Agent bez minulosti (2002)

Když sem si četl hodnocení k tomuto filmu, těšil jsem se na jeho shédnutí jak malé děcko. O to víc jsem byl potom zklamaný. Někde jsem četl názor „..konečně myslící Bond..“; podle mě teda „myslel“ až moc. SPOILER! Příběh o agentovi, který ztratil pamět – nápad je to zajímavý, ALE celý film byl ve finále jen o útěku našeho hrdiny, Jasona Bourna, před jeho zaměstnavateli, kteří ho nyní chtěji zabít; celou dobu ani není jasné proč vlastně. Samozřejmě tam byly poutavé a napínavé okamžiky- třeba když Bournovi do bytu „přiletěl“ se samopalem v ruce nepřátelský agent, ale to nemění nic na tom, že již zmiňovaný James Bond, agent 007, je podle mě na ukrácení dlouhé chvíle lepší volba. (11.3.2008)

Transformers (2007)

Další film natočený podle komixové předlohy. Transformers se řadí k filmům, které zaujmou už od první vteřiny a divák u nich vydrží až do úplneho konce. První polovina filmu byla plná pro někoho možná “trapných a tupých“ ale podle mě trefných a vtipných rozhovorů mezi postavami. V duhé polovině jsou zas skoro všechny ty akční scény, kvuli kterým se na tento film všichni fanoušci těšili. Dějová linie je sice jednodůchá (boj dobrých robotů proti zlým..) ale k Transformers vyloženě sedí… Já nemám, co bych vytkl a jen se zatajeným dechem čekám na pokračování, které bude v příštím roce. (11.3.2008)