Za ginipiggu 2: Chiniku no hana (1985)

Chlapi sú svine, opakovala kamarátka niekoľkokrát počas filmu, a úchyl vyzerajúci ako V z Vendetty jej dával pomocou rôznych nástrojov mimoriadne názorne za pravdu. Desať minút pred koncom to už nikoho nebavilo a prednosť dostal trochu filmovejší masaker, prezmenu z Francúzska - HAUTE TENSION.

Sklapni a zastřel mě (2005)

Jedno z príjemných, pohodových osviežení filmovky, ktoré je skôr melancholické a smutné, než čiernohumorne vtipné. Lenže ani emócií, ani smiechu som si neužil dosť na to, aby som ostal pri tých 4*, ktoré som tam pôvodne mal.

Zelená kobra (1987)

Slovami lachima, na LFŠ 2006 bol film uvedený s príšerným českým dabingom, ktorý mu ubral pravdepodobne dosť na jeho pôsobivosti. Aha! Tak preto tie blbé dialógy a zábavné hlášky, ktoré rozosmievali celé osadenstvo kina... V originále som to nevidel a asi ani neuvidím, no ani pri všetkej snahe si to proste nedokážem predstaviť ako vážnu dobrodružnú drámu o otroctve a otrokoch, obsahujúcu nejaké myšlienky, ktoré by ma mali osloviť. Hodnotenie na IMDb a celková obľúbenosť a uznávanosť Herzogovej tvorby napovedajú, že sme filmu možno ukrivdili, ale bavili sme sa skvelo. Treba však uznať, že Kinski je tak charizmatický, že charizmatickejší je už snáď len černoch so spaľujúcim Isherwoodovským pohľadom, ktorý pravidelne upieral do kamery. Stále to mám živo pred očami...

Creepshow (1982)

Vydržal som nespať prvé tri poviedky (a súdiac podľa tronovho popisku bol na tom on podobne ;)) a nemôžem sa sťažovať. A nemal by sa ani nikto iný, kto niekedy strávil aspoň jeden zimný večer so zbierkou horrorových poviedok v ruke, pretože z Creepshow dýcha presne tá atmosféra, ktorá k takému čítaniu patrí, a na karlovarskej polnočnej projekcii fungovala dvojnásobne.

Pavoučí teror (2002)

Hodinka a pol zbehne rýchlo, no triky neohúria, vtipy nerozosmejú, mrazivejšie momenty nemrazia a postavy neprirastú k srdcu. K monster-movies zatiaľ žiadny vzťah nemám, ale nemyslím, že v opačnom prípade by som sa bavil viac. Bez Scarlett Johansson by som zrejme šiel ešte nižšie.

Poseidon (2006)

Rest in Peas, Fergie. :)

Krajina přílivu (2005)

Ak vás niekedy napadlo, ako by vyzeral crossover NEKRomantika a Alenky v ríši divov v réžii Tima Burtona, odpoveď hľadajte v najnovšom filme Terryho Gilliama. Chce to len prekusnúť absenciu normálneho príbehu (aký by ste čakali od detského filmu) a Tideland sa vám odmení demonštráciou svojej zvláštnej moci nad divákom, resp. schopnosti vtiahnúť ho hlboko do svojho psycho sveta a pekne s ním zamávať. A to platí desaťnásobne o detských divákoch. Vidieť to pred pár rokmi, nemohli by sme dnes bývať pár metrov od železničnej trate... P.S.: Tideland ide v októbri do amerických kín... tiež ste tak zvedaví, čo naňho povedia páni v MPAA?

Yamakasi (2001)

Hej, ten parkour je fajn. Dievčatá na to pozerajú s otvorenými ústami a občas to nejakému chlapcovi čakajúcemu na transplantáciu orgánu zachráni život. Ale priznám sa, že som čakal podstatne viac akcie, skákania a všetkých tých machrovín. A keďže som sa ich nedočkal, tak toto je oficiálne prvý prípad, kedy Bessonovi jeho detsky jednoduchý scenár neodpustím a ide o prvý akčný počin spod jeho produkčných krídel, ktorý ma nudil.

Žoldáci spravedlnosti (2006)

Po sklamaní z posledného Van Damma celkom obstojné. Poteší, že Seagal aj napriek pokročilému veku, nie práve špičkovej fyzickej kondícii a rozbiehajúcej sa hudobnej kariére ešte stále disponuje odleskmi tej aury neohrozeného motherfuckera, ktorému by ste nechceli skrížiť cestu, keď je nasraný, a už vôbec, keď je nasraný na vás. Na samom začiatku každý záber naňho vzbudzoval úsmev na mojej tvári, no keď neskôr rozbíjal hlavou nejakého zloducha toalety, cítil som sa ako 11-ročný fagan pozerajúci s otcom PREPADNUTIE V PACIFIKU. Nostalgia je fajn vec. Kamerové filtre tiež. A keď už sme pri nich, treba dodať, že v porovnaní so spomínaným ZÁSTUPCOM VELITEĽA vizuálna stránka jednoznačne vedie a nasnímanie akčných scén, no... tu v prvom rade aspoň nejaké tie akčné scény sú. A len a len po tie som si do požičovne prišiel. Ale trvám na tom, že než to Seagal zabalí (niežeby o tom zatiaľ niekde padla zmienka), mal by sa dôstojne a veľkolepo rozlúčiť. :)