96 hodin: Odplata (2012)

Taková chujovina.. Jestli jednička mĕla jednoduchý scénář, tak dvojka ho má úplnĕ stupidní s debilníma zápletkama, příšernĕ natočenou akcí (aspoň ve vĕtšinĕ případů) a absolutnĕ bez napĕtí. Možná kdyby vedle mĕ v kinĕ nesedĕli dvĕ týnky, které se řechtaly u každé druhé scény, tak bych si to dokázal aspoň trochu užít.. takhle ale jen zesílily mé utrpení z příšerného filmu, který nedokázal zachránit ani Neeson ani Grace, která byla zase neskutečnĕ sexy (i když ne tak, jako ve Faster). Oba dva ale filmu zajistili po jedné hvĕzdičce. Nic jiného pozitivního na filmu ale bohužel není..

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Jednička mĕ trochu minula, protože jsem ji nejspíš bral až moc vážnĕ.. nicménĕ jsem se poučil a vyrazil na dvojku. A ta je naprosto skvĕlá! Našláplá akce s takovou spoustou krve, že by určitĕ pokryla roční spotřebu České republiky. A podobné množství je tu i nezapomenutelných hlášek (které nebudu dopředu prozrazovat), ale když se na scénĕ objevil Chuck Norris, válel jsem se smíchy pod sedačkou:D (popravdĕ nechápu, proč mezi žánry není taky komedie). Zkrátka pokud zase chcete tyhle borce videt bĕhat s kulometem v jedné ruce jak spousty a spusty nepřátel promĕňují v hromádky olovem prošpikovaného masa, pak jste na správné adrese..

Božský Bruce (2003)

Tohle se mi moc nelíbilo.. celou dobu jsem se nemohl zbavit pocitu, že Carrey a Aniston se k sobě prostě nehodí! Zároveň byl Bruce alespoň pro mě až moc velký prevít na to, abych mu přál něco dobrého.. Osobně si myslím, že by se film celkem obešel bez Carreyho bláznivých grimas, nicméně občas pobavily.. Kdybych měl porovnat Evana a Bruce, rozhodně bych řekl, že Evan je lepším filmem..

Slova (2012)

Celkem zajímavé pokoukání.. Líbily se mi herecké výkony Coopera, Wilde i Saldany a hroznĕ by mĕ zajímal ten alternativní konec "aby to amíci pochopili".

Resident Evil: Odveta (2012)

Film do puntíku splnil má očekávání.. je to naprostá sra*ka. Bohužel.. V tomto ohledu se mu vyrovná snad jen předchozí díl série. Začíná to přestřelkou, pokračuje to přestřelkou, končí to přestřelkou, ale kvůli čemu tam vlastně pořád střílí? Těžko říct, asi je to baví.. To už se ale nedá říct o divácích.. Nuda, nuda a nuda.. Jedná se vlastně spíš o jakousi reklamu na další díl.. trochu mi to připomíná některé seriály - 22 a 9/10 dílu je úplně o hovně, aby v té poslední 1/10 posledního dílu série mohli udělat neuvěřitelnou zápletu, hned ji utnout a tím nalákat diváka na další sérii.. ale nenechte se klamat.. hnedka první díl další série bude zase o hovně.. Takže tento film berte jako jednu sérii, která končí hodně zajímavě, ale další díl.. no snad aby ho už radši ani netočili.. Pokud jde o mě, tahle série již dospěla do bodu, kdy by bylo nejlepší to celé restartovat po vzoru Spidermana.., do role Alice vybrat nějakou novou hezkou herečku a bylo by... Nebo by ani nemusela být nová.. úplně by stačilo, kdyby Mille přestaly dávat ty strašný latexový oblečky a pro změnu si zase najali kadeřníka, protože její účesy jsou snad to jediné, co dokáže ještě trumfnout to šeredný oblečení. No nic, radši přestanu, protože čím víc o tom filmu přemejšlim, tím víc jsem naštvanej (a mrzí mě) že to dopadlo tak, jak to dopadlo..

Princ z Persie: Písky času (2010)

Já prostě na takových filmech ujíždim.. Celkem podobné Johnu Carterovi a stejně jako u něj jsem se dobře bavil.

Amazing Spider-Man (2012) odpad!

