Cabin Fever (2002)

Tento film nie je prvým ani posledným, ktorý nám zobrazuje nevinných teenagerov nemilosrdne zomierajúcich v smrtiacom tichu lesnej chaty, ale určite je jedným z tých, ktoré sa oplatí mať doma v poličke a ukazovať ho priateľom. Za prvé - napätie tu je. Kto ho tu nevidel, asi to pozeral cez deň. Za druhé - jeden z hercov mi, neviem prečo, pripomínal Johnnyho Deppa, čo určite malo vplyv na výsledné hodnotenie. :) A za tretie sú tu dve scény, na ktoré som zízal s otvorenými ústami. Možno tu je spústa klišé a logických dier, možno to má viac než dosť divný koniec, ale otvorene priznávam, že by som osobne bozkával nohy tomu, kto by zariadil, aby sa takýchto hororov točilo viac. A aby sa k nám dostávali do kín.

Velký útok zombies (1980)

Keď si odmyslíte tie smiešne halloweenske masky, tak je to celkom zábava a stále sa niečo deje. V Taliansku vzniklo v 80s plno ďaleko nepozerateľnejších a nudnejších hororov, tento nie je až takou stratou času.

Bunshinsaba (2004)

A to som si uz myslel, ze sa v tom autobuse nevyspim...

Ledová smrt II (2008)

Polhodinový rozbeh by som prežil, ale aj keď sa niečo začne diať, tak sa vlastne nič nedeje. Vraždy sú úplne nenápadité a väčšinu filmu tvorí svietenie si baterkou po tmavých chodbách a opravovanie poistiek. Má to trochu atmosféru, ale inak jediné, čo aspoň trochu stojí za to, sú tie one-on-one súboje v závere. Som úplne sklamaný, mal som pocit, že tento nórsky Halloween 2 trvá ďaleko cez dve hodiny. Aj Rovdyr sa mi páčil viac. :/

Krvavý Valentýn (2009)

Príbeh o ničom (možno až na tú záverečnú "neistotu" v aute) a vraždy pomerne obyčajné, ale pekné. Keby som to videl 3D, určite tri hviezdičky.

Woetoli (2008)

Po hororovej stránke Loner ničím neprekvapí a bohužiaľ ani raz nevystraší, ale príbeh je celkom zaujímavý a minimálne v prvej tajomnej polovici som sa nenudil. Nebola to úplná strata času. 5/10

Paranoid Park (2007)

Tak neviem... Hudba je síce pestrá, ale vôbec mi tam nesedela - nehovorím že tam mal byť len hiphop či skaterský punk, no som presvedčený že určite by existovala nejaká stredná cesta. To by bol ale ten najmenší problém. Nemám nič proti filmom ktoré kladú dôraz na atmosféru a náladu, ale nemalo by to ísť úplne na úkor deja. Paranoid Park je tak do polky zaujímavý, no akonáhle sa záhada odhalí a už presne vieme, čo sa vlastne stalo, film zostáva stáť na mieste, nič už nerieši a neponúkne žiadne výrazné scény, emócie alebo dokonca nejaké vyvrcholenie. Na nejakom festivale iránskych filmov by to bolo príjemné spestrenie, ale doma ma to sklamalo. Asi hlavne preto, že trailer sľubuje niečo ako inteligentný teenagerský mysteriózny thriller plný psychológie a emócií.

Seed (2007)

Plne súhlasím so Soweekom. K normálnemu temnému krimi thrilleru na aké sme zvyknutí z kín to má poriadne ďaleko, a preto sa vôbec nedivím tomu mizernému priemernému hodnoteniu. SEED totiž skôr pripomína brakový krvák z 80. rokov, kde je inteligentný scenár a napätie ako z Mlčania jahniat to posledné, na čom záleží. Veľa tmy, veľa násilia a poriadne nekompromisný záver, ktorý tak trochu volá po pokračovaní. A ja by som ho aj celkom uvítal. Určite radšej než ďalšie pokračovanie prequelu k remaku Texaského masakru. Dva a pol hviezdičky za to, že je to iné než všetko, čo sa dnes toči a že je to najlepší Bollov film.

The Wizard of Gore (2007)

Lákavý názov, ktorému samotný film ostáva mnoho dlžný. Aj hociktorý trochu odvážnejší mainstreamový americký horror si dovolí viac, než krvavý kúzelník. A nielenže vraždy nestoja za nič, ale Crispin Glover je otravný a desne prehráva a na príbeh skôr či neskôr úplne rezignujete. Skončilo to pred chvíľou a už si z toho polku vôbec neviem vybaviť. Rovnako zmätená je aj réžia a celá vizuálna stránka... Jednoducho premárnená šanca. Chcelo by to normálneho režiséra, normálnejšie filtre na kamere a hlavne, menej sa hrať na paranoidný thriller a ukazovať ďaleko viac mučenia na predstaveniach. Možno by som čiastočne bral aj klipovitý strih typu Saw, čo už začína byť otrepané, ale tomuto filmu by to svedčilo. To by sa potom na javisku diali veci. :)

Podstata strachu (2008) (seriál)

Masters of Horror bez dobrých režisérov a s detskou prístupnosťou, ktorý sa ani nedožil dokončenia prvej série. Je pekné, že Mick Garris chcel vo svojej hororovej sérii pokračovať, ale všetko, čo robilo Masters dobrými, si asi zabudol v kancelárii u konkurenčnej stanice.