Archanděl (2005) (TV film)

Nečekaně zajímavé, vytempované na ideální cvrkot dění. Scénář je samozřejmě matrošem natolik konspiračním, že by ho nežralo ani paranoidní prase po týdenním půstu...přesto je ta konstrukce správně uhozená a na ní je nalepena solidní thrillerová naháněčka. 70%

Armáda démonů: Matka slz (2007) odpad!

Takovou ultrazmrveninu jsem už dlouho neviděl. Nechápu jak může být Argento uznávaným režisérem hororů, protože taková amatérština se jen tak nevidí. Horor nemá nejmenší poetiku ani atmosféru. Scény jsou bez nápadu, plné nezvyklého sadismu se sexuálním nádechem, který je však příliš slaboduchý i na obsah kazety ze sexshopu. Hlavní Matka slz je démonická asi jako bratři Nedvědovi a její finální zabití spočívající v tom, že jí hlavní hrdinka sundá trenýrky či co to je, načež je spálí, je svou demencí naprosto odpovídající úrovni celého filmu. Navíc se nevyhnete pocitu, že režisér si úchylné scény doslova užívá a byl by nejraději, kdyby vyhrálo jeho pseudocaligulovské zlo. Naštěstí si svůj zájem vylil jen na očividně plastových hlavách naplněných krví. Odpad je přesné slovo. 0%

Arn (2007)

Sever má takové filmy točit po svém. Když už mám pomalu glejt na syrovosurové filmy, nejednou i s určitou hloubkou, proč točit absolutně neoriginální limonádu bez jediného překvapivého momentu, a s hudbou tak sladkobolnou, že to bylo místy na přesdržku. Švédsko se prostě rozhodlo vycucat si Hrdinu z prstu. Oč mám skandinávce raději, o to musím být přísnější. Namísto drsného příběhu prozářeného všeobecně nepopiratelným Templářským a Křižáckým charizmatem, vznikla trochu drsnější pohádka se silným akcentem na povrchní romantiku. 40%

Astérix a velký boj (1989)

Sovička rozkošná a Panoramixovo: " Za maminku, za tátu..." taky. Na druhou stranu, velkolepý Asterixovský epos potřebuje zpravidla epickou cestu ústřední dvojky, takovou jaká vedla napříč třemi nejikoničtějšími díly (12 úkolů, Překvápko pro Cézara, British journey), a ta zde chyběla, stejně jako vtípky na téma "jiný kraj, jiný mrav". Také ubylo slovního humoru ve prospěch gagů. 60%

Asterix dobývá Ameriku (1994)

S přehledem nejhorší. Vykrádá to samo sebe i kusy jiné. Veškeré dění v indiánské vesnici je vyloženě k nevydržení nudné. K tomu nejhorší dabing a zparchantělé přejmutí nových identit z anglické verze. 20%

A-Team: Poslední mise (2010)

Druhá polovička výjimečně lepší, alespoň do už zase tradičně blbého finále v přístavu. Chtěl jsem dát jednu hvězdu, protože mi nepřišlo tak úplně nutné znovuzhmotnit odkaz céčkového shitseriálu, ale zase tak zlé to není...teamwork občas zafunguje a skutečně to vypadá, že si herci navzájem padli do noty. Žádný slíbený hláškomat se ale nekoná, zasmál jsem se pouze při lekci svahilštiny. 50%

Attonitas (2012)

Škoda těch amatérských chyb s poleny a samozřejmě takové té klasiky kamerovek, kdy k smrti vyděšení lidé upřednostní dobrý záběr před strachem o život, nebo se nesmyslně rozdělí v moment, kdy by se v reálu k sobě tiskli jak selata u cecků. Nicméně herci mi přišli úplně v pohodě (narozdíl od ansáblu bratrů Kučerových) a film bavil, včetně jakože závěrečného zvrat(k)u. Mistrovský horor to není, ovšem v klidu se srovná se zahraniční konkurencí a třeba pro mě osobně dopadl stokrát lépe než dementní Vřískot. 60%

Ať vejde ten pravý (2008)

No špatné, no. Směšně vážný pokus o romantiku mezi dvěmi caparty, z nichž dívenka měla alespoň zajímavý hlas a dospělejší oči, ale hraní to nebylo a pro změnu chlapec nezvládal roli vůbec. Dospělí herci byli stejně humpoláčtí jako jejich angličtina. K tomu neskutečně rozvláčné pojetí, které sice poskytovalo hafo času na budování atmosféry...ale zůstalo jen u snahy. Drsnější byly snad pouze suše zabijačkové scény s kanystrem. Takhle ne. 20%