nyní absolutně žádná) Cítím, že to nedosahuje 5*, ale velmi silných hvězdiček čtyř. Vypravte se do krásné krajiny a prožijte kouzelné dny z pohledu malých lidí a jejich problémů. 90%

Hana-saku iroha (2011) (seriál)

4* Prozatím po 13. díle. Ještě nemá cenu moc toho říkat. Zhodnotím po shlédnutí. || Po poslední episodě dávám hodnocení o 1* dolů. K polovině to začalo být nudné, podivné, episoidní, dosti ... "zajímavé", abych pravdu řekl, ani nevím, co si o tom myslet. Ke konci to nabralo už zas své normální tempo, které nemusí sedět každému a konec byl docela hezký. Předposlední díl myslím. Poslední nuda na entou. Celkově nelituji shlédnutí celé série, ale také se k ní už nikdy nevrátím. A doporučení? Pokud nemáte čas na dlouhá anime a nechcete se přistihnout koukat na několik episod denně, protože vás zajímá příběh, toto je pro vás to pravé. 65%

Ano hi mita hana no namae o bokutači wa mada širanai. (2011) (seriál)

Jak už napsal Jigvell, "V nebi Menmu nesnesli, proto ji z nebe vykopli" bych doplnil, "díl co díl jsem víc a víc nesnášel její zvuk vycházet z reproduktorů mého počítače. Jediní, co si ho užívali, jsou její přátelé, kteří jsou vlastně po celou dobu naprostí kret*ni". Ano Hana Bla Bla _nejdelší název za posledních 50 let_ je je vlastně anime tak nějak o ničem. Hodně lidí tu tvrdí "pohádkové kouzlo, kdo nechápe, tak tomu dává málo", ale dle mého tam -nic- nebylo. Prvních pár dílů je zajímavých. Od nějakého třetího bych se mohl přestat koukat a říct naprosto -přesně-, jak to dopadne. Také to tak dopadlo... Je to jak čtení 10x přečtené knihy, která ještě není ani ničím unikátní, spíš naprosto průměrná. Nudu od začátku do konce se snaží autor zlomit "náhlými překvapivými chvílemi", ale ani to to nezachrání. Nedoporučuji snad -nikomu-. Je to nudné, je to otřepané, stále stejné, pořád břečící, 7-letá dívka v těle 16 leté začínaje každou větu "Menma si myslí, Menma ti nadává!, Menma je smutná, Menma ti udělá jídlo!, Menmě se nepodařilo ti udělat jídlo, Menma je zas smutná, Menma už nemyslí" 20x v každém z 11 dílů, je to na nervy. Ve výsledku to ani nic nedá. Potěšení z podívání, nadhled nad světem / nějakou věcí... Co jsem si z toho odnesl: "Pokud někomu něco slíbím a nesplním to, tak nebudu moct do nebe... nebo nevim..." slabých 35%. Ten konec to totálně POHNOJIL

Deset důvodů, proč tě nenávidím (1999)

Neuvěřitelně jsem se bavil :-) Nepřehnané, přirozené, americké, půvabné, normální hlavní postavy, normální vedlejší postavy, skvělý tatík, VELMI dobrá záležitost :-) 80%

Naruto (2002) (seriál)

Hodnoceno bez Fillerů. 75%