Highlander: The Search for Vengeance (2007)

Pro highlanderovský svět mám už od malička slabost. Škoda jen, že tady se nepovedlo vymyslet pořádnou dějovou linii, protože tohle bylo přímé jak ostrovtip předškoláka. Začínám mít pocit, že většina anime to hraje na formu na úkor obsahu. Nutno podotknout, že filmová zpracování taky neoplívají bůhví jakou kvalitou. Možná by si highlander zasloužil větší pozornost a pořádné zpracování ve stylu dnešních komix filmů jako jsou hellboy nebo spidey. Ale i tak nemůžu, než za čtyři. Nostalgie neumírá

Bílá vrána (2008)

Nebudu tady na to pět ódy, ale na druhou stranu musím uznat, že tohle předčasné dospívání zapříčiněné autistickým bratrem v zátylku mi nebylo nepříjemné. Ba naopak, slušně jsem se bavil. Celá rodinka jsou charaktery k pohledání, hlavně Rex :o). A to paplání hovna po koberci mi připomělo historku, kterou často slýchávám při různých rodinných sešlostech...hehe

3:10 Vlak do Yumy (2007)

V dnešní době už se westerny s koulema ala Leone netočej, ale tenhle kousek mě fakt pobavil. Atmosféra kdy k sobě dvě zdánlivě odlišné povahy cítí respekt a váží si jeden druhého, protože v něm spatřují charakter, mi dávala sympatie k oběma hlavním hrdinům. Crowe aka Ben Wade, coby zabiák a vůdce bandy, ne až tak bezcharakterní, jak by se mohlo na první pohled zdát, vezen zásadovým poctivcem Balem aka Dan Evans, který se zprvu přidá k eskortě kvůli "splátce na hypotéku"(jak typické pro imperialisty...hehe...), ale později i kvůli touze dokázat něco sobě a svým blízkým. Dál taky rovina otcovsko-synovská; na oko předstírající pohrdání otcem, však v skrytu duše milující a vzhlížející, ale na to kluk bude muset přijít sám až v průběhu filmu, že. Tohle podpořeno skvělými výkony prakticky všech hlavních postav zadělalo na pěknou podívanou. Hodně se mi líbila postava Charlieho Prince v podání Bena Fostera. No prostě už sem dlouho neviděl dobrej west a tady sem si přišel na svý. P.S... Teď tady čtu ty reakce na nesmyslnost chování postav a další výtky a v podstatě bych s tím i mohl souhlasit, ale o to tu až tak moc nejde, bo ten film má emo jak prase.

Betonová zahrada (1993)

Famózní, incestem a erotikou stříklý(..heh to zní fakt úchylně..) příběh na šedém podkladu. Charlotte Gainsburg je jako lolitka skvělá a říkám naprosto upřímně, že krevní oběh pracoval na 120%. Knižní předloha si mě zatím nenašla, ale pokud to nebude mít 1000 stránek, bo na takový kusy fakt nemám odvahu, tak do toho jdu.

96 hodin (2008)

Famózně lahodný nátěr na psím sucharu, alias krutá akční jízda( Segal hadra:o)...) kolem omleté zápletky. Zběsilý postup agenta na odpočinku po stopách unesené dcery. Fakt jsem si to užil, regulérně se stotožnil s hlavním hrdinou a chápal. Drsnýmu Liamovy sem toho agenta rozhodně zbaštil. Maggie Grace zahrála to 17ti leté jelito naprosto geniálně, ty její rozběhy, úprky a poskoky jsou fakt k posrání :o). P.S. Musí být fakt skvělý, když v takové situaci víte a máte tu moc s tím něco udělat. Nejlepší akce co jsem letos viděl 85%.

Ronin (1998)

Solid 1998 action...

(1998)

Krutá kamera, hudba a atmosféra + sem se dozvěděl, že hebrejština je založená na numerice a že 3+41 = dítě.

Duna (1984)

Zajimavý sci-fi svět kterej by snesl klidně i pokračování. Trošku se mi zdálo, že to má přetáhlej úvod na úkor vyvrcholení. Samozřejmě seznámení diváka s poměry tohoto vesmíru je potřeba, ale pak to nechat tak rychle vykvasit do konce je trochu trestuhodné. Klidně to moho být rozdělený na dva díly, kde by se dalo více prostoru postavám z druhé půlky filmu a vůbec samotnému vývoji hlavního hrdiny a jeho schopností. No, třeba si to někdo vytáhne a předělá to pořádně. Jinak to nebylo vůbec špatný. Zas jednou Lynch, kterej nemá pro mě tak těžce skousnutelnej "Lynchovskej" konec.

Tropická bouře (2008)

Parodie nemám rád, je to pro mě jistým způsobem pokleslý druh zábavy, ale tohle mělo v jistých pasážích naprosto geniání rozměry. Třeba ten začátek v podání 3 trailerů byl úchvat č.1. Co mi trochu vadilo, byla pasáž, kdy byl Tugg v táboře a vůbec celá ta věc se zaříkávačem koní, nebo jak to bylo, až na rozhovor mezi Tuggem a Kirkem: "Každej ví, že nemůžeš hrát úplnýho debila....třeba Dustin Hoffman v Rainmanovi, byl to kretén, ale uměl počítat". Pak tu byl ještě tom Cruise a ten byl dámy a pánové světovej a troufám si říct, že ty jeho tanečky co si během filmu střihl, by se mohly stát kultovní záležitostí. Každopádně pochybuju, že v rámci žánru tohle bude letos mít nějakou konkurenci. Navíc musím na vrub Bena Stillera připsat i zvládnuté akční pasáže a triky, za které by se nemusel stydět ani čistokrevnej válečnej akčňák, což by se u filmu tohoto druhu klidně oželelo. Prostě VĚC - 80%. P.S. A to sem na to ani nechtěl jít - thanks to Stanley :o).