Underworld: Vzpoura Lycanů (2009)

Solidní zvuk a skvělá scéna s balistami při útěku Lycanů. To je tak zhruba to lepší. Michael Sheen má sice charizma, ale nestačí. To Bill NIghy září a snímek zachraňuje a beze sporu nebýt něho šel bych o jednu dolů. Rhone Mitra Cate B. rozhodně nepřekonala v ničem - hezký obličej nestačí. Digitální efekty jsou na hranici akceptovatelnosti ( hlavně to přeseknutí vejpůl). Celkově - docela dobrý debut, ale jen více dohlédnout na střihače při soubojích.3 s odřenýma ušima.

Tajemství (2006)

Zajímavý dokument o lidském životě a přístupu k situacím a o pozitivistickém myšlení. Jen by na to stačila třetina stopáže. Ale to by Tajemství nesmělo být točeno především pro amíky. Je to jako zprávy na N@vě. Něco se stane a musí to být řečeno polopaticky a hlavně se to musí vizualizovat. Dle mého stačila maximálně hodina a bez těch "názorností". Nevím jak Vy, ale já už znám Tajemství. Jestli chcete rozšířit naše řady... ( sakra kam jsem dal to video místo tohoto komentáře..)

Highlander 3 (1995)

Od odpadu zachraňuje pouze a jedině záporák Mario( Surio) Van Peebles. Démonické vzezření a chraplák jak bejk. "Děj" je céčko s déčkovými prvky a flashbacky jsou nadbytečné jako moje pneumatiky na dutině břišní (105 kg). Tak neuvěřitelně slaboučký závěrečný souboj jsem dloooho neviděl.

Na rozcestí (2009)

Bez okolků říkám, že "Not Easily Broken" je jeden z nejlepších filmů o černoších. A na svědomí ( závidím mu) ho má člověk, co si láme žiletky v holítkách o svůj obličej a zabíjí divoká prasata holýma rukama ( dost bylo nápověd, no možná ještě poslední - jeho kámoš , dnes dělá guvernéra, vykopne dveře a potom "slušně" zaklepe. Bill Duke předkládá uvěřitelné drama o problémech v manželství, výchově v rodině, o místě víry v životě a hromadu dalších velmi důležitých věcí života lidského. A dělá to nepodbízivým způsobem a nenuceně. Herci jsou skvělí ( tchýně a manželka našeho hrdiny jsou chvílemi na zabití, ale má to svůj důvod ). Zkrátka a dobře - v dnešní době, kdy je velmi moderní spílat na manželství je tento film velmi dobrou reklamou - v tom nejlepším slova smyslu na toto spojení dvou lidí. A jsem rád, že Vám to mohu potvrdit z vlastní zkušenosti. Není to lehké, ale když si dobře vyberete...

Tři dny Kondora (1975)

Jako malý kluk jsem viděl v telce film, skoro vůbec nic jsem si z něj nepamatoval, ani jeho jméno. Pouze scénu, kdy vejdou do budovy muži a .... led. Dnes jsem se vrátil do svého mládí. Stejně jako Kurosawa, Pollack dokonale využívá širokoúhlého obrazu ( záběry na auto, na přední sklo, na hodiny ukazující časy v hlavních městech, atd.)a ořez do 4:3 je totální neúctou k filmu. Redford je výborný a obzvláště v Kondorovi mi v pár scénách někoho připomíná. I když abych byl přesný, ono je to obráceně. Brad Pitt je podobný Robertovi ( neuvěřitelné je to ve scéně v telefonní ústředně, kdy Redforda kamera zabírá skze dráty). Všechny akční vložky jsou dokonalou ukázkou výborné práce kamery kdy přesně víme - kdo, jak a kde. Jazzový podkres a pomalé tempo je blazámem na mojí duši. Jeden z nejlepších thrillerů.

Za nepřátelskou linií 3: Kolumbie (2009)

Reklama na SEALs a národní patos. Na takovéto filmy americká armáda velice ráda dává penízky a půjčuje techniku. Vojáci jsou líčeni jako ti největší borci a jsou vzorem pro nerozhodnuté mladé muže jít zkusit nábor. Hlavní hrdina mi trochu připomínal Šebrleho :). Akční scény jsou natočeny tak, že chvílemi nevíte, kdo po kon sřílí, kde kdo stojí a podobně. Ale nejdůležitější poselství tkví v dojmu, že i mnohonásobné přesile se americký voják nejen ubrání, nýbrž dokáže vyhrát. A těch pár filmových chyb ( v jednom záběru probodlá ruka nožem je naprosto zdravá, v následujícím je už ovázaná obinadlem) té spanilé krasojízdě ublížit nemůže. Tak na náboru do armády hoši a děvčata... PS: A těm ošklivým a nepravdivým filmům jako Apocalypsa, Olověná vesta nebo Četa nevěřte. Za nepřátelskou linií 3: Kolumbie to je film podle pravdy.

Police Story 3 (1992)

Jedna z mála akčních trilogií, které mohou stát v řadě vedle sebe a ne za sebou. Tentokrát nás Jackie humorem sobě vlastním pozve do Číny a za asistence krásné Michelle Yeoh se bude snažit rozprášit gang kolem šéfa Chaibata. Je vidět západní look, ale pořád je kvalita znát. Focení "soudruha" Chana v pracovním modrém mundůru je velmi vtipnou vložkou. Při závěrečných titulcích samozřejmě nechybí výčet nepovedených záběrů a některé údery ( zvláště pak helikoptérou), které Jackie tradičně schytal. Respekt.

Poslední premiéra (2008)

Nemám rád filmy, kde dopředu vím, co bude v následujícím ději. Poslední premiéra to bohužel splnila do posledního puntíku. Chvílemi strašidelné, ale děsivé scény mají přepísklou stopáž a tak nefungují, jak by měly. Však skončit záběr je umění. Střízlivá stopáž 82 minut je velkým pozitivem.

Vy nám taky, šéfe! (2008)

Někdo se tady snaží být český Uwe... Je mi trapně za ty "herecké výkony", ve filmu nevybouchnutý favorit, hloupý děj až to bolí. Ale nedivme se logo N@va mluví za vše : je to blbý ? Bude se to líbit. Chybělo pouze cameo Michala Davida. Ale zastoupil ho mladý Kraus. CO jeden zpívá , druhý TO hraje.

Sousto (1960) (studentský film)

Kolik se takových dramat stalo, stává a stane ? Co je kdo schopen udělat pro jídlo, když umírá... Kraťas líčí skpinku 3 vyhladovělých a hlavně cestu do sousedního vagónu pro chléb. Počítání je nervydrásající a zcela Vás pohltí. Neskutečně silná záležitost.