Ve stínu (2012)

Vzhledem k ohlasům jsem čekal něco jiného. Příběh kriminalisty, který při své práci narazí na konspiraci Stb a přes všechna varování pokračuje na vlastní pěst v pátrání, je mírně řečeno přitažený za vlasy. Snad bych to ještě dokázal "skousnout", pokud by byl bez rodiny a měl rakovinu. Jakoby se tvůrci nemohli do poslední chvíle rozhodnou, jestli vlastně chtějí detektivku, nebo politický thriller. Uznání si film zaslouží za vykreslenou atmosféru padesátých let.

Jeden musí z kola ven (2011)

Jméno autora předlohy(a protagonisty jedné z epizodních rolí) Johna le Carré dává tušit, že tady nepůjde v žádném případě o nějakou "bondovku" a tudíž se připravte, že se většina děje odehrává v zakouřených kancelářích, či zaprášených archívech. O to víc překvapí obsazení bouřliváka G.Oldmana, který se dokonale proměnil v suchopárného anglického úředníka(jinak se to nazvat nedá). Filmu v podstatě není co vytknout. Mnozí jsou jistě zklamáni jistou "syrovostí" a náročností děje, ale osobně jsem tohle ocenil nejvíc.

Speciální jednotka (2011)

Kdo má rád válečná dramata, neměl by se nechat odradit poněkud tuctovým názvem a na tento film si čas udělat. I bez charismatické filmové hvězdy předčí film s velmi podobným příběhem "Tears of the Sun" - 90%

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Prvních pět sérií bylo skutečně výjimečných, teď už je to jenom jeden z mnoha seriálů.

Depeche Mode: Tour of the Universe - Barcelona 20/21.11.09 (2010) (koncert)

Dlouho jsem se na toto DVD těšil, ale nakonec jsem zklamaný. Myslím si, že fanoušek který na koncertu DM byl, očekává od takového záznamu podstatně víc detailních záběrů a nápaditých střihů, tedy to, co na koncertě nevidí. Tenhle sestřih ale vypadá jako nějaké amatérské video. Dojem trochu vylepšuje bonusové DVD s dokumentem o zákulisí turné plus videoklipy.-40%

Fighter (2010)

Začátek je velmi slibný, postupně ale příběh upadá do tradičního (amerického) klišé-tedy zlomový bod a potom nezadržitelná cesta až na vrchol. Mezi Wardovým soubojem se Sanchezem a vítězstvím titulu s Nearym ale uběhly tři roky, kdy Ward prohrál dva souboje o titul.

Kajínek (2010)

Takže tu máme jeden fušersky a nezkušenou rukou namíchaný koktejl české "porevoluční" akční krimi. Ingredience jsou v tomto případě předem dané a osvědčené. Jistá konspirace, trocha akce i sexu. Chybět pochopitelně nesmějí ani "poldové". Nižší šarže patřičně primitivní, vyšší zkorumpované. Tohle všechno navíc korunují "prostoduché dialogy". Ačkoliv se režisér "chopil" atraktivního tématu a dispozici měl velmi kvalitní herce, podívaná je to smutná( několikrát se mi vybavil film "Nahota na prodej"). Největší slabinou filmu je myslím scénář -30%

Lemmy Forever (2010)

Musím napsat, že mě to ohromilo a dojalo. Lemmyho jsem poprvé viděl ještě za komunistů v německém Bravu a když jsem ho ještě slyšel zpívat, začal jsem ho považovat za jakéhosi kanibala. Časem se můj názor samozřejmě otupil, ale tohle jsem nečekal. Vyrovnaný, skromný a velkorysý člověk který poslouchá stejnou hudbu jako já(The Beatles) a zajímá se tak jako já o válečnou historii. Žijící legenda a každým coulem originál, kterého ale z důvodů poškození zdraví raději napodobovat nezkoušejte.

Max Schmeling (2010)

Bývalý německý a světový šampion v boxu Henry Maske v roli boxerské legendy Maxe Schmelinga. Pro milovníky boxu lahůdka!

Na hraně temnoty (2010)

Příběh trochu přitažený za vlasy, ale nudit se určitě nebudete. Mel a jeho charisma táhnou film nahoru. Hvězdičku navíc dávám pro svoji slabost pro revenge filmy.