Them! (1954)

Charakter snímku a jeho povaha je celý príbeh určovaná strachom a obavou z jadrového žiarenia ktoré niet sa čomu čudovať v tej dobe ohromne nabralo na intenzite. Po tejto stránke film je veľmi podarený aj dnes, no po príbehovej línií a samozrejme efektnej stránke je to na dnešnú dobu už slabé a nepôsobí to dosť strašidelne. Napriek tomu snímok nesie neustálu určitú dráhu napätia až "detektívnosti" ktorá tam je bravúrne zachytená. (2,8*)

Jak dopadají zoufalci? (1999)

Pokračovanie Once Were Warriors ktoré už nie je takým brutálnym prekvapením, a od ktorého dostane človek asi presne toľko čo by aj čakal. Preto nič prekvapujúce ale stále silno pozerateľné drama kde znova len T.Morrison dokazuje že lepšieho herca by do tejto role nenašli. (3,2*)

Ghost in the Shell (1995)

Veľmi zaujímavá a pozoruhodná anime sci-fi tvorba, nápad a dej super ale vizuál až na pár výnimočných scén nič extra. Verdikt: rozhodne stojí za to sa na to pozrieť. 3,5*

Monty Pythonův smysl života (1983)

Najlepší jednoznačne pan Creosote obžerák s blicím kyblíčkem a mátovou hostií :D ...inak pozerateľná komédia s typickým humorom.

Mission: Impossible III (2006)

Trojka MI sa nesie v štandardnom duchu predchodcov, v akčnosti a zábavnosti ktorej nič neuberá na dychu ale ani neposkytuje nič extra. Takže štandardný pozerateľný akčný priemer. (3,0*)

Mission: Impossible II (2000)

Dvojka je neskutočne naivná a plná samého klišé, ktoré klincuje nezmyselný a komický maskový karneval, kde identitu mení každý druhý záber niekto iný. Do toho sa všetko točí len okolo Thandie Newton, čo mi pomaly liezla na nervy. To bola nič len fraška v podobe MI 2. Prehnané. (2,0*)

Mission: Impossible (1996)

Myslím si že celkovo dobre zvládnutý akčný thriller, originálny a zábavný. Bohužiaľ ktorého hodnotenie mi kazí naivná a pre mňa nepochopiteľná scénka s vrtuľníkom v tunely. Toto sa nerobilo ani v B-čkových akčňákoch 80tich rokov. Inak veľmi podarený thriller. (3,4*)

Patrola (2012)

Zaujímavá a netradične natočená krimi dráma o jednej zasr**ej práci policajtov z L.A. (3,8*)

20 000 mil pod mořem (1954)

Vidieť Kirka s náušnicou a polonahého je teda fakt zážitok, ale bolo to celkom úsmevné a dokonca aj zaujímavé. Veľkou bohužiaľ devízou filmu je jeho skutočná dĺžka pri ktorej sa zákonite muselo niekde ubrať, a to práve na úkor záživnosti snímku, kde niektoré pasáže pôsobia veľmi uťahane a prázdne bez nejakého zásadnejšieho významu. (2,5*)