Počátek (2010)

Více než dvě hodiny v kině utekly jak voda bez potřeby se kouknout na hodinky nebo přemýšlet o jiných věcech, než které se odehrávají na plátně. Tohle se filmu u mě nepovedlo pěkně dlouho. Film je chytře a vrstevnatě vystavěný, excelentně ukočírovaný a bezchybně vygradovaný. Vynikající hudba, výborný nápad, zajímavý příběh, skvělé scény. Nemám co vytknout.

Pařba ve Vegas (2009)

Podle místích hodnocení jsem se těšil na komedii roku, ale výsledek se nedostavil. Nevím, jestli za to může přehnané očekávání nebo jednoduše to, že se o žádnou perlu mezi komediemi nejde. A druhá možnost je samozřejmě správná. U filmujsem se zasmál, to nebudu popírat, ale aby se vyšvihla do nadprůměru, k tomu ji hodně, ale hodně chybí.

Dexter (2006) (seriál)

Ačkoli seriály s kriminálním zaměřením moc nemusím, Dexter mě naprosto dostal. Momentálně je to můj nejoblíbeněješí nekomediální seriál. Po 4 shléhnutých sériích je hodnocení stále ultimátní.

Darebák (1985)

Nenápadná a velmi milá komedie z mého oblíbeného období americké historie, a to 50. let a éry Elvise. Film podkreslují i fláky oné doby. Velmi příjemné překvapení!

I Love You Phillip Morris (2009)

Výborní Jim Carrey a Ewan McGregor v, podle mě, průměrné, ale netradiční romatnické komedii. Pár gagů jako např. útěky z vězení byly velmi zábavné, ale celkově film z průměru nevytrhly.