Hon na lišku (2014)

60% ... Dosť ťažkopádny film, dosť melancholický a v konečnom dôsledku aj dosť nudný film pretože sa tam prakticky nič nedeje. Dej ako keby len stagnoval na jednom mieste. Áno, išlo najmä o vykresľovanie charakterov postáv, ale aj tu treba nájsť nejakú vyváženosť. Za vyzdvihnutie akurát tak stoja herecké výkony (aj Channingovi to konečne ide), aj keď ani tie by som nevidel až na Oscarové nominácie. Čakal som oveľa viac od toho.

Spása (2014)

75% ... Tak a už vieme, že aj Dáni vedia točiť westerny. Western je o nespravodlivosti, krutosti, surovosti, odplate a kde nie vždy všetko má dobrý koniec. A o tom bol aj tento. Dejová línia jednoduchá, ale efektná a udrží diváka zaujatého počas celej dĺžky. Majstrštyk to nebol, ale kvalitné odvedená práca vrámci žánru s príchuťou severskej mrazivosti to bola.

Andělé v Americe (2003) (seriál)

85% ... Rozoberá horúce, pikantné, rozporuplné a kontroverzné témy no primárne sa točí okolo epidémie AIDS a jej následkov, dôsledkov či výsledkov. Aj ľudia s AIDS sú stále len ľudia a nezaslúžia si aby sa s nimi zaobchádzalo ako s hovnami. Široká škála ľudských typov a charakterov. Herecky aj scenáristicky vyšperkované, ale k úplnej spokojnosti mi aj tak niečo chýbalo. Asi ten fantasy prvok mi tam vôbec nesedel.

Earth to Echo (2014)

40% ... Strašná pizdovina, strašne americká, s neznesiteľnými deckami a jedným zlatučkým mimozemšťanom. To na dobrý film však nestačí.

Ten, koho miluješ (2014)

60% ... Žiaľ scenár bol taký povrchný, že filmu chýbala vierohodnosť a nedalo sa mi takmer vôbec vcítiť do danej situácie a už vôbec nie uveriť im, že to myslia vážne. Snažili sa ísť až moc na city a nedomysleli to. Inak námet pekný, ktorým sa málokedy čo pokazí pri dobre odvedenej práci. A hudba tiež príjemne oživila tento inak seversky ponurý film.

Kód Enigmy (2014)

80% ... Alana Turinga som si obľúbil od prvého momentu (Benedicta Cumberbatcha ešte oveľa skôr) a zase raz to celé stálo na jedinom hercovi. Voči scenáru by som mal určité výhrady, pretože som nevedel na čo chce klásť dôraz, či na Turingovu osobnosť alebo na rozlúsknutie kódu Enigmy a preto v konečnom dôsledku tomu chýbala väčšia hĺbka či už v tom alebo onom. Malo to veľa silných momentov, ktoré mohli byť rozpitvané ešte viac a položiť tak divákov na kolená. Mohlo to dopadnúť oveľa lepšie ale i tak to bol krásny film, ktorý Benedict ťahá po celý čas

Divergence (2014)

60% ... Premisa celkom dobrá a zaujímavá - kategorizácia spoločnosti (znovuzrodený nacizmus; ba kľudne aj komunizmus) a vytrčajúci rebelujúci jedinci. Shailene v pohode, aj keď miestami sa mi tu zdala troška strnulá. Hudba tiež veľké pozitívum. No všetko dojebal ten plytký scenár tak typický pre tieto zábavičky násť-ročných a naň sa to potom všetko nabaľovalo. (Hunger Games stále neohrozene na čele vrámci tohto subžánru)

Válečná generace (2013) (seriál)

85-90% ... WWII z pohľadu Nemecka. 5 kamarátov, ktorých každého osud vojna ovplyvnila inak. Ich cesty sa počas vojny rozchádzajú a občas pretínajú. Výborné, pútavé. Môže to vyzerať, že si Nemci týmto filmom umývajú ruky nad WWII, no zachytili obe tváre - natočené bez akéhokoľvek pozlátka. Hlavne pre tých obmedzencov, čo ešte stále hádžu všetkých Nemcov do jedného vreca a označujú ich za fašistov/nacistov. Boli tam samozrejme aj takí, ktorí skutočne verili Hitlerovej ideológii a boli by ochotní položiť aj život za ochranu Tretej ríše, no boli aj takí (a bolo ich dosť), ktorí videli nezmyselnosť celej tej "výpravy". ... Niekedy mi síce tie ich stretnutia prišli až príliš náhodné a to koľko toho prežili až neuveriteľné, no ale privriem nejaké to oko.

Colette (2013)

50% ... Oceňujem snahu o internacionalizáciu ale väčšine hercom tá angličtina do huby nesedela a len to uberalo na vernohodnosti celého snímku. Navyše to na mňa pôsobilo dosť prvoplánovo. Jeden z mála filmov s tematikou koncentračných táborov, ktorý ma moc za srdce nechytil a to je u mňa citlivky už čo povedať :D Ale Bouwer bol podarený slizký SS.

Pořád jsem to já (2014)

80-85% ... Jemne a citlivo natočený film o úspešnej a vzdelanej žene, ktorej diagnostikujú v skorom veku veľmi zriedkavú formu Alzheimera. Sledujeme boj ženy, ktorá sa chorobe nechce poddať i keď ten boj nemôže vyhrať. Julianne Moore je fantastická. Kristen Stewart mi nevadila, pretože tam nebola až tak často a navyše hrala nevýraznú a neúspešnú herečku = rola ako pre ňu stvorená. Zvyšok castu len jemne dotvára celý obraz, ale predovšetkým je to o Julianne, všetko stojí na nej. Mierne depresívny film.