Jen ho nechte, ať se bojí (1977)

Uslintaný Luděk Sobota není nic, na čem bych ujížděl, ale v této postarší komedii ze sebe ještě nedělá takovýho trotla, jako tomu bylo později. I tak je celý film ale možná až moc ztřeštěný a vtipů je tam pomálu. Navíc ta Vondráčková tam byla nasazená dost násilně, řekl bych. Hrát neumí a připadalo mi, že jsou z ní všichni poněkud vycákaní, i když nevím proč. Pravda, tenkrát to byla celkem ještě kůže a ne taková zpívající mumie jako dnes...

Svatba upírů (1993)

V porovnání s tím, jakou škodu na české filmografii dokáže Soukup napáchat, tak Svatbu upírů beru jako menší zlo. Dá se to přežít i pokud nejste hluchoslepí, takže celkem dobrý no. Ale jinak je to samozřejmě slaboučké dílko, které si pozornost diváků ani pořádně nezaslouží, i když v šesti letech to působilo docela děsuplně.

Vrať se do hrobu! (1989)

Jednoduchá, ale funkční Steindlerova komedie o mezigeneračních problémech. Vtipy jsou, jak už jsem naznačil, jednoduššího ražení, ale stejně dobře pobaví, zvlášť hlavní postava na začátku působí dost komicky...hehe, takovej ořech :) Jinak ty cinty na zamyšlení mi přišly trochu plytký, ale někdo se v podobných řečech vyžívá, takže proč ne. Jeden z těch koukatelnějších českých filmů, kupodivu dokonce porevoluční.

Šíleně smutná princezna (1968)

Pohádka nasáklá muzikálem s obsazením tehdejších popových hvězd, taková je Šíleně smutná princezna. Vcelku rychle plynoucí podívaná plná chytlavých a známých písniček. I když třeba ta Maluju a miluju se podle mě nedá poslouchat dlouho - irituje.

Strakonický dudák (1955)

Filmy z 50. let, to je moje smrt, zvlášť pokud jsou to hrané české pohádky. Line se z nich určitá pachuť a nejinak je na tom i Strakonický dudák. Pomineme-li pro mě prapodivnou předlohu, tak tahle trochu divadelní šou mi vysloveně nesedla. Zhruba jako kdybyste si na večer dali sardinky v pudinku.

Sopka (1997)

Hodně nenápaditý katastrofický film, tentokrát io sopce, samozřejmě v nějakém tom velkém americkém městě...třeba Los Angeles. Tvůrci neberou lávu moc vážně, ve skutečnosti by nadělala mnohem větší paseku a v tom množství, ve kterém ve filmu teče by se těm betonovým blokům tak leda vysmála.

Obojek (1991)

Takový nic moc film o útěku s lehce nápaditým obojkoidním motivem. Jinak jde o typický film, který vysílají naše televizní stanice, takže si udělejte obrázek sami...ošklivý, že?

Útěk z Alcatrazu (1979)

Trochu suchý film s profláknutým, nicméně perfektně zvládnutým námětem o útěku z vězení. Nahrává mu hodně i atraktivní prostředí slavného Alcatrazu.

Slavnosti sněženek (1983)

Zase jeden z dřívějších českých filmů a opět jde o jeden kousek z top 10 CZ movies :) Hrabala jsem nikdy nečetl a pábitelé mi leží v žaludku, ale i tak musím vzdát hold tomuto dílku. Zvlášť ten tlustej soused, co zeslábne, jen ty věci vidí za výkladem je fakt k sežrání :D Na ten jeho proslov nezapomenu, stejně jako na akademickýho malíře-cukrovkáře. Fakt jednoduchej a moc silnej film z normálního života.

Krkonošské pohádky (1974) (seriál)

Večerníčková klasika a král pohádkových seriálů. Aspoň těch hraných - to je Krakonoš. Příběhy s mírnou protiněmeckou atmosférou těší děti už spoustu let a není se čemu divit. Tohle se totiž opravdu povedlo, speciálně Trautenberg byl vysloveně gól.