Mrtvá zóna (1983)

Takto detailne priblížiť sa Kingovskej atmosfére sa podarilo snaď len Kubrickovi v The Shining.Čo sa týka S.K tak sa jedná o jedno z najlepších spracovaní jeho knížky, ak nie vôbec najlepšie.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Už samotný názov dáva vedieť, že to nebude ledajaký klasický snímok, ale niečo extra.V každom smere veľmi neamerické a originálne, kamera, atmosféra, scenár samozrejme(od tvorcu výbornej Adaptation.) a herecká dvojka Kate Winslet a Jim Carrey, ich by som si do kopy fakt nikdy nedával :)Avšak na druhé zhliadnutie už film nemá čo ponuknúť, ale po prvom budete v nemom úžase.Odporúčam, nie len ako doplnenie videných filmov z top 200.

Smrtihlav (1998)

K takto bezchybnej (nie len) vizuálnej atmosfére sa podarilo prblížiť už len Sin City, toto je skutočný atmosféricky orgazmus!

Velká ryba (2003)

Čím menej o tomto filme viete a čím menej sa na neho pripravujete o to viac budete prekvapený, aspoň u mňa to takto fungovalo a to na 100%...najkrajšia, najmilšia a najdojemnejšia rozprávka akú som kedy videl.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Bezkonkurenčne jeden z najlepšie scenáristicky zvládnutých seriálov.Oslní v mnohých prípadoch až dychberúcimi hereckými výkonmi a verím, že toto je štartovný mostík pre veľmi talentovaného Roberta Kneppera, ako tu už niekto napísal, s priam až Pacinovskou charizmou.Prvá séria - 100%, druhá - 98,9% ;)EDIT: tretia séria ledva 20%, na štvrtú už nemám nervy :(

Čas probuzení (1990)

Jednoznačne ta najkrajšia a zrejme asi aj najdlhšia reklama na život akú poznám, ako tu už niekto spomenul hneď po zhliadnutí filmu jednoducho budete musieť premýšľať nad zmyslom života.De Niro vynikajúci a na moje prekvapenie aj Robin Williams vo vážnej roli.Priečku v mojom top ten si zaslúžil hneď po doznení titulkov :)

Kingpin (1996)

Jedna z najlepších komédií čo poznám! :)

Zastav a nepřežiješ (2006)

Adrenalínová akčná jednohubka s jediným cieľom: nenudiť! a to za každú cenu.U mňa to zafungovalo bezchybne a na pokračovanie sa už tak tešííím.

Stepfordské paničky (2004)

Prekrásne farby a celá ta atmosféra bezchybného mestečka mi nedovolia inač :)