Everything Is Fine (2008)

Tempo je pomalé a veľa sa tam toho nedeje, no nudné to napriek tomu nie je. Všetky vzťahy medzi postavami, a hlavne hlavný hrdina a jeho proces vyrovnávania sa s tragédiou, sú vykreslené veľmi vieryhodne, vďaka čomu sú zásadné scény správne emocionálne vyhrotené. A ak by ste napriek tomu zaspávali, občas tam je nejaká tá párty alebo klipovitá scéna zo skateparku. :) 3 a pol.

Ledová smrt II (2008)

Polhodinový rozbeh by som prežil, ale aj keď sa niečo začne diať, tak sa vlastne nič nedeje. Vraždy sú úplne nenápadité a väčšinu filmu tvorí svietenie si baterkou po tmavých chodbách a opravovanie poistiek. Má to trochu atmosféru, ale inak jediné, čo aspoň trochu stojí za to, sú tie one-on-one súboje v závere. Som úplne sklamaný, mal som pocit, že tento nórsky Halloween 2 trvá ďaleko cez dve hodiny. Aj Rovdyr sa mi páčil viac. :/

Plague Town (2008)

Slušný "amatérsky" vizuál a atmosféra. Zvuky ozývajúce sa z lesa osvetleného len baterkou sú správne strašidelné a napríklad scéna, keď otec prvýkrát vojde do domu s hravými dievčatkami je dokonale zimomriavková. No ako už býva zvykom, s postupným odhaľovaním tajomstva horory obvykle divákov záujem strácajú a prestávajú byť strašidelné. S týmto si tvorcovia poradili asi tak, že po odhalení zámeru bubákov nasadili miestami nečakane slušné krvavé scény. Inými slovami, bičovanie vetvičkami skutočne nie je jediné, čo film ponúkne, keby náhodou niekoho ďalšieho svrbelo Alt+F4. :) Do štvrtej hviezdičky chýba len lepšie vygradovaný záver.

Podstata strachu (2008) (seriál)

Masters of Horror bez dobrých režisérov a s detskou prístupnosťou, ktorý sa ani nedožil dokončenia prvej série. Je pekné, že Mick Garris chcel vo svojej hororovej sérii pokračovať, ale všetko, čo robilo Masters dobrými, si asi zabudol v kancelárii u konkurenčnej stanice.

Půlnoční vlak (2008)

Dejovo nezaujímavé a s hlúpym koncom, ale veľmi krvavé a po vizuálnej stránke úplná špička áčkových parametrov. Kitamurov cit pre točenie kamery okolo vagóna idúceho metra prekonáva všetkých epileptikov, ktorí stáli za sériou SAW. Vraždy ešte v žiadnom filme neboli také dynamické a "akčné".

Ruiny (2008)

Atmosférou mi to trochu pripomínalo Marshallovu PUSTINU, ale možno len kvôli tomu slnku... Inak je to pomalšie a tiež o niečom úplne inom. Strašidelné ani trochu, originálne dosť, a pár veľmi dobrých momentov to má, aspoň unrated verzia. 3 a pol.

Woetoli (2008)

Po hororovej stránke Loner ničím neprekvapí a bohužiaľ ani raz nevystraší, ale príbeh je celkom zaujímavý a minimálne v prvej tajomnej polovici som sa nenudil. Nebola to úplná strata času. 5/10

Botched (2007)

Klasický prípad filmu, ktorý ide do prdele vo chvíli, keď sa objaví vrah. Prvá smrť totiž dávala tušiť, že postavy budú zomierať v štýle KOCKY, čo v kombinácií s krimi komédiou vyzeralo veľmi lákavo. No netešte sa veľmi, príde rytier a bude horšie. Začnú nudné naháňačky a ustúpi konverzačný humor, a vašu pozornosť budú po zvyšok filmu udržovať len dve veci: sexy angličanka z Dextera, ktorá je "bledá ako skurvená mŕtvola", a "alpha male" Boris Bogdanovič. Ten jednoducho nemá chybu. :)

Code Monkeys (2007) (seriál)

Po vizuálnej stránke tento seriál skutočne nemá obdoby, no super vtipov je tu dosť málo. Keby to bolo hrané, zrušia ho po dvoch epizódach. Ale viac som zatiaľ nevidel ani ja, takže som zvedavý, ako sa to vyvinie ďalej...

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Na prvé pokukanie som to úplne nepobral, hoci to hralo v kinách na vrchole môjho Tarantino fanboy obdobia. Dnes, po všetkých tých Oscaroch pre Djanga a spol, ktorý je za mňa dosť meh, je presne toto film, ku ktorému sa rád vraciam o druhej ráno. Ani nie kvôli tomu, že ma baví počúvať tú nekonečnú dialógovú masturbáciu, ale skôr preto, že záverečných 20 minút tejto VHS estetiky absolútne ponižuje a pľuje na cca 9 z 10 Fast and Furious. Neuveriteľné. Rád si to znova pustím o 10 rokov a vsadím svoju zlomenú ruku, Hennesey a latentný foot fetish, že sa nič nezmenilo. O tomto filme sa budú písat knihy. A bude sa v nich písať že existovala doba, keď miesto "contentu", ktorý pre vás Netflix generuje, boli doby kedy musel niekto sadnúť za kameru, dupnúť na pedál, a nejakú reálnu akciu skutočne zorchestrovať. Neuveriteľné. Roním slzu, sťahujem najviac kvalitný rip, a ak raz budem mať deti, toto im odkážem na externom harddisku. Tarantino bol moja prvá filmová láska, a kruh sa uzatvára.