Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

U mňa zatiaľ právom naj gore vojnový film asi odkedy som videl Shake Hands with the Devil. Mel si naozaj tentokrát nebral servítku pred ústa a celkom mu to po dlhej dobe aj vyšlo. Pripomenulo mi to trochu Full Metal Jacket, sekvenciami už od vojenského výcviku, až po bojové pole + s romancou na úvod. Hladkanie amerického ega v tom tentokrát nevidím a rád ho aj prehliadnem, kedže celkom hodnoverne zachytáva udalosti, čo dokázal Desmond Doss na Hacksaw Ridge. Dodatkom sú aj záverečné krátke rozhovory, z ktorých niektoré spomienky boli použité aj v príbehu. Bola by celkom škoda, keby tento snímok neodniesol zopár sošiek z oskarov. A samozrejme som zvedavý, ako Nolan s takouto žánrovo vysoko nastavenou latkou vynaloží na budúci rok v snímke Dunkirk.

Podfukáři (2013)

Kúzelnický film? Triky boli fajn, ktoré svojim spôsobom pobavili, no ich vysvetlenia kazili nádych tajomstva a udržiavania vecí v akejsi nevedomosti. Až príliš moc zauzlený scenár a výsledná katarzia nesplnila moje očakávania v porovnaní s filmovým kúzlom v The Prestige od Ch. Nolana.

Adamova jablka (2005)

Cca 10 postáv, 3 obyčajné lokality na nakrúcanie (kostol, nemocnica a benzínka + ešte cesty), originálny scenár, ktorý si sám režisér napísal, dráma a komédia, čo humorom neskutočne sadne a nesíli. Je na tom niečo ťažké, natočiť aj u nás takýto film?

Od soumraku do úsvitu (1996)

Prvá polovica filmu ma zaujala hlavne "badass" Clooneym v doprovode Tarantinom. Dokonca aj Tarantinov obľúbený pohľad z kufra som si nezabudol všimnúť. S napätím čakám, kde sa môže niečo poriadného strhnúť, no po vážne sexy tanečku Salmy Hayek nasledovala len šaškáreň typu ehm, čo? (po ktorej sa asi maskéri seriálu Buffy rozhodli lacno odkúpiť vampírie ksichty na tvorbu serálu). Mám tam cítiť nejaký nádych satyry? Maybe a bastard, but I am not a fucking bastard. Sorry Tarantino a Rodriguez, tu máš prachy a choď domov.