Johanka z Arku (2003) (divadelní záznam)

Úžasný muzikál, skvělé texty a hudba. Viděla jsem ho v novém zpracování Divadla Kalich a byl to skvělý zážitek. Scéna, herci-zpěváci, tanečníci, zpracování, pojetí, všechno perfektní. A i když jsem myslela, že bez Bílé to nebude ono, tak proti Licii Šoralové nemůžu říct jediné špatné slovo, právě naopak. A za výkon Kamila Střihavky klobouk dolů. Třičtvrtě představení jsem měla husí kůži, prostě nemůžu dát míň jak 5*.

Johanka z Arku (1999)

Celý film jsem byla přesvědčená, že dám 2*, ale závěrečná scéna upálení byla tak dobře natočená, že kvůli ní jednu přidám. Jinak je celý film takový nemastný neslaný, kromě závěru s Dustinem, který ukazuje úplně jiný pohled na Johančiny vidiny, což vůbec není špatné. A ačkoliv mám Millu jinak ráda, tady mě její herecký výkon neskutečně iritoval.

Kameňák 4 (2013) odpad!

Viděla jsem to omylem jedním očkem při čtení knížky, a i to bolelo, au... už nikdy víc.

Kamera na cestách (2009) (seriál)

Tak Londýn byl teda hodně slabý. Skákali od památky k památce bez jakékoliv souvislosti, téměř nic o nich neřekli, třeba Westminster ani nezmínili, a neustálé záběry na letadla už mě začínaly štvát. Také pořád nemuseli opakovat, že se jedná o zrcadlo světa, a zrcadlo umění a zrcadlo dalších všemožných bláblámin. Na tento díl jsem se těšila a hodně mě zklamal.

Komisař Rex (1994) (seriál)

Jako malá jsem tento seriál měla ráda. Moretti a Burkhard byli dobří, ale ti dva poslední stáli za starou belu. Pak už jsem se na to ani nedívala. Z nostalgie a za krásného psa tři hvězdy.

Kouzelná chůva Nanny McPhee (2005)

Milá pohádka se skvělým obsazením. Šílenosti tam sice byly (např. osel), ale tak nějak mi vůbec nevadily. Morální podtext tam sice byl, ale tak nějak mi vůbec nevadil. Předvídatelný příběh to sice byl, ale tak nějak... dál už to znáte :-) Všechno bylo, tak jak mělo. Ani chvilku jsem se nenudila. Mělo to spád, vtip a pohladilo to mou pohádkovou duši :-)

Kriminálka Anděl (2008) (seriál)

Nevím, proč to hned zatracovat jen proto, že je to novácký seriál. Po prvním díle 3*, možná se to časem zvedne. Nebudu to srovnávat s americkýma kriminálkama. To je jako srovnávat české a hollywoodské filmy. A Stropnický mi taky nepříjde tak špatný, kdyby to hrál Vašut, jak už tu bylo psáno výše, bylo by to takové deja vu, a jeden Tomsa už tu byl. Takže uvidíme po dalších dílech, snad půjde kvalita nahoru.----- Tak po 6. dílu 4*. Myslím, že tento seriál se Nově povedl...

Krtek a Panda (2016) (seriál) odpad!

Kouzlo původního krtečka je v tom, že se tam skoro nemluví. Všechno musí zvířátka zvládnout předvést jinak než slovně, a proto tomu rozumí i malinké děti. Z téhle ukecané, šíleně animované zhovadilosti mě bolí oči :( Naprostý souhlas s Ainy.

Krvavý sport (1988)

Nejoblíbenější akční béčkový film mého mladí, jednu dobu jsem si ho pouštěla každý den. Ještě si pamatuju, že jsem to měla na VHSce, a hned za tím Vánoční prázdniny :))) Nemůžu dát míň jak 5*, opět z nostalgie :)

Láska nebeská (2003)

Dokonalá romantická komedie, kterou jsem viděla snad tisíckrát a nikdy mě neomrzí.