• Krátkometrážní

Somnolence (2011)

Pěkně natočené, efektní, ale vůbec nevím, o co tam vlastně šlo.

Přenašeči (2009)

Epizodka ze světa, který už skoro vymřel. I přes malý rozpočet jedna silná scéna za druhou.

Čtyři lvi (2010)

Komedie, ve které se u závěru smějete, ale zároveň vás to mrazí až na kost.

Saltová (2010)

Viděny všechny 3 verze. Kinoverze a jí velmi podobný DIRECTOR'S CUT, který rozšiřuje některé nuance a kromě mírně jinak vyznívajícího konce nepřináší nic zásadního. Jen nečekejte více krve, i když se hlásí nálepkou UNRATED. Potom ještě EXTENDED CUT, který je podobný DC, ale přináší naprosto jiný, trochu hloupější, konec. Suma sumárum, žádný z nich nijak nevybočuje z daného hodnocení.

Saw 3D (2010) odpad!

Saw sérii jsem nikdy úplně neodsuzoval, ale případ sedmého dílu mi ji dokázal už znechutit. Vypadá, jako by byla točena na nátlak, takže nikdo se ani neobtěžoval třeba obrazu dát nějaký filtr, takže to vypadá dost lacině, střihač se taky nepředřel a finální pointa je z célé série snad nejblbější. Navíc se už zde opustil koncept pastí, kde se musí trápit dotyčný, místo toho si on prostě rozhoduje, jestli budou umírat jeho nevinní příbuzní a přátelé, což je vlastně popření Jigsawova konceptu. Hodnocení odpad! si nechávám mimo hodnotící stupnici pro filmy opravdu špatné, nebo ty, které mne dokáží našvat. A tohle to je případ špatného filmu, který mne náštval. P.S. A chlápek, který připravoval umělou krev by měl dostat vyhazov, jelikož udělat krev růžovou se jen tak nevidí.

Pavouci z vesmíru (2010)

Popravdě jsem tohle dle ostatních hodnocení čekal o dost horší, takže nakonec mi to zas tak špatné nepřišlo. Když si člověk uvědomí, že to původně vznikalo jako home made film, kde by se děj nedostal z apartmánu, tak to slušně narostlo na rozsahu, i když stále se pohybujeme v 1 budově (byt, podzemní garáže a střecha), tak v okolí probíhají celkem rozsáhlé bitvy. Takže na jednu stranu se to kazí tím, že vizuálně to vypadá jako epizoda ze seriálu, neznámí herci moc nehrajou a pronášejí laciné repliky a režijně je to právě takové seriálově unylejší, ale s přihlédnutím na rozpočet a další omezující podmínky, ne happy-endový, ale přesto trochu divně useklý konec nabádající k dvojce, která by ale musela mít o dost větší rozpočet, tak se to zkouknout dá. Bratři Strausové jsou hodně zruční, ale režii by měli vynechat a dál se věnovat čistě trikům. 6/10

Pacifik (2010) (seriál)

Bohužel takový slabší odvar z Band of Brothers (10/10), kteří jsou po zásluze na špici seriálového žebříčku. Je to především vina nepříliš dopracovaných charakterů postav, takže se člověk s nima nedokáže až tak ztotožnit. Takže se dají akorát vychutnat válečné scény (od nočních zákopových akcí na Guadalcanalu až po špinavé a bahnité bojiště na Okinawě) a přetrpět některé nudné pasáže (celý třetí díl, 3/4 osmého, abys se pak razem střihlo doprostřed bitvy o Iwo Jimu) 7/10

22 výstřelů (2010)

Druhého Leona jsem nečekal, ale mohlo to dopadnout lépe, takhle je to takové nudné a monotónní. A Reno už je ve věku, kdy si podobnou roli už asi nezopakuje. Škoda.

TRON: Legacy 3D (2010)

V podstatě jak tvrdí Djkoma. Nový Tron je v podstatě stejný jako starý, ale dotahuje se ještě dál. I v původním Tronovi nehledejte žádné vyjímečné herecké výkony, emoce nebo chytrý scénář. A stejně jako ten starý je i nový Tron uchvacující podívaná především díky spojení elegantního designu (debutující režisér Kosinski vystudoval mechaniku a architekturu, takže nikdo příhodnější pro stavění tohoto světa ani vlastně neexistuje) a nádherné hudby od Daft Punk (jejich předchozí tvorba mne až tak nezaujala, ale tohle spojení elektroniky a symfonického orchestru se u mne vytáhlo na soundtrack roku, a to jsem zapřísáhlý rocker a metalista). Takže se nechte unášet audiovizuální symfoníí, očima Olivie Wilde a křivkami Beau Garrett. P.S. Ještě plus za Seperate Ways od Journey a mínus za digitální hlavu Jeffa Bridgese. 9/10