Teens Like Phil (2012)

A toto je normálne? Bože jak ja nenávidím zakomplexovaných ľudí, ktorí svojím správaním dokážu spôsobiť nevysloviteľné veci!

Bez minulosti (2013) (TV film)

50% ... Čakal som niečo lepšie. Bolo to dosť otravné, hlavne hlavný hrdina, ktorého každé rozhodnutie bolo na piču. A plejáda hollywoodskych hercov teda fakt nezachránila taký slabý scenár.

Padesát odstínů šedi (2015)

20-30% ... Nedávam vinu len filmu, ale aj knihe. Ak by to bola komédia, moje hodnotenie by bolo vyššie. Žiaľ hralo sa to na serióznu romanticko-erotickú drámu tak sa inak nedá. Pozastavím sa aj nad slovom erotická, pretože pozrieť si definíciu BDSM či sub-dom vzťahu (nazvite si to ako chcete) na internete bez hlbšieho prieskumu a založiť si na tom príbeh je žalostné. Ozajstní praktikanti takýchto sexuálnych preferencií sa museli smiať, alebo skôr plakať. A vyjadrovať sa k tomu koľko tej erotiky naozaj bolo už fakt nemá zmysel (chúďa Trierova Nymfomanka sa obracia vo filmovom archíve). Pritiahnuté za vlasy, umelé a neprirodzené. Pozor! Ono to malo aj pozitívum (áno singulár) - úžasný soundtrack. Takže, milé nevyžité tínedžerky, dlho neobrábané nad-tridsiatničky a iné entity pofidérneho charakteru, ak vám toto stačí k uspokojeniu vášho sexuálneho života tak všetci muži môžu oslavovať. Ja si radšej pozriem porno, lebo už aj tam nájdem lepší príbeh ako tu, o erotike nehovoriac.

Nebezpečné známosti (1988)

80% ... Mám rád filmové mrchy a filmy plné intríg. Glenn Close bola famózna. Hudba výborne dopĺňala celkovú atmosféru s nádherným prostredím a kostýmami.

L'Extravagant voyage du jeune et prodigieux T.S. Spivet (2013)

70-75% ... Aj keď mi hlavný hrdina občas trošičku liezol na nervy, bol to veľmi milý film. Milé malé dobrodružstvo/road-trip za uznaním a pochopením, ktoré sa niekedy nachádza bližšie než si myslíte akonáhle sa prenesiete cez určité problémy.

Křidýlko nebo stehýnko (1976)

70% ... Funes ma aj oveľa lepšie komédie, táto mi prišla trocha vlažná. Aj keď určite boli pasáže kedy som sa zasmial, no nebolo ich až tak veľa. Niekedy veľmi nápadité, inokedy troška prehnané. Komédia so srdcom.

Hlad (1983)

40-50% ... Toto sa asi ani nedá nazvať upírskym filmom, pretože popiera akékoľvek zaužívané stereotypy o upíroch. Čo by ani až tak nevadilo, keby ten film aspoň o niečom bol. Neprišlo mi to ako niečo súvislé. A scenár ako taký mi prišiel strašne povrchný. Ani zvučné mená ako Deneuve a Sarandon nepomohli. Ale zvukovo a hudobne to bolo na výbornú.

Zejtra napořád (2014)

20% .. Pičovina hrajúca sa na prednášku o životnej filozofii. Ukrutne hlúpy film. V traileri vám ukážu Hong Kong len preto aby sa mohol celý film (okrem 2 minút na začiatku a na konci) odohrávať v Čechách. Jediný svetlý bod filmu bola krásna Vica. Keby tam nebola už by som to dávno vypol.

Sledování (1998)

75-80% ... Ďalší režisérsky debut, tentokrát v podaní Christophera Nolana. Výborne vystavaný dej, prelínanie časových udalostí, pomalá gradácia. Príbeh jednoducho zaujal, ale chýbala mi atmosféra ktorá by ma do filmu vtiahla. ... V tohto týždňovom debutantskom súboji mal o kúsok navrch Aronofsky vďaka nesmierne pohlcujúcej atmosfére a celkovému vizuálu.

(1998)

80% ... Aronofského celovečerný debut. Čistý, nepoškvrnený Aronofsky tak ako ho máme všetci radi. Vidno z čoho čerpal pri natáčaní Requiem for a Dream. Veľmi podmanivý strih a kamera. Omamujúca atmosféra a zase vynikajúca hudba Clinta Mansella. Na režisérsku prvotinu veľmi dobre odvedená práca.