Babel (2006)

Film sa na začiatku javí ako pacifistický, avšak je len o vykresľovaní charakterov. Po skončení si ho musíte ešte nechať doznieť. Hudba dotvára peknú atmosféru inak trpkej dráme so zaujímavými hereckými výkonmi. Dva príbehy odohrávajúce sa na opačnom konci sveta sa tentokrát nespoja, ani sa neovplivňnujú. Súvisia len málo, avšak posolstvo je rvonaké u obidvoch. Tažký film, ale dobrý. Treba pozrieť.

Zátoka (2009)

Irónia všetkých irónií, že človek ktorý stál pri zrode seríalu Flipper, ktorý rozpútal senzáciu s delfínami na komerčné účely, teraz bojuje proti ich zrušeniu. Nádherné scény delfínov plávajúcich v nekonečnom mori kontrastujú s ,,nebolestivým" zabíjaním v zátoke smrti. Dokument neprináša len obrazy hynúcich zvierat, ale aj obraz doby a riešenia, ktoré však nie sú uskutočniteľné, pokiaľ sa nezmení otázka peňazí a národnej pseudo-cti. Oplatí sa vidieť, pretože dokument vznikal v podmnienkach podobných hororom.

Crazy Heart (2009)

Fox searchlight produkuje kvalitné snímky, za málo peňazí. Bol to práve Jeff Bridges ktorý povzniesol tento film na umelecké dielo. Scenár trocha na tému, ktorá tu už bola x-krát = zmena životného štýlu z upadajúceho alkoholika na neskutočne vyrovnanú osobu s triezvym rozumom. A to všetok vďaka chlapčekovi a žene s ktorou sa pár krát vyspal, alebo sa to nazýva láska ? Keď porovnávam s Wrestlerom, tak je tu mnoho podobností, čo sa týka obsahu filmu, či predstaviteľov. 3,5*

Malá Miss Sunshine (2006)

Nenásilný emotívny príbeh o hodnotách života, o demagógii, o snahe stále napredovať a byť čo najlepším za každú cenu. Film jednoznačne ukázal svoj postoj k americkej spoločnosti. 5*

Precious (2009)

Niektorí ľudia vyžarujú svetlo, ktoré osvetľuje ostatných ľudí. Trpká situácia Precious, ktorá reprezentuje tisícky podobných osudov v bezvýchodiskovej situácii, pričom pomyslenie len na nádej v lepší život neprichádza v úvahu. Taká je spoločnosť, také sú príbehy ľudí z geta. Pritom svet žiary všetkými farbami...

Paříži, miluji Tě (2006)

Myslim, ze lepšie ako NEW YORK I LOVE YOU. Krátke príbehy či už zo surealistického smeru, romantizmu, realizmu...

Bílá stuha (2009)

Jednoducho neopakovateľný zážitok. Máte naozaj pocit, že sledujete klasiku, hoci film vidíte po prvýkrát. Haneke ma len presvedčil, že najlepšie filmy sa točia na starom kontinente...

Osadné (2009)

Smutný osud dediny Osadné, kde sa zastavil život. Obyvateľstvo rusínskej národnosti pomaly vymiera a nepomôže ani návšteva európskeho parlamentu, kde majú politici úplne iné záujmy. Osadné teda ostáva bez podpory, v ktorú dúfalo po vstupe SVK do EÚ.

Avatar: Stvoření Pandory (2010) (TV film)

Nazrel som do zákulisia creatingu Pandora a som ohromený. Treba si to pozrieť, len s úžasom budete sledovať a budete si klásť otázku : Je to vôbec možné ?

Všichni jsou v pohodě (2009)

Režisér nám servíruje príbeh o otcovi ktorému sa po rokoch výchovy nedostali očakávané koncepcie budúcnosti svojich ratolestí. Príbeh tak silný aj vďaka Nirovi a ostatným, ktorý svoje úlohy zvládli na výbornú. Tlak zo strany rodičov k zvládnutiu ich ideálov býva často vo výchove negativnym znakom. Nie je nič horšie ako klamstvo : Všichni jsou v pohode. Aj technicky zvládnuté dielo...Dej je rozprávaný statickými obrazmi so skvelou hudbou. Filmu by viac ,,sekol" celuloid, ale nič to už nezmení na mojom 5* hodnotení.