Psí poslání (2017)

To byl ale děsnej doják. Příběh fajn, nic extra objevného, ale emočně jsem totálně vyplivnutá a vybrečená do aleluja.

Rambo: Poslední krev (2019)

Nějak váhám mezi třema a čtyřma hvězdičkama. Je fajn, že se to povedlo, ale pár much to má. Je otázka, zda to někomu u takovéhleho filmu vadí. Královsky jsem se bavila, zvlášť u těch rubaček. Na druhou stranu ten až moc rychlý konec ve mně zanechal trochu pachuť. Je fajn, že to není jen rubačka a má to i děj, ale na druhou stranu mi tam pár věcí přišlo trochu nedomyšlených. V zásadě však nemůžu říct, že by mi to vadilo. Nakonec jen za tři, kvůli tomu na mě až uspěchanému konci.

Rychle a zběsile 7 (2015)

Čekala jsem trochu jiný konec, ale nakonec tam sednul. Jak jinak než pekelná zběsilá akce na čtyřech kolech, i když díl od dílu se scénami, při kterých sice zůstává rozum stát, ale srdce fanouška plesá (viz auta versus mrakodrapy). Tahle série si na nic nehraje, dostanete od ní to, co čekáte - neuvěřitelné honičky, plný pytel hlášek a nablýskaná auta s hustými řidiči. Šestka se mi líbila o chlup víc, ale za to mohl nejspíš ten Londýn a byla přece jen trochu "inteligentnější". Sedmička se povedla, i když je svým způsobem maličko "hloupější" než předchozí díly, ale člověk snad ani nemohl čekat něco jiného než cool akci.

Sběratelé kostí (2005) (seriál)

Seriál jsem viděla už asi třikrát, patří mezi mé oblíbence, nikdy nenudí. Zajímavé příběhy, postavy, skvělý humor. Poslední série sice měly pár horších momentů (a naopak několik úžasných, většinou bohužel dost smutných), ale přesto mě stále baví.

Skála (1996)

Nicolas Cage v roli, ve které jeho přehrávací styl naprosto sedne. Skvělá akční jízda, jíž korunuje Sean Connery v jedné ze svých nejlepších rolí. Parádní honičky po San Franciscu, na ostrově, i pod ním, zařadily spolu se skvělými hláškami tuhle klasiku mezi legendy, zvláště jde-li o český dabing. Ten má sice moře chyb, ale na druhou stranu dokáže znovu a znovu pobavit.

Skandál (2012) (seriál)

Odolávala jsem čtyři roky. Pak jsem si pustila pilot a už to jelo, maraton hadr. Od té doby se těším na každý nový díl a u sledování ani nedutám a čelist mám neustále nad těmi zvraty vykloubenou. Tohle se sakra povedlo, je to děsně návykové.

Spravedlnost v krvi (2010) (seriál)

Ano, není to seriálový klenot, ale srdcovka ano. Obsazení a rodinné vztahy hrají v tomhle seriálu prim a nutí mě se dívat dál a dál. Sice jsem zatím stihla jen tři série, ale přestat nehodlám. Je to příjemná oddychovka, u které vás zahřeje na srdci.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Asi jste četli knížku. Mně ji trochu znechutila ta velká internetová masáž. Ale po zhlédnutí filmu jsem pro ní hned druhý den běžela. No a zrovna tady nastal ten případ, kdy se výjimečně povedl lépe film než kniha. Film je jeden nepřetržitý gag za druhým a vše dává smysl, nenudí a vy sotva popadáte dech. Kniha je hodně rozvláčná a řekla bych, že některé scény jsou i zbytečné. Ve filmu byly vypuštěny dvě velké pasáže a jedna byla úplně přepracovaná. Opravdu jeden z mála případů, kde neuškodilo filmové krácení, naopak. U knihy jsem se zasmála párkrát, u filmu neustále.

Stranger Things (2016) (seriál)

Letos vyšlo hodně skvělých seriálů. Billions je brilantní, 11.22.63 je naprostá nádhera a z Expanse vás zahřeje na srdci, taková sci-fi tu už dlouho nebyla. Všechny tyhle seriály byste zkouknout měli. Ale Stranger Things? Ty vidět musíte! Čisté vykrystalizované osmdesátky, které sice zahrnují některá klišé, ale tak perfektně zpracovaná, že budeme neustále vzdychat, nad soundtrackem (ten si teď pouštím pořád dokola) učůrávat blahem a z té atmosféry vás bude mrazit. Koukáte se na osmdesátky, ale nemáte z toho trapný pocit. Herci předvádí excelentní výkony, a mimo Davida Harboura a Winony musím vyzdvihnout hlavně dětské herce, kteří mají na svědomí většinu úžasných legračních scén, hlavně šišlající kudrnáč. Děj mě tak pohltil, že jsem sice byla zvědavá, co z toho nakonec vyleze, ale zároveň mi to bylo tak nějak jedno, protože člověk jen zírá a zírá a nepřemýšlí, jak je do toho zabraný. Utíká to strašně rychle, nedokážete přestat. Druhá sezóna snad bude samozřejmostí a i kdyby ne, tak si to prostě jednou za čas sjedu znova. Jako maraton. Jinak to nejde, protože tohle je prostě dokonalost.

Šestej smysl (2012) (seriál)

Nebylo to žádné geniální veledílo, ale dost mě to chytlo. Škoda, že druhá série neprošla, bylo to příjemná pohodovka, i když ne nijak objevná, jak zkoušela předstírat. Druhá řada by mi fakt nevadila.