Prvotní strach (1996)

Nejlepší film od Hob(l)ita. Norton ukazuje naplno potenciál a já se tetelím blahem, co dokázal můj oblíbenec již na počátku své kariéry. Dokazuje můj vkus na ty nejlepší herce (Fůůj, tady něco smrdííí). Jinak se jedná o průměrný film. Soudkyně a žalobkyně mají skvěle napsané dialogy a patří mezi nejostřejší a nejinteligentnější ženy ve filmu, co jsem kdy viděl.

Ďáblové v oblacích (1955)

Poctivé a velmi koukatelné řemeslo jsou ti Bořitelé hrází (opět dementní český název). Detailní popis jedné z neslavnějších akcí angličanů, která je inspirována neuvěřitelně starou válčnou událostí je nám servírována a je pochoutkou pro filmového diváka sledovat ne vždy jen úspěch, ale převším zarytoého člověka, který se až obsesivně snaží přijít na to aby to vyšlo. Je to také pocta všem vynikajícím mozkům bez kterých by války trvaly i o roky déle, ale hlavně by stály o mnoho životů více. A také letcům bez kterých by toto snažení vyšlo vniveč. Záběry na místa padlých nebo nezvěstných jsou skličující, ale tak to bylo. Vynikající válečný snímek.

Prachy v trapu (2007)

Zpočátku zajímavá krimi, které se ovšem zvrtne v naivní, místy až amatarérskou podívanou s podivně natočenými přestřelkami (kulky sklo neprostřelí ?) a ještě horšími honičkami. Jeden z hrdinů navíc vypadá jako postarší Leoš Mareš. A pozor na minoritu.

Nestyda (2008)

Marně vzpomínám, co ve mě z Nestydy zůstalo. Nejtrapnější je "rosnička" Macháček, když uvádí počasí ( to pitvoření je ultratrapné). A cikání, to je snad obsese ( na lidi i dveře). Když se neví co by se povídalo, šoupneme špičkové songy od Paní zpěvačky a dalších. Scéna ve vykřičeném domě je jedno velké WTF. Už vidím, jak Babčáková řeší vztahy přes rádio !!! A ještě ukázat hvězdy českého šoubyznysu v seKundových scénách a štěcích ( obraz pana Kryla s Gottem mě rve srdce, když vím, že Kryl si ten duet do smrti vyčítal ). No a pak už jen chybí ukázat prsa, jak se stalo módou posledních českých filmů. Sympatická mi byla snad jen Simona "PIN" Babčáková a plakát v pokojíčku rodičů Macháčka ( ti byly také skvělí) na Osvícení. Jdu si zalézt do pelíšku, musím si pomoci sám a dám si pupendo.

Zalknutí (2008)

Netradiční a opravdu vtipný film. Výborné herecké výkony v originálním příběhu, který mě zatraceně bavil po velmi dlouhé době vyplněné scénaristickou vatou a klišé ( viz Rocker).

Rudý písek (2009)

Škoda slov. Snad jen tolik : když po 40 minutách (zív, zív) se konečně "něco" začne "dít" chcete, aby to skončilo, co možná nejdříve. Oficiální text distributora je stejně pravdivý jako předvolební sliby a program levicových stran.

Ultimate Avengers 2: Konečná pomsta II (2006)

Zbytečné pokračování zbytečného filmu. Humoru také ubylo. A konečně někdo ze superhrdinů zemře. Kdo ? No přece.... No, vlastně dva. Ale zajímá to ještě někoho? Patos teče proudem a já se sobě opět divím, že jsem se na to vydržel dívat celé...

Kripozoidi (1987) odpad!

Brutální kombinace Vetřelce a Věci (psáno na obale ). Dlouhé ticho..... Hahahahahahahahahahahahahahahahahaha. Etalon debility zhovadilého rádobyfilmu. Obsahuje možné spoilery, ale u tohoto je to jedno. Zmutované krysy jsou tak trapné, že bych je rád pohladil po kožíšku. Creepozoid se nám představí již v první minutě "díla", což je opět to o tom etalonu špatnosti. O hercích nemá cenu hovořit. To bych "zahrál" i já. Kontrolní otázka : Jakpak se dostaneme do sluje Creepozoida neboli vetřelce ? No přece skrz větrací šachtu která je umístěna přímo pod stolem u počítače. (hezky Vám bude táhnout na nohy) Vy tupci. P.S. O zničení monstra stačí najít nějakou krabičku s injekcí a bodnout. Ovšem pozor na potomka. Hahahahhahahahahahahahahahaha.

Symbol smrti (2007)

Bez napětí a opravdového tajemna je tato francouzská krimi. Motivace k činu je stokrát viděná a pokus děj "více" zamotat opravdu působí dojmem natahované kaše. Symbol smrti mi připadal jako povinnost splnit nějakou kvótu - není cítit láska k filmařině jako takové.Opět mě napadá příměr k jídlu v závodní jídelně. Nepochutnáš, ale jsi zasycen. Ovšem zde se nejedná o jídlo, nýbrž o poživatinu ( kaše z pytlíku, která bramboru neviděla ni z vlaku ). Krása je v tom, že někomu to nevadí. Takže: Kdo chce, ať si pochutná. Já mám plnou pusu domácí kaše z pravých a domácích brambor. Jen to mléko je z obchodu :(

Torrente: Blbec jménem zákona (1998)

Velice specifický druh humoru, který neradno brát vážně. Jinak se bavit nebudete. Segura je nesympatický, ale něco v něm je a to se mi líbí :)