Eragon (2006)

Eragon je sklamaním pre fanúšikov knižnej série a zďaleka nedosahuje jej potenciál. Slabý výkon hercov, nedostatočne vyvinuté postavy a slabé dialógy robia z tohto filmu ťažko stráviteľný zážitok. Jedná sa o adaptáciu, ktorá nedokázala zachytiť kúzlo a napätie originálnych kníh a ostane zapísaná ako neúspech v histórii filmového spracovania knižných diel.

Griffinovi - Otec na odpal (2000) (epizoda)

-Tak krásné. Skoro jako by byl tento svět stvořen speciálně pro mě.- -Myslíš, že je na to přišel?- -Ne, je to idiot.-

Martha Marcy May Marlene (2011)

MMMM je film, ktorý nám prináša pohľad do temného sveta kultu a jeho vplyvu na jednu mladú ženu. Film sa určite vyznačuje atmosférou a vynikajúcimi výkonmi hercov. Hneď na začiatku treba vyzdvihnúť výkon Elizabeth Olsen, ktorá hrala hlavnú postavu. Jej výkon je emotívny a presvedčivý. Dokáže preniesť všetky emócie (najmä zmätenosť), ktoré jej postava prežíva, a jej herecký prejav je jedným z hlavných pilierov filmu. Jednou z pozitívnych stránok tohto filmu je jeho schopnosť vytvoriť neistotu, čiže inak povedané, divák je stále v neistote, čo sa bude diať ďalej. Na druhej strane tempo príbehu sa môže zdať príliš pomalé a niektoré scény by mohli byť krátšie. Taktiež film zanecháva niektoré otázky nezodpovedané a koniec je pomerne otvorený, čo môže niektorých divákov frustrovať. Celkovo povedané, je to film, ktorý má svoje silné momenty, najmä výkon Elizabeth Olsen a atmosféra, ktorú vytvára. Napriek tomu však nie je bez chýb a môže byť náročný na trpezlivosť divákov. 6/10.

Griffinovi - Ropuší problém (2000) (epizoda)

Byl jsem do ní tak zamilovaný... dokud jsem tě nepotkal, Lois. Jsi moje stříbrná medaile.