Death Note - Zápisník smrti (2006) (seriál)

Velmi kvalitní kousek, který však narazil. Dost narazil v druhé polovině a to jmenovitě po 24. dílu, pokud si dobře vzpomínám. Za první část: 5* za druhou část 2*, celkově tedy silnější 3* 65%. (Kdyby seriál skončil po 24. episodě, dávám mu opravdu 90%)

Elfen Lied (2004) (seriál)

Anime -velmi- pěkně zpracováno. Pochopí ti, kteří se podívají. Ovšem pokud bych měl porovnat s mangou, je to jen slabý odvar. Za anime však slabších 5*. Za mangu bych dal i 8 z 5... Doporučuji mangu. U tohoto anime -opravdu-! doporučuji mangu. 88%

Hidan no Aria (2011) (seriál)

Subjektiv zde popsal Hidan no Aria v celé své vzpružené kráse. Nedá se k tomu moc dodat. Jestli máte nervy, je tam vše řečeno. Takový scénář se dá přiřadit i k jiným sériím. Jedna z nich byl kněz, který po shlédnutí poprsí své jeptiškovské kolegyně v sobě probudil dávné síly a neuvěřitelnou exorcistickou magii a ... počkat... vždyť je to vlastně i Hidan no Aria :-) Dva téměř naprosto stejné seriály. A ještě by se jich našlo více. Bohužel. 30%

K-ON! - Season 2 (2010) (série)

Tento seriál rozlišuje publikum na 2 části. 1. část jsou naprostí fanatici, kteří nedaj dopustit na nic jiného a kdyby měli říct svoje druhé nejoblíbenější anime, bez váhání řeknou K-ON! (nebo K-ON!!). Ta druhá část jsou inteligentní bytosti, mnohdy, nesoucí pojmenování druhu "lidé". Abych to upřesnil - pokud bych potkal někoho, komu se líbí K-ON a dá mu 5*, vím, že si s ním do konce života nebudu mít co říct... Prostě úplně jiný druh bytosti. K seriálu: Dropnuto po 10 dílech, kdy jsem to už opravdu nemohl vydržet. Stupidnější než první série. Tam byl aspoň dobrý začátek. Tady ani ten. Vlastnosti postav se ještě "vymoeily" z "moe moooee superdupermoe" na "ultrasupersaiyankyuubiinuyashapowerupgod-moe" a tím oslňují své publikum. Anime, které postrádá smysl to asi není, spousta lidí si ho užije (proto nedávám 1*, i když jsem chtěl), ale... slabší 2* 35%

K-ON! (2009) (seriál)

Moe. Moe, moe moe. Moe. MOE. mOe mOe mOE MoE moE moe. moe moe moe moE mOE MOE. Moe. Takhle bych hodnotil jak grafiku, hudbu, tak příběhovou linku, inteligenci (To se musím zasmát... :-D) postav, jejich učitelku a možná i všechno jiného. Kdyby tam dali něco jiného, udělali by líp. silnější 2* 45%

Denpa onna to seišun otoko (2011) (seriál)

Moe na každém kroku. To byl i K-ON!! Ale tady to máš aspoň nějaký děj a energické postavy. Ta hlavní z nich je dokonce i dost vtipkující a rozumný mladík. Vše se točí (víceméně) kolem jednodílných příběhů navzájem ne-moc propojených. Makoto přijede ke své tetičce, která má dceru. Takhle pozná poprvé svou sestřenici. Dívku zabalenou do matrace tvrdící, že je mimozemšťan. Tetička je ve svých 40 letech atraktivnější něž nějaká dvacítka a sexuálněji nabitější než Oe Kintaro z Golden Boye. Díl co díl potkává Makoto zajímavé postavy, kterým jsou tedy role dány hned od začátku, takže ničím nepřekvapí, ale svou práci dělají dost dobře. Hodnoceno po 8 ep. Silné 3* 65% | Dokoukáno: tak nevím, zda se to jeví jen mně, ale mám pocit nečekaně ustřihlého otevřeného příběhu, který se mohl krásně vyvinout a rozvinout svůj potenciál. Hodnocení celkové tedy vypovídá o docela dobré (65%) stužce, přestřihlé zbytečně v půli... 50% [13.2.2012]: Vyšla 13. episoda (nějaký dodatek) a vcelku povedený. Rozloučíme se zde s jednou postavou, Makoto je zadumán a vše končí Natsu-yatsuri (letním festivalem), který snad nesmí chybět v žádném anime :-) Mírně zvedám hodnocení: 55%

Bleach: The Sealed Sword Frenzy (2005)

Všechno je v pořádku, objeví se záporák, Ichigo se mu postaví, ale prohraje, přijdou posily, posily se snaží, ale prohrají, Ichigo je tak zraněn, že skoro umře, prohodí "ještě nějakou sílu mám!", hodí Bankai a totálně přemůže protivníka, všichni jsou šťastní, konec... Typický DBZ děj. Akorát v Bleachi to nevypadá ani moc dobře... Ztráta času. 25%

Gjakkjó burai Kaidži (2007) (seriál)

Vše tu bylo popsáno, tak bych jen vyzdvihl mé výtky. První je neustálý přehnaný pláč Kaijiho, pokud zrovna není v "módu všechno dám, vše se povede". Druhá je zdlouhavost. 26 episod jsem, pravda, shlédl během jediného dne, avšak představa, že bych měl týden co týden čekat na další díl, jak je to normální v ongoing sériích, tak je tu opravdu velké natahování. Za celou sérii se toho vlastně moc nestane. Je tu první hra - geniální a jedinečná (kámen nůžky papír), poté stezka odvahy, která si mne nezískala a nakonec hra Král, Poddaný, Otrok, kterou si někdy určitě s někým budu chtít zahrát. Ze začátku velmi dobrá, ale ke konci přehnaná, nudila a důvod výher záporáka byl přeci jen "nic moc". Finální utkání s Head Bossem mne potěšilo. Na konec velmi pěkné oživení a úžasné zakončení. Poklona. Všeobecně ale dojem, že po prví hře si autoři řekli "mmm, ještě bychom mohli něco vymyslet"... Nemělo to život... Třetí výtka - externí vypravěč. Proč tak křičí??? (tím jsem snad řekl vše...). Zrovna koukám na 4. episodu Akagiho a líbí se mi jak hl. postava, tak vypravěč. Nevím, proč ho tak "nadupali" v Kaijim. Klady: psychologie, promyšlení tahů, naděje, které jsou vzápětí zdupány tak tvrdě, že by se člověku opravdu chtělo brečet, nebojácnost vsadit velké částky, uvěřitelné štěstí/smůla hlavního hrdiny, reálné chování hráčů v různých hrách. Je toho dost. Ale nestačí to, abych se na Kaijiho podíval znovu. Chybí mu jiskra. Jiskra od srdce - ne jen navenek. Něco, co má třeba One Piece. Hezkých 65%

Giant Killing (2010) (seriál)

Nemohu se zbavit pocitu, že je Giant Killing nadhodnocen. Dojem z celého seriálu po několika měsících mám minimální. Daleko víc ve mně zůstal One Outs, Ouran, GTO, Ergo Proxy. Výpravka o mužstvu, kterému se nedaří a hrozí snad totální zánik, příchod trenéra okamžitě zabírajícího místo "boha", náhlý a nečekaný vzestup týmu, psychologie postav... Plno se dá uvěřit, vyvažuje tomu však i spousta, kde se uvěřit nedá. Dojem je tedy slabý. Pokud chcete anime o fotbalu, existují určitě jiná, lepší. Pokud o psychologii, zaměřte se spíše na One Outs, Akagiho, uděláte lépe. Slabé 3* 50%