WTF? Tohle je vtip ne? Protože pokud ne, tak je to uplná sra*ka. Tenhle film nesahá původnímu Spider-manovi z roku 2002 ani po kotníky. Vlastně na té stupnici by byl původní Spider-man, pak hoooodně hluboká propast, ve které by někdo vykopal hlubokou jámu a ještě hodně hluboko pod dnem té jámy by byl pohřbený tenhle remake. Vizuálně celkem hezké, ale děj? Jediná emoce, kterou ve mě dokázal vyvolat byl vztek. Vztek sám na sebe že jsem dal skoro dvě kila za lístek a to byla taky jediná věc, která mě u filmu držela až do konce.. kdybych na to koukal doma tak to do 15 minut vypínám. Když to vezmu popořadě (SPOILER).. Mladej grázl se vloupá do nebezpečné laboratoře kde ho kousne pavouk. Cestou domů zmlátí pár chudáků v metru (to mělo být jako vtipný??), mezitím za nim jako nějákej psychopat začne úplně brutálním způsobem dolejzat jeho spolužačka a on začne všem na potkání vykecávat, že je spider-man, v závěrečné bitce mu příjde na pomoc policajt, kterýho nechá chcípnout a slib, kterej mu dal na smrtelný posteli dvě minuty potom poruší... Zapomněl jsem něco? Snad jen na tu komickou ještěrknu která si říká "hlavní záporák".. Jojo, takhle to dopadá, když hamouni z americkejch studií daj víc peněz na propagaci filmu než na film samotný.. Některý filmy prostě radši nemely vzniknout a tohle je rozhodně jeden z nich.

Total Recall (2012)

Na tenhle film se vyplatí jít přesně kvůli třem "věcem". První z nich je Jessica Biel, která opět ukázala, že akční role umí. Druhou je Colin Farrell, kterého už jsem dlouho v žádném filmu neviděl a tak jsem rád, že ještě žije. A tou poslední a hlavní je Kate Beckinsale, pro kterou jsem měl vždycky slabost a kdyby šlo o mě a podívala by se na mě tím agentsko-terminátrsko-zabijáckým pohledem, který měla nasazený prakticky po celou dobu, s radostí bych se jí okamžitě vzdal:) Ale nebyla sama, kdo si vystačil s jedním výrazem tváře, totéž patří i pro její kolegy... Pokud jde o děj, žádný silný zážitek nečekejte.. Jedná se spíše o slabý průměr. Bohužel se naprosto nepodařilo zmást diváka, aby nevěděl, co je pravda a co je jen lež. Naštěstí se o takové zmatení autoři pokoušeli pouze jednou a tak doporučuji si na těch několik málo minut vzít do kina nějakou hru na zahnání nudy nebo si mezitím zajít na záchod. Zbytek filmu je pak nasáklý akcí, která je ale taková nemastná neslaná. Zkrátka příjemná oddychovka s ještě příjemnějším hereckým obsazením na kterou ale velice rychle zapomenete..

Colombiana (2011)

První půlka filmu ještě ušla. Sice to nebylo žádné terno, ale alespoň to působilo uvěřitelně a hlavní hrdinka se chovala celkem logicky. V drůhé půlce filmu šla ovšem logika stranou. Nedovedu si představit, že by stačilo udělat (a teď trochu spoiluju) "bu bu bu" na agenta FBI a posléze i CIA a celkem hravě z nich dostat všechny potřebné informace. A těch nelogičností tam bylo více... Ale co... Hlavní hrdinka je sexy a vo to autorům asi šlo..

Temný rytíř povstal (2012)

Ještě ráno bych nevěřil, že to napíšu, ale co.. tohle je fakt pecka! Po Temném rytíři, který mě i přes ty všeobecně kladné reakce tolik nebavil, jsem se trojky celkem bál. Nicméně se ukázalo, že naprosto zbytečně! Film má poutavý příběh s odkazy především do prvního dílu, kterému se dle mého názoru celkem podobá. Některé pasáže filmu jsou hodně upovídané, což mi ani v nejmenším nevadilo a naopak jsem byl rád za seznámení s postavami. Krom klasické čtveřice Bale-Oldman-Freeman-Caine se mi samozřejmě líbila Hathaway a to nejen vzhledem, ale i postavou, kterou ztvárnila. Musím říct, že i když Nolan pokračování odmítl, já bych ho celkem uvítal. Půdu na to mají připravenou dobře. V opačném případě se budu těšit na některý Nolanův další projekt a doufám, že se v něm opět potkáme s Balem a Cainem se kterými točil filmy i dřív a nějak mi přirostli k srdci..