• Pohádka
  • Rodinný

Líbáš jako ďábel (2012)

Musím se přiznat, že Evu Holubovou moc nemusím, takže jsem čekal film na úrovni Doktor od jezera hrochů a jiné jí uječené filmy. Naštěstí se hlavní role zhostil Oldřich Kaiser, který je jako herec o úroveň lepší než zbytek, pokud zrovna není pod parou. Dalším zjištěním je, že jsem se už dlouho takhle v kině nenasmál, takže jsem odcházel z kina spokojený. Marie Pledňáková vytvořila film, který neosloví filmové intelektuály a kritiky, ale bežného člověka aspoň pobaví řadou vtipných a někdy trapných scének, o čemž svědčí vyprodané kino.

Malá mořská víla (1976)

Pohádka, kterou ocení spíše starší diváci, protože je pojata více umělecky. Vyniká dokonalou vizuální i hudební stránkou. Své kouzlo dodává prostředí, kde byla točena. Jedna z dalších pohádek, která není nijak zromantizovaná a drží se původní tragické předlohy.

Malý velký hokejista (1982)

Ve filmu zazní písničky od Lenky Filipové - Milion průběhů a od Jany Robbové - Já ráda spím.

Marie Terezie - A Woman at War (2019) (série)

Mně se to líbilo. Myslím, že by se dalo takových trilogií natočit vícero. Máme těch slavných panovníků hodně. Třeba i ten Josef II. by bylo docela zajímavé téma.

Marie Terezie - Série 3 (2021) (série)

Třetí díl resp. pátý byl asi nejlepší, ale ty záběry ze zámeckého parku v Jaroměřicích nad Rokytnou, kdy jsou vidět taškové střechy rodinných domů se STŘEŠNÍMI PLASTOVÝMI OKNY... no pane režisére, kameramane... to je děs.

Marťan (2015)

Film je po technické stránce pěkně zpracovaný se zajímavými efekty. S dějem je to horší a s reálností ještě hůř. Film končí klasicky po americku a to já fakt nemusím. Film je lehký nadprůměr.

Martin a Venuše (2012)

Film nebyl špatný, zejména začátek byl vydařený. Postupně ovšem děj pokulhával a film skončil divným happyendem. Rozhodně ale stojí za shlédnutí. Velmi vydařená je i hudba k filmu od Michala Hrůzy a Kláry Vytiskové.

Michal David - žít tak, jak se má (2021) (TV film)

Je to takové onanování Michala Davida s jeho panděrem a kozíma nohama, co všechno dokázal a jak je bohatý a co všechno má a jak mu všichni ubližovali. Myslím, že se měl více zaměřit na vývoj své tvorby a svoji kariéru. Dokument je jistě zajímavý, ale trochu moc vychloubačný. Něco zamlčuje, něco přeceňuje a něco i zkresluje. Bohužel je smutné slyšet, že udělá cokoli a komukoli, když za to bude honirář (honorář). Když se umělec montuje do politiky je to chyba a hraním na meetincích politických stran se dehonestuje sám. Jinak je dobře, že má pozitivní energii a užívá si života, to je samozřejmě sympatické. Budiž mu přáno.

Muži v naději (2011)

Veselý film, který legalizuje nevěru, což může některým moralistům vadit. Některé scénky mi přišly jako vystřižené ze života. Celkově se mi film líbil i díky skvělému hereckému obsazení